У медицині родимка - це доброякісне новоутворення шкіри. Вони бувають різних форм і розмірів: плоскі (пігментні) шкіри (бородавчасті родимки), що підносяться над рівнем, на ніжці. Розміри їх можуть бути від одного міліметра до декількох сантиметрів (великі родимки
зазвичай називають рідними плямами), поверхня може бути чистою або покритою волоссям. Бувають судинні родимки - ангіоми, вони мають бордовий колір і бліднуть при натисканні.
Всім нам знайомі родимки - маленькі, темні плямочки на тілі, які ми маємо від народження і набуваємо потім протягом всього життя. По науковому, родимка є скупченням меланіну - темного пігменту в шарах шкіри. До цих ніхто точно не знає, навіщо природа дала нам родимки. Припускають, що так організм захищається від шкідливих дій навколишнього середовища. Але з іншого боку говорять, що велику кількість родимок збільшує ризик виникнення раки шкіри.
У народі родимкам часто приписували навіть магічні властивості - передбачали долю, по їх розташуванню на тілі, і визначали природні таланти людей. По народному повір'ю вважається, що велику кількість родимок обіцяє багатство.
У медицині родимка - це доброякісне новоутворення шкіри. Вони бувають різних форм і розмірів: плоскі (пігментні) шкіри (бородавчасті родимки), що підносяться над рівнем, на ніжці. Розміри їх можуть бути від одного міліметра до декількох сантиметрів (великі родимки зазвичай називають рідними плямами), поверхня може бути чистою або покритою волоссям. Бувають судинні родимки - ангіоми, вони мають бордовий колір і бліднуть при натисканні.
Найпоширеніший вид родимки - пігментний. Зростання і новоутворення родимок на нашому тілі відбувається в перші роки життя, в період статевого дозрівання і під час вагітності. Провокують появу родимок сонячні промені. Самі по собі вони не небезпечні. Завжди слід пам'ятати, що будь-яке доброякісне новоутворення може стати злоякісним. Потрібно бути уважними, і якщо родимка починає видозмінюватися, обов'язково терміново здатися онкологові. Оскільки наша шкіра схильна до постійних шкідливих дій і травматізациі, то багато разів збільшується ризик переродження утворень шкіри.
Особливо варто бути уважними: светлокожім людям, людям з великою кількістю веснянок, вагітним, людям, що часто загоряють, людям з великою кількістю родимок і пігментних плям, якщо родимка перевищує 5 мм в діаметрі
Косметологами зараз рекламується і вельми поширена така послуга, як видалення родимок. Це достатньо проста процедура, яка займає всього декілька хвилин. Відвідувачі радісно йдуть з косметичного салону, не замислюючись, що зведена родимка може ще дуже грізно нагадати про себе. Кожна родимка має так зване коріння, що глибоко розповсюджується в шкірі і займає велику площу, ніж вона сама. Саме із-за цього коріння будь-яка травматізация родимки може привести до раку шкіри. Якщо неправильно видалити родимку, то її коріння залишається і перероджується, викликаючи рак. Тому, краще не чіпати родимки і не видаляти їх без особливої і крайньої на те необхідності.
Встановлено, що переродження родимки може відбутися і без видимих причин. Звертайте увагу на такі сигнали: почервоніння шкіри навколо родимки, біль або свербіння, прискорене зростання, потемніння, рясна поява нових родимок, кровоточивість, різке зростання волосся на родимці
Для зниження риски переродження родимки потрібно обмежувати перебування на відкритому сонці, уникати сонячних опіків. Акуратно відноситься і не травмувати ділянку шкіри з родимкою - не чесати, не терти, не робити татуїровки, пірсинг. Побоюватися дії хімічних речовин, що викликають опіки, роздратування шкіри. І обов'язково звертатися до лікаря при щонайменшій зміні родимки!
У суботу, 6 березня, в Україні хмарно з проясненнями, вночі та вранці, крім північних та більшості західних областей, помірний сніг, на півдні з дощем, у східних, Кіровоградській та Дніпропетровській областях місцями значний сніг; вдень без істотних опадів.