У підлітковому віці до часу статевого дозрівання дівчинка повинна освоїти всі необхідні правила гігієни статевих органів . Її заздалегідь слід підготувати до появи менархе (перший менструальний цикл, перша менструальна кровотеча).
Відсутність психологічної готовності у збудливих дівчаток може бути причиною психічних травм і психогенних порушень менструального циклу. В період менструації статеві органи підвищено сприйнятливі до інфекції у зв'язку з деяким зниженням захисних сил організму і наявністю раневої поверхні в матці. Навіть при нормальному перебігу менструації не вирішуються стрибки і важкі фізичні вправи, а також їзда на велосипеді і плавання.
Митися краще під душем, приймати ванну і відвідувати лазню не рекомендується; не рідше за два рази на день слід обмивати статеві органи теплою водою з милом не можна проводити підмивання безпосередньо в тазі . Для збирання менструальної крові рекомендується користуватися гігієнічними прокладками з бинта і вати можна використовувати серветки із старої м'якої бавовняної тканини, заздалегідь прокип'ячені і пропрасовані праскою . Прокладки слід міняти у міру просочення їх кров'ю, не допускаючи її висихання, що попередить травми шкіри промежини. При роздратуванні слизистої оболонки статевих органів корисно при підмиванні використовувати неміцні настої ромашки, низки, сподіваючись. Рекомендується вести календар менструального циклу, в який записуються терміни появи менструацій, їх тривалість.
Після закінчення менструації дівчина або жінка повинні дотримувати правила догляду за статевими органами. Складки між великими і малими статевими губами, шкірна складка, що покриває клітор, переддень піхви - все це місця, де осідають залишки сечі і статевих секретів, які, розкладаючись, можуть стати причиною різкого неприємного запаху, подальшого роздратування, а іноді і запалення. Тому не менше 2 разів на день статеві органи обмивають теплою водою з милом, заздалегідь вимивши руки. Спочатку обмивають зовнішні статеві органи, потім шкіру стегон і в останню чергу - область заднього проходу сідати в таз при підмиванні неприпустимо . Зміна білизни проводиться щодня. Спринцювання (промивання піхви розчинами лікарських засобів) піхви робити не рекомендується, особливо під час менструації, оскільки піхва має власне хімічне мікросередовище, що оберігає внутрішні статеві органи від дії мікроорганізмів. Вагінальні спринцювання повинні проводитися тільки по рекомендації лікаря.
Гігієна статевих органів жінки в клімактеричному періоді пов'язана із змінами функції нервової системи, порушеннями гормональної рівноваги, обмінних процесів, змінами в анатомії і фізіології статевих органів. У більшості жінок настання клімаксу не викликає яких-небудь неприємних відчуттів і патологічних явищ, і тому досить містити в чистоті тіло і статеві органи. Не рекомендується при підмиванні надмірно захоплюватися дезинфікуючими розчинами соди, перманганату калія, оскільки це веде до пересушування шкіри і зниження її стійкості до інфекції. Переважно для гігієнічного відходу відвари трав і простерилізована соняшникова олія.
При підвищеній сухості слизистої оболонки статевих органів можна застосовувати стрептоцидовую емульсію не більше 2 тижнів підряд і за відсутності непереносимості сульфаніламідов, а також живильний крем з вітаміном А для сухої особливо чутливої шкіри. У зв'язку з гормональною перебудовою в організмі у деяких жінок літнього віку може з'явитися свербіння зовнішніх статевих органів. Щоб уникнути цього рекомендується носити тільки бавовняну або льняну білизну, уникати під час сну перегрівання тіла, виключати з їжі гострі блюда, копченину, екстрактні речовини. При появі свербіння необхідно звернутися до лікаря-гінеколога, відвідувати якого профілактично необхідно не рідше за 2 рази на рік, оскільки в цьому віці збільшується можливість виникнення різних захворювань статевих органів.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.