Тому люди сваряться? Невже не можна мирно обговорити проблему двом люблячим людям, що мають дітей, спільні інтереси, мету, гаманець? Відкриваємо секрет: причини сімейних сварок полягають у парадоксальності сімейних відносин і сімейних розбирань, на відміну від інших відносин.
Отже, кілька слів про те, що таке сімейні сварки й навіщо шукати причини сімейних сварок, якщо вони всім відомі?
Сімейні сварки або парадокс сніжної грудки
Сімейні сварки починаються, як правило, не через що: дрібні побутові проблеми, типу, не прийшов вчасно, не помив за собою тарілку, не закрила тюбик зубної пасти, не встигнула нарядитися до обговореного часу. Названі причини невдоволення подружжя один одним – усього лише потіха, у порівнянні з іншими можливими причинами. Наприклад, причини з «зовнішніми подразниками»: значні матеріальні труднощі, невирішена житлова проблема, «незаплановані» діти, а якщо заплановані, то такі «, що часто хворіють». Або причини, зав’язані тільки на особистих відносинах і особистім сприйнятті в конкретний момент подружжя: не викликає сексуального потяга, перестали цікаво спілкуватися, не про що поговорити, передбачуваність учинків, відсутність новизни, елементів несподіванки, ревнощі і т.д. Виявлена закономірність невдоволення подружжя своїм положенням у родині, сімейне безладдя можуть якийсь час бути завуальованими, ховатися під майстерною грою в благополучну родину. Але якщо вони не явні, те це не виходить, що їх немає. Чим більше ми відкладаємо рішення проблеми, роблячи вигляд, що все добре, тим більше шансів одержати лавину невдоволення, зупинити яку буде набагато сутужніше. Висновок, якими б не були причини сімейних сварок, потрібно намагатися вирішувати їх відразу, це полегшить спільне проживання чоловіка й жінки під одним дахом
Парадокс сімейної геометричної прогресії
Поінформованість інших членів родини про ваші тимчасові труднощі, збільшує ризик перевести їх у категорію постійних. Тому чим менше знають бабусі й дідуся, свекрухи, тещі, сестри про те, що ти посварилася із чоловіком, тим більше шансів урятувати свій шлюб. Бажання поговорити, довідатися новеньке, призводять до того, що загальні фрази «знаємо, ми цих чоловіків» або «зроби все навпаки» звертають пильну увагу на невигідні сторони своєї другої половини. Геометрична прогресія стосується й поінформованості подруг, колег, товаришів, сусідок про те, що робиться у твоїй родині. Золоте правило: допомогти — не допоможуть, а обговорити (і заодно засудити) — обговорять!
Парадокс останнього слова при сімейних сварках
Наша розвідка ніколи не була слабкою. Пам’ятаєш про секрет Штирлица в книзі Ю.Семенова про останнє слово? Отож, коли ти посварилася із чоловіком, будь впевнена, що йому запам’ятаються не переконливі доводи у твою користь, з яких ти почала свою ретельно продуману, вивірену обвинувальну промову… ні! Запам’ятаються погрози, образи й обіцянка розлучитися, до яких зазвичай доходять сімейні пари, що з’ясовують відносини. По-перше, це зручно для твого ж чоловіка робити із себе жертву «невиправдано реакційних заходів з боку дружини-диктатора», а по-друге, рятує його від необхідності змінювати щось і прислухатися до твоїх доводів, по-третє, запам’ятовується дійсно останнє сказане! Висновок. Навчися вести правильну лінію, коли сімейні сварки у самому розпалі не загрожуй розлученням. Інакше гострота й крайність цього заходу зітруться й стануть порожнім «пшиком». Якщо сімейні сварки неминучі, виходить, потрібно вичавити з них максимальну користь: по-перше, вони завжди повинні бути результативними, по-друге, не нести особистої погрози для життя й гідності дружини або чоловіка, по-третє, вносити дозовану порцію новизни, страсті!
Парадокс «Ти мені, я тобі»
Скільки говорили, що слова «давай, повинен, зобов’язаний» повинні бути прибрані на антресоль і діставатися звідти тільки у випадку крайньої необхідності? Забули, що одружувалися ви ДОБРОВІЛЬНО, а виходить, і життя в родині будується на добровільній основі.
Парадокс « знаю-чого-прагну!»
Сімейні сварки не повинні закінчуватися оглушливим мовчанням і покаранням у вигляді позбавлення статевих відносин. Чим більше ми мовчимо, тим сутужніше почати розмову знову. Мовчання – це «Залізна завіса», що відокремлює чоловіка й дружину так само міцно, як СРСР від західного світу. Багато причин сімейних сварок полягають у бажанні одного з подружжя бути жертвою, страждати й приймати співчуття від сторонніх, замість любові від чоловіка в іншій ситуації. Думки й бажання матеріалізуються, тому думай про гарне. Пропущені знаки, жести, ненароком поставлені крапки у відносинах, замість таких закономірних ком – скільки можливостей зробити своє сімейне життя щасливим ми упускаємо по своїй власній легковажності, допускаючи, щоб нестерпні «парадокси» втручалися в наше життя!?
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.