Як зрозуміти, чи гарний чай, який ви купили? Для цього потрібно знати, що якість зеленого чаю розпізнають по кольору чаїнок. Вони повинні бути ясно-зеленими, фісташкового відтінку, з матовим золотавим або сріблистим блиском....
Як зрозуміти, чи гарний чай, який ви купили? Для цього потрібно знати, що якість зеленого чаю розпізнають по кольору чаїнок. Вони повинні бути ясно-зеленими, фісташкового відтінку, з матовим золотавим або сріблистим блиском. Сіруватий і землисто-зелений відтінок свідчать, що чай виготовлений з порушеннями технології або неправильно зберігався. Якщо захочете спробувати цей прекрасний напій, не забудьте, що заварюють зелений чай не зовсім так, як чорний. Щоб правильно заварити зелений чай, потрібно: заварювальний чайник потрібно добре прогріти, кілька раз обдавши окропом і потім висушивши; зелений чай для заварювання беруть із розрахунку 40-50 грамів па 200 мілілітрів води. Наполягають його не менш 7-8 хвилин, інакше ароматичні й смакові речовини не встигнуть перейти в розчин. Спочатку заливають гарячою водою (не окропом!) сухі листи, хвилини через 3 доливають чайник до половини, а ще через пару хвилин до країв; зелений чай можна заварювати 2-3 рази, заливаючи окропом спиті листи. Деякі знаходять, що після вторинного заварювання зелений чай навіть смачніше. Але запашний і смачний зелений чай по-іншому, чим чорний. Справжній його смак в’язкий, нагадує смак виноградної кісточки. Колір настою світлий, жовтий або зеленуватий. Зелений чай прекрасний сам по собі, без усього, але він непогано сполучається з лимоном або сиропом лимоннику, не говорячи вже про квіти жасмину. Що стосується чорного чаю, критерії якості в нього такі: колір чаїнок: гладкий чорний, можливо із червонуватим, синюватим або жовтогарячим відливом. Блякло-коричневий або сірий колір чаїнок свідчить про порушення технологічної обробки або про те, що використовувалася груба сировина, що застаріла; ступінь скрутки листочків: чим тугіше, тим краще. Високоякісний чай скручений щільно, і через це його чаїнки - пружні, неламкі. Якщо чай при натисненні легко кришиться, виходить, він не першого сорту; розмір чаїнок:листовий, цільний чай краще зберігає аромат, менше убирає вологу й сторонні запахи. Однак аматорам міцного чаю більше підходять різані чаї вони швидше заварюються й легше віддають екстрактивні речовини. І ще про типси. Типси - це сріблисті кінчики наймолодших чайних гілочок, покриті ніжним білим пушком (пушинки зберігаються й в обробленому чаї). Саме типси надають чаю аромат, тому, чим більше в чаї типсів, тим він якісніше.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.