uasol.com
Додати статтю | Реєстрація
Інтернет і сервіси
Авто і Мото
Бізнес і фінанси
Будівництво та ремонт
Будинок, сім'я
Все про меблі
Дієти, ваша фігура
Діти і батьки
Закон і Право
    Інші питання права
    Авторські і суміжні права
    Документи (скарги, позови та інше)
    Житлове право
    Перевірки
    Податкове право
    Спадок
Захоплення і хобі
Зв'язок
Комп'ютери
Краса, мода, імідж
Кулінария
Культура та мистецтво
Лекції, посібники
Люди, суспільство
Медицина і здоров'я
Наука і освіта
Політика
Промисловість
Реферати
Робота, працевлаштування
Спорт
Товари і послуги
Туризм і подорожі
Чоловік + Жінка
  Морські свинки. Утримання і догляд.  
  Створення рінгтонов 
  Ліки для лікування кандидозу (молочниці)  
  ПЕРШІ ОЗНАКИ ВАГІТНОСТІ 
  Материк Євразія 
  ОРХІДЕЯ В БУДИНКУ - ДОГЛЯД 
  Черепахи: утримання та догляд 
  ПОВНА ТАБЛИЦЯ КАЛОРІЙНОСТІ ПРОДУКТІВ  
  Що це таке вегето-судинна дистонія? 
  Як скласти бізнес-план 
Каталог україномовних статей - uasol.com
 укр
 eng
 рус
ШУКАТИ!
Запам'ятати сторінку | Зробити стартовою | Поділитися з товарищем
Відпустки сумісникам
Відпустки сумісникам
Порядок надання відпусток смісникам


Виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина (підприємця, приватної особи) за наймом вважається сумісництвом
    Працівник, що працює за сумісництвом, має право на щорічну оплачувану відпустку так само, як і працівник, що працює за основним місцем роботи.
    Порядок надання та виплати відпускних та виплати компенсації за невикористану відпустку працівникові, що працює за сумісництвом, так само як і працівникові, що працює за основним місцем роботи, регулюється КЗпП та Законом „Про відпустки” № 504/96-ВР від 15 листопада 1996 року.
    Згідно ст. 75 КЗпП щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менш ніж 24 календарних днів за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору. Працівник, що працює за сумісництвом, за власним бажанням має право на щорічну відпустку повної тривалості (24 календарні дні) до настання шестимісячного терміну безперервної роботи у перший рік роботи на даному підприємстві (згідно п. 6 ст. 10 Закону "Про відпустки”).
    У разі якщо тривалість відпустки, наданої підприємством, на якому працівник працює за сумісництвом, менше тривалості відпустки за основним місцем роботи, йому відповідно до п. 14 ст. 25 Закону в обов'язковому порядку надається відпустка без збереження заробітної плати на термін до закінчення відпустки за основним місцем роботи.
    Статтею 24 Закону „Про відпустки” передбачено, що у разі звільнення працівника, йому виплачується грошова компенсація за всі не використані дні щорічної відпустки, тобто якщо працівник не перебував у відпустці протягом декількох років, то компенсація за невикористану відпустку нараховується за всі не використані ним щорічні відпустки.
    Відповідно до статті 79 Кодексу законів про працю України та ст..10 Закону України "Про відпустки” від 15.11.1996 року право працівників на отримання щорічної основної та додаткової відпусток повної тривалості у перший рік роботи настає після закінчення шести місяців безперервної роботи в установі (організації).
    У частині 10 Закону України "Про відпустки” наведені випадки, коли щорічні відпустки повної тривалості надаються до настання шестимісячного терміну безперервної роботи у перший рік роботи в установі (організації) за бажанням працівника. Серед них – надання відпустки суміснику одночасно з відпусткою за основним місцем роботи. Також, в статті 25 цього закону визначені категорії працівників, яким відпустка без збереження заробітної плати надається за їх бажанням в обов’язковому порядку. Так, п.14 цієї статті передбачає, що сумісниками в обов’язковому порядку надається відпустка без збереження заробітної плати на термін до закінчення відпустки за основним місцем роботи.
    Отже, відповідно до вищезазначеного на період оформлення щорічної основної відпустки за основним місцем роботи на роботі за сумісництвом працівник має право на оформлення щорічної відпустки, незважаючи на те, що ним не відпрацьовано шести місяців.
    На практиці щорічна відпустка на роботі за сумісництвом може бути більше або менше, ніж відпустка за основним місцем роботи. Якщо за сумісництвом тривалість щорічної відпустки більше, ніж тривалість відпустки за основним місцем роботи, то тривалість щорічної відпустки за основним місцем роботи на різницю днів відпусток не продовжується.
    Якщо щорічна відпустка на роботі за сумісництвом менше, ніж за основним місцем роботи, то відповідно до статті 25 Закону України "Про відпустки” сумісникам за їх бажанням в обов’язковому порядку надається відпустка без збереження заробітної плати на термін до закінчення відпустки за основним місцем роботи. Такий висновок надано в листі Мінпраці від 05.06.2008р. № 5305/0/14-08/06.
    Якщо відпустка без збереження заробітної плати зовнішнього сумісника не пов’язана з відпусткою за основним місцем роботи, то така відпустка може надаватися відповідно до статті 26 Закону України "Про відпустки” за сімейними обставинами та з інших причин на термін, обумовлений угодою між працівником та власником або уповноваженим ним органом, але не більше 15 календарних днів.
    Встановлюючи у ст. 102-1 КЗпП України правило, згідно з яким, працівники, які працюють за сумісництвом, одержують зарплату за фактично виконану роботу, законодавець не визначає жодних особливостей порядку оплати відпустки таких працівників.
    Оплата відпустки сумісника, який працює на 0,5 ставки (посадового окладу), проводиться так, як і для постійних працівників виходячи з середньомісячної зарплати (за останні 12 календарних місяців) та встановленої повної тривалості відпустки.
    Враховуючи те, що заробітна плата нараховується виходячи з 50% посадового окладу, то і розмір відпускних буде меншим. При цьому жодного додаткового зменшення тривалості відпустки чи розміру відпускних, пов’язаного з неповним робочим днем сумісника, чинним законодавством України не передбачено.
   
