Прокол губи – це дуже популярна процедура в молодіжнім середовищі. Якщо прокол зроблений правильно й прикраса якісна, то це виглядає красиво й доречно. Але не варто тільки забувати, що прокол – це хірургічна ...
Прокол губи – це дуже популярна процедура в молодіжнім середовищі. Якщо прокол зроблений правильно й прикраса якісна, то це виглядає красиво й доречно. Але не варто тільки забувати, що прокол - це хірургічна процедура, тому вона повинна проводитися тільки в умовах лікувальної установи, інакше не обійтися без ускладнень, а будь-які ускладнення на обличчі вкрай небажані.
Прокол губи як один з видів пирсінгу
Прокол шкіри в області губи наступним уведенням у прокол прикраси (пирсінг губи) відомий давно, кілька тисячоріч назад таким способом прикрашали себе представники знаті. Сьогодні пирсінг на піку моди й прокол губи є найбільш безпечним його видом, тому що в цій області відносно небагато кровоносних судин і нервів і вона доступна для проведення обробки.
Прокол губи є фактично невеликою хірургічною маніпуляцією, тому її повинен проводити хірург в умовах стерильного процедурного кабінету або операційної. Головні умови проведення цієї процедури – це стерильність і знання анатомічних особливостей області губи (інакше можна потрапити в кровоносну судину або в нерв). Усі інструменти, які використовуються для проведення проколу губи, і прикраси повинні бути стерильними, голки для цих цілей застосовуються тільки одноразові. Після того, як прокол зроблений, і прикраса введена, призначається спеціальне відбудовне лікування, прикраса не знімається до повного загоєння рани, яке відбувається протягом місяця, набряк і почервоніння тканин тримаються від одного до трьох днів. Ранку необхідно обробляти антисептичними засобами (наприклад, мірамістином), не травмуючи при цьому навколишніх тканин.
Після проколу губи якийсь час (близько чотирьох годин) не можна їсти, уживати алкоголь, курити. Поки ранка не заживе потрібно обмежити приймання гострих, солоних, копчених, гарячих блюд, алкоголю й менше курити (нікотин звужує кровоносні судини, а, виходить, уповільнюється загоєння рани).
Робити кілька проколів губ можна відразу, але не більш двох, тому що це може привести до деформації тканин губи.
Види проколів губи
Проколи губи можуть розташовуватися в різних місцях, от деякі з видів проколів:
прокол «Мадонна» - прокол верхньої губи праворуч; прокол «Монро» - прокол верхньої губи ліворуч; прокол «Медуза» - прокол розташований на верхній губі між носом і вершиною губи; прокол «Георгін» - з боків рота – створюється ефект «розірваного рота».
Прикраси для пирсінга звуться лабети і складаються зі штанги, капелюшка й кульки (колечка), виготовлених з титану або пластику.
Кому протипоказаний прокол губи
Прокол губи, як і будь-яка хірургічна маніпуляція, має протипоказання, саме тому її повинен проводити хірург. До протипоказань ставляться:
важкі захворювання внутрішніх органів (наприклад, серцево-судинна або ниркова недостатність – при кожному із цих станів зайве джерело інфекції в організмі ні до чого); гострі захворювання (грип, ангіна, застуда – може виникнути ускладнення); алергії різного походження (алергійні захворювання шкіри, бронхіальна астма – невідомо, як організм відреагує на метал); захворювання крові, у тому числі порушення згортання крові (можливість кровотечі й різних ускладнень); будь-які шкірні захворювання (наприклад, псоріаз, екзема – роздратування шкіри підсилиться); приймання гормональних препаратів, у тому числі гормональних контрацептивів (знижується імунітет – погроза інфекційних ускладнень).
Ускладнення проколу губи
Після процедури проколу губи можуть виникнути наступні ускладнення:
розвиток інфекції, що викличе запалення м’яких тканин обличчя з наступним формуванням фляків (шрамів); інфекція може швидко поширюватися на головний мозок (рідко, але можуть бути менінгіти, енцефаліти) і інші внутрішні органі; кровотеча або травма нерва – при проколі губи такі ускладнення зустрічаються рідко, тим не менш, їх не можна виключити; формування колоїдних фляків – на відміну від звичайних (світлих) вони мають червоний колір, виступають над поверхнею навколишніх тканин і покриті тонким шаром ніжної шкіри, схильної до виразки; в області колоїдного рубця часто з’являються печіння, сверблячка, біль і інші неприємні відчуття; виглядає він дуже не естетично й схильний до розростання, а вилучити його часом неможливо, тому що таке ускладнення залежить від індивідуальних особливостей самого пацієнта; уростання частин лабети із внутрішньої сторони слизуватої оболонки губ (це зустрічається, якщо прикраси занадто короткі – їх необхідно перемінити в хірургічному кабінеті); відторгнення лабети – зустрічаються рідко й тільки при носінні неякісних прикрас або при неправильному догляді.
Прокол губи – процедура нескладна й при правильнім виконанні може непогано прикрасити обличчя.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.