Якщо ви активний користувач Мережі, то абсолютно точно, що ви хоч раз натикалися на пропозицію купити «красивий» номер ICQ. За елітні номери вважаються короткі: п'яти і шестизначні, а також номери з наборами цифр, що легко запам'ятовуються. Ціни, залежно від «краси» номера, зазвичай лежать в межах від 1 до 300 у.о., а бувають і вище.
Продавати комбінації цифр - непоганий бізнес, погодитеся. Якщо порахувати число можливих пяті- і шестизначних номерів, то опиниться, що їх не так вже і багато, їх реєстрація закінчилася достатньо давно - не дивно, що 90% цих номерів вже не раз змінили своїх господарів. І не завжди - по волі господарів.
Як відомо, ворога потрібно знати в обличчя, тому спробую перерахувати основні способи крадіжки ICQ і, природно, - способи захисту.
1. Brute Force
За страшною назвою, криється цілком зрозумілий і логічний переклад. Brute Force - груба сила. Зломщик намагається підібрати пароль простим перебором (звичайно, він робитиме це не уручну, а використовуючи спеціальні програми). І не обов'язково це означає прямий перебір всіх можливих варіантів, в пароль можуть підставлятися рядки з різних словників, які вільно розповсюджуються в Інтернеті саме для цих цілей.
Також можливий дещо інший підхід: зломщик може перебирати номери по паролю. Це означає, що в деякий діапазон номерів підставляється один і той же пароль і якщо у вас пароль «qwerty», то ваш номер запросто може бути вкрадений.
Створіть пароль, який буде нереальний або, хоч би, дуже складно підібрати. Краще всього, щоб пароль містив як великі, так і маленькі букви і, звичайно, цифри (наприклад: k8pki9e - цілком підійде).
2. Поштовий метод
Пам'ятаєте, при реєстрації номера ICQ ви вводили свою електронну адресу - Primary-mail. На цю адресу за допомогою сервісу ICQ можна вислати новий пароль - старий же стане недійсним. В цьому випадку злодієві доведеться зламати поштовий сервер, що не дуже реально. Ваша адреса електронної пошти зловмисник зможе підглянути у ваших особистих даних, до того ж в Інтернеті існує маса баз даних, де для майже будь-якого номера можна дізнатися реєстраційні дані.
Щоб хоч якось захиститися від цього способу злому, пропишіть в особистих даних Primary-mail і скрійте його, а для контакту залиште тільки Secondary. Також не варто в особистих даних ICQ указувати повної інформації про себе: зловмисник може переконати техподдержку ICQ, що ти втратив пароль, а Primary-мыло не працює, і пароль вишлють на Secondary-mail.
Також має сенс іноді міняти свій e-mail.
3. Зараження вірусом
Гуляючи по просторах Мережі, ви дуже просто можете підчепити вірус-троян, який передасть важливі дані, у тому числі і пароль до аське, в руки викрадачеві.
Для безпечних подорожей по Інтернету обов'язково поставте антивірусну програму і фаєрвол. Якщо не знаєтеся на їх налаштуваннях, то залиште все за умовчанням, це буде цілком досить, і не забувайте про оновлення антивірусних баз.
Також можна порадити використовувати альтернативні ICQ-клиенты, такі як QIP &RQ, Miranda, Trillian.
4. Видалений доступ до системи
Якщо на вашому комп'ютері встановлено ПО, що дозволяє видаленим користувачам викачувати інформацію з жорсткого диска, звернете увагу на перелік каталогів, до яких дозволений доступ: у нім не повинно бути системних тек.
5. Соціальна інженерія
Дуже цікавий спосіб. Злодій може обманом витягнути з вас пароль. Допустимо, що ви одержали лист, в якому адміністрація ICQ, приносить свої вибачення, повідомляє про якісь технічні неполадки і просить вас повторно вислати їм пароль. Не вірте, на 100% це обман.
Ви пам'ятаєте, реєструючись на безкоштовному mail-сервере, ви заповнювали поле «секретного питання»? Наприклад, це могло бути питання: «Як звуть мій собаку?». Злодій запросто може в милій розмові після «аса» акуратно витягнути з вас ім'я вашого вихованця.
Прагніть якомога менше залишати про себе інформації в Мережі, а якщо вона з'являється, то зменшити вірогідність того, що в ній може міститися відповідь на секретне питання.
Я перерахував найпоширеніші способи крадіжки номер ICQ. Не варто впадати в параною і піддавати себе яким-небудь надмірним і витонченим заходам захисту - хватіт і самих елементарних, які я перерахував. Добрих вам звісток!
Центр стратегічних комунікацій при Мінінформполітики "Справді" пояснив, чому в Україні вирішили заборонити діяльність УПЦ Московського патріархату.
Джерело: Справді у Telegram
Дослівно "Справді": "Чому Зеленський заборонив діяльність УПЦ МП.
Рада національної безпеки та оборони ввела санкції проти священнослужителів УПЦ МП, зокрема намісника Києво-Печерської Лаври Павла (Лебедя) та екснардепа Вадима Новинського.
Європейська комісія висунула пропозицію щодо гармонізації кримінальних злочинів та покарань за порушення обмежувальних заходів ЄС.
Про це, як пише "Європейська правда", йдеться у повідомленні Єврокомісії.
Працівники ДБР у взаємодії з Харківською обласною прокуратурою виявили у Куп'янському районі схованку з важливими документами, які окупанти не встигли знищити під час відступу.
Джерело: пресслужби ДБР, Харківської облпрокуратури
Дослівно: "Вилучені правоохоронцями документи є підґрунтям для відкриття кримінальних проваджень за фактами держзради та колабораційної діяльності".
МЗС України повідомило про продовження цілеспрямованої кампанії терору та залякування українських дипустанов за кордоном.
Про це йдеться у заяві речника МЗС України Олега Ніколенка, повідомляє "Європейська правда".
Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) сподівається досягти угоди з РФ і Україною про створення зони безпеки на Запорізькій атомній електростанції до кінця цього року
Кремль не готовий прийняти умови для переговорів зі Вашингтоном, які 1 грудня озвучив президент США Джо Байден, - а саме Росія не планує забрати свої війська з території України.
Джерело: російське пропагандистське видання "РИА Новости", Telegram-канал "Вы слушали маяк", який публікує аудіокоментар Пєскова
Пряма мова Пєскова: "Ви частково процитували заяву Джо Байдена.