Смачна страва чи напiй - нездатен визначити жоден хiмiчний аналiз, а своєчасне визначення смакових якостей як у процесi приготування, так i в момент готовностi, також виправлення смаку в мiру потреби вiдiграє найважливiшу роль для досягнення високої якостi.
При смаковому сприйняттi найбiльше значення має температура їжi та напоїв. Страви рiзноманiтнi не тiльки за складом продуктiв що входять до них, i оформленням, а й за температурою. Тому не випадково в кулiнарiї з'явилась термiнологiя "холоднi страви та напої" та "гарячi страви та напої". Температура гарячих страв не може перевищувати 50 - 60 градусiв, лимонад та любий безалкогольний напiй рекомендовано пити при температурi 9 - 10 градусiв. Тонкiсть смакових вiдчуттiв смак i його пам'ять - якостi набутi з народженням людини. Вони набуваються також практикою. Кухар та домашня господарка з часом набувають добрих смакових вiдчуттiв та досягають високого рiвня досконалостi в оцiнцi якостi їжi та напоїв. За характером своєї дiяльностi вони повиннi бути добрими дегустаторами. Смачна страва чи напiй - нездатен визначити жоден хiмiчний аналiз, а своєчасне визначення смакових якостей як у процесi приготування, так i в момент готовностi, також виправлення смаку в мiру потреби вiдiграє найважливiшу роль для досягнення високої якостi. При визначеннi доброякiсностi страви або напою найточнiшу вiдповiдь дає хiмiчний аналiз, а при визначеннi смаку та всiх iнакших показникiв якостi - тiльки дослiдження за участi наших органiв чуттiв. Усi нашi смаковi вiдчуття вченi дiлять на основнi категорiї : солодке, солоне, гiрке та кисле, а всю велику рiзноманiтнiсть вiдчуваємих нами смакiв вважають вiдтiнками цих небагатьох основних смакових категорiй. Солодкий смак вiдчувається найдужче кiнчиком язика, солоний - краєм язика та його кiнчиком, кислий - краями язика, а гiркий - коренем язика. Швидкiсть, з якою ми вiдчуваєм смаковi якостi, неоднакова. Найповiльнiше рецепторами сприймається гiркий смак, не набагато швидше - кислий, трiшки швидше - солодкий i найшвидше - солоний. Чим повiльнiше ми сприймаємо смак, тим повiльнiше до нас доходить його вiдчуття, i навпаки. Температура продукту також дуже впливає на смаковi вiдчуття. В замороженому або надто гарячому продуктi смак немовби приглушений, згладжений, тому кожний продукт має оптимальну свою температуру куштування. Кислий i солоний смак дужче вiдчувається в холодному нiж у гарячому, i тiльки солодкiсть - однаково як у гарячому так i в холодному напою чи стравах.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.