   
   інформацію надав
   державний інспектор праці
   О.А.Залуговський

Автор: zalugs | Відгуки: 0 | Перегляди: 5982 | 24/12/2012 Закон і Право - Інші питання права

Ссылка на статью:


Коментарій

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус  |  eng 
23.04.2021 16:55

Кремль пропонує радникам нормандського формату зустрітися на Донбасі

Представник Кремля Дмитро Козак в своєму листі запропонував радникам країн нормандського формату до 27 квітня зустрітися на Донбасі і обговорити питання перемир'я.
23.04.2021 16:33

Санду скликає Радбез: є загроза повалення конституційного ладу Молдови

Президентка Молдови Мая Санду  скликає термінове засідання Вищої ради безпеки через ситуацію довкола Конституційного суду.
23.04.2021 16:33

Підозрюваний у зґвалтуванні і вбивстві 7-річної дівчинки повісився у СІЗО

Арештований за підозрою у зґвалтуванні та вбивстві 7-річної Марії Борисової на Херсонщині повісився у камері слідчого ізолятора.
23.04.2021 16:25

Мінагрополітики пропонує знизити ставку ПДВ до 14% на всі види сільгосппродукції

Мінагрополітики пропонує встановити ставку 14% ПДВ на всі види сільгосппродукції без виключень для здешевлення соціально значимих продуктів харчування.
23.04.2021 15:33

Бойовики на Великдень запланували теракт в одній з церков – розвідка

За інформацією розвідки, найближчими днями російсько-окупаційні війська запланували провокації проти України, в тому числі й теракт на Великдень в одній із церков Московського патріархату.
23.04.2021 15:09

Країни Балтії висилають російських дипломатів на знак солідарності з Чехією

23 квітня Литва, Латвія і Естонія вирішили оголосити російських дипломатів у своїх країнах персонами нон грата на знак солідарності з Чехією.
23.04.2021 15:04

Навальний припиняє голодування

Російський опозиційний політик Олексій Навальний оголосив, що припиняє голодування, яке почав 31 березня.
23.04.2021 14:06

Зеленський не поїде в Москву домовлятися з Путіним про мир на Донбасі – Кравчук

Глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук вважає, що президент України Володимир Зеленський може провести переговори з президентом РФ Володимиром Путіним тільки в нейтральній країні.
Усі новини