Ми чудово розуміємо, що якби від власних сайтів не було ніякої відчутної користі, то Інтернет навряд чи б отримав такий розвиток і не був би тим, чим він зараз є. Людина така влаштована, що шукає вигоду у всьому, з чим стикається. І Інтернет не виключення. Сайти приносять своїм власникам гроша.
Я думаю, ми цей факт оспорювати не будемо і ви зі мною в цьому згодні. Якщо заробляють інші, тоді можемо заробляти і ми. Але як? Як заробляють на своїх сайтах?
Перш ніж відповісти на це питання, ми виведемо з вами ще одну аксіому.
Сайт повинен приносити користь не тільки його власникові, але і тим, хто цей сайт відвідує, і хто власне платить гроші. Вигода має бути обопільною. Це важлива умова і від нього залежить, яка буде прибуток від того або іншого сайту. Більше вигоди іншим - більше запрацює вебмастер.
З цим розібралися. Тепер безпосередньо про механізми заробітку.
На перше місце я поставлю розсилку. Без цього механізму всі ваші праці будуть малоефективні і ось чому. Більшість з тих, хто зараз читає цю статтю, напевно подумають: «А як же власний товар, адже гроші приносить товар?». Це так і в той же час немає.
Дуже рідко буває, що підприємець виходить з якимсь певним товаром або послугою і сходу починає його продавати. Тут є декілька перешкод. Наш народ не дуже довірливий, а для цього є підстави. І рідко хто стрімголов купуватиме, не будучи хоч якось знайомим з продавцем або творцем продукту. Виходячи з цього, витікає вивід і навіть не один.
По-перше, автор повинен певним чином зарекомендувати себе, і по-друге, щоб якось себе зарекомендувати, потрібна певна аудиторія, довіру якої потрібно завоювати. А щоб виконати всі два пункти, потрібні час і корисний безкоштовний матеріал.
І ніщо, окрім як розсилка, не допоможе вам повною мірою справитися з цим завданням. Паралельно виконуються дві речі. Наповнюється корисним контентом сайт, і за допомогою розсилки цей же контент доноситься до вашої аудиторії.
Тим самим збільшується аудиторія, відвідуюча ваш сайт, і база ваших підписчиків. Ці люди і будуть вашими потенційними покупцями. Але найголовніше - вони будуть вашими кращими помічниками. У міру наповнення вашого сайту цікавими і корисними авторськими матеріалами, окрім збільшення його відвідуваності, пропорційно збільшується обмін інформації і зворотний зв'язок з вашою аудиторією.
Що це дасть вам як власникові сайту? Вам ставитимуть питання, на основі яких ви знайдете теми для ваших нових товарів і будете точно знати, що цікавить ваших підписчиків, що шукають і хочуть знати відвідувачі вашого сайту. Окрім цього, ви можете самі питати ваших підписчиків, про що б вони хотіли знати, чому навчитися. Це дозволяє вам проводити дослідження вашого ринку.
І як наслідок зі всього вищесказаного - ви, як власник сайту, через свою розсилку, даючи корисний матеріал, зможете просувати як свої, так і партнерські товари. Тобто як ви, напевно, відмітили, в даному випадку товар вже вторинний. Головне - відвідуваний сайт, наповнений корисним матеріалом, розсилка, що має певну аудиторію і зворотний зв'язок з цією аудиторією.
Як же визначальна і необхідна кількість підписчиків? Чим більше, тим краще, але я раджу сильно не напружуватися із цього приводу. Не форсуйте події. Більше думайте про якість матеріалу, що подається, і ця якість негайно позначиться на кількості.
Якщо розсилку ми визначили як один з найважливіших механізмів заробітку за допомогою власного сайту, то що ще, окрім власних і партнерських товарів, можна продавати, використовуючи цей могутній механізм?
Ваш сайт і ваша розсилка - це своєрідні рекомендації про вас як про фахівця, експерта з тієї теми, навколо якої побудований матеріал вашого сайту. У міру якісного зростання сайту, ви одержуватимете в свою адресу листи від інших власників сайтів з різними пропозиціями.
Прийняти участь в сумісних проектах, обмінятися посиланнями, матеріалами і з проханням розмістити рекламу на ваших ресурсах і в розсилках. І тут дійсно можна отримати багато обопільної вигоди. Обмінявшись статтями, ви привернете додатковий трафік на свій сайт і нових підписчиків. Якщо дасте згоду на розміщення реклами, отримаєте гроші. Погодившись брати участь в сумісному проекті, знайдете партнерів, що сприятиме розвитку вашого бізнесу.
І не можу не торкнутися такої поширеної на сьогодні цілої галузі заробітку в Інтернет, як контекстна реклама.
Суть контекстної реклами в тому, що після того, як ви зареєструєте свій сайт в системі контекстної реклами, ви отримуєте спеціальний код, який розміщуєте на сторінках свого сайту. При відкритті таких сторінок в інтернет замість коди з'являється реклама, відповідна тематиці вашого сайту.
Коли при відвідинах таких сторінок відвідувачі кликатимуть по посиланнях даних рекламних оголошень, на ваш рахунок відраховуватимуться гроші. І тут зрозуміло: чим більше відвідуваність вашого сайту, тим більше людей кликнуть по даних посиланнях, і тим більше ви отримаєте свій відсоток. Але при цьому потрібно враховувати той факт, що від вас, окрім розміщення коди, особливих зусиль не вимагається. Якщо не рахувати турботи про підтримку трафіку.
Ось такий невеликий короткий огляд різних способів заробітку в Інтернет за допомогою своїх сайтів.
Отже якщо ви ще роздумуєте, чи варто мати свій сайт в інтернет, то пора переходити до дій. Тим паче, що створення і ведення свого сайту насправді обходиться набагато дешевшим, ніж здійснення бізнесу поза мережею.
У суботу, 6 березня, в Україні хмарно з проясненнями, вночі та вранці, крім північних та більшості західних областей, помірний сніг, на півдні з дощем, у східних, Кіровоградській та Дніпропетровській областях місцями значний сніг; вдень без істотних опадів.