uasol.com
Додати статтю | Реєстрація
Інтернет і сервіси
Авто і Мото
Бізнес і фінанси
Будівництво та ремонт
Будинок, сім'я
Все про меблі
Дієти, ваша фігура
Діти і батьки
Закон і Право
    Інші питання права
    Авторські і суміжні права
    Документи (скарги, позови та інше)
    Житлове право
    Перевірки
    Податкове право
    Спадок
Захоплення і хобі
Зв'язок
Комп'ютери
Краса, мода, імідж
Кулінария
Культура та мистецтво
Лекції, посібники
Люди, суспільство
Медицина і здоров'я
Наука і освіта
Політика
Промисловість
Реферати
Робота, працевлаштування
Спорт
Товари і послуги
Туризм і подорожі
Чоловік + Жінка
  Морські свинки. Утримання і догляд.  
  Створення рінгтонов 
  Ліки для лікування кандидозу (молочниці)  
  ПЕРШІ ОЗНАКИ ВАГІТНОСТІ 
  Материк Євразія 
  ОРХІДЕЯ В БУДИНКУ - ДОГЛЯД 
  Черепахи: утримання та догляд 
  ПОВНА ТАБЛИЦЯ КАЛОРІЙНОСТІ ПРОДУКТІВ  
  Що це таке вегето-судинна дистонія? 
  Як скласти бізнес-план 
Каталог україномовних статей - uasol.com
 укр
 eng
 рус
ШУКАТИ!
Запам'ятати сторінку | Зробити стартовою | Поділитися з товарищем
Суміщення професій ( посад ) та робота за сумісництвом, в чому різниця.
Суміщення професій ( посад ) та робота за сумісництвом, в чому різниця.
Суміщення професій ( посад ) та робота за сумісництвом, в чому різниця.


Суміщення професій ( посад ) та робота за сумісництвом, в чому різниця.
    Суміщення професій (посад)- це виконання працівником поряд із своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором , додаткової за іншою професією (посадою) , в межах робочого часу за основною роботою на тому самому підприємстві. Відповідно до ч.1.ст.105 КЗпП України працівникам, які виконують на тому самому підприємстві, установі організації поряд із своєю основною роботою додаткову роботу за іншою професією (посадою) без звільнення від своєї основної роботи, проводиться доплата за виконання цих робіт. Однією із умов установлення доплати за суміщення професій (посад) є наявність вакантної посади в штатному розписі, та еконономія фонду оплати праці за цією посадою. Відповідно до ч.2.ст.105 КЗпП України розміри доплат за суміщення професій (посад) встановлюються на умовах , передбачених у колективному договорі або іншому локальному документі з оплати праці, що є чинним на підприємстві якщо колективний договір не укладено. Оскільки обов’язки за суміщуваною професією (посадою), можуть виконуватись одним або кількома працівниками , то розмір доплати за суміщення професій (посад) має визначатись із врахуванням обсягу виконуваної додаткової роботи та економії заробітної плати за суміщуваною професією (посадою). Якщо в колективному договорі ( іншому локальному документі погодженому із уповноваженим на представництво трудовим колективом органом) передбачена доплата за суміщення професій (посад) і при цьому не обумовлюються будь які обмеження за посадами і професіями працівників , яким ця доплата не виплачується вона може бути встановлена будь-якому працівнику підприємства. При цьому слід враховувати що це не стосується перших керівників підприємств заснованих на державній формі власності, оскільки умови та розміри їх оплати праці визначаються в контракті з дотриманням положень Постанови КМ України від 19.05.1999 року № 859 « Про умови та розміри оплати праці керівників підприємств заснованих н державній , комунальній власності, та об’єднань державних підприємств.
    Сумісництвом вважається виконання працівником , крім своєї основної роботи , іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час., на тому самому підприємстві, або у іншому підприємстві, установі організації. Для працівників, які працюють на державних підприємствах, установах, організаціях робота за сумісництвом регламентується Постановою КМ України від 03.04.1993 року № 245 « Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій (зі змінами) та Положенням про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ організацій, затвердженим наказом Мінпраці, Мінюсту і Мінфіну України від 28.06.1993 року № 43. Цим Положенням передбачено, що керівники державних підприємств (установ, організацій, їхні заступники, керівники структурних підрозділів цих підприємств (цехів, відділів, лабораторій тощо) та їхні заступники не мають права працювати за сумісництвом ( за винятком наукової, викладацької, медичної і творчої діяльності). Обмеження на роботу за сумісництвом стосуються і працівників основним місцем яких є державне підприємство, установа, організація ( незалежно від того на державне чи недержавне підприємство влаштовуються вони на роботу за сумісництвом), і працівників що влаштовуються на роботу за сумісництвом на державне підприємство, установу, організацію ( незалежно від того, з державним чи недержавним підприємством раніше уклав працівник трудовий договір про основну роботу). Тривалість їхньої роботи за сумісництвом не може перевищувати чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний день, загальна тривалість роботи за сумісництвом упродовж місяця не може перевищувати половини місячної норми тривалості робочого часу. Оплата праці сумісників проводиться за фактично виконану роботу виходячи із передбачених умовами оплати праці складових ( посадовий оклад, надбавки , доплати тощо),.
    Головний державний інспектор з питань праці
    ТДІзПП у Чернігівській області Микола Прокопенко
   

Автор: Nikol | Відгуки: 0 | Перегляди: 5886 | 27/06/2012 Закон і Право - Інші питання права

Ссылка на статью:


Коментарій

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус  |  eng 
02.12.2022 14:25

Влада пояснила, чому забороняють УПЦ МП: небезпечна для здоров’я і життя

Центр стратегічних комунікацій при Мінінформполітики "Справді" пояснив, чому в Україні вирішили заборонити діяльність УПЦ Московського патріархату. Джерело: Справді у Telegram Дослівно "Справді": "Чому Зеленський заборонив діяльність УПЦ МП.
02.12.2022 14:24

РНБО ввела санкції проти очільника Лаври Павла, Новинського та інших церковників УПЦ МП

Рада національної безпеки та оборони ввела санкції проти священнослужителів УПЦ МП, зокрема намісника Києво-Печерської Лаври Павла (Лебедя) та екснардепа Вадима Новинського.
02.12.2022 14:11

Єврокомісія представила пропозиції щодо криміналізації порушення санкцій ЄС проти РФ

Європейська комісія висунула пропозицію щодо гармонізації кримінальних злочинів та покарань за порушення обмежувальних заходів ЄС. Про це, як пише "Європейська правда", йдеться у повідомленні Єврокомісії.
02.12.2022 13:44

На Харківщині знайшли схованку зі списками поліцаїв та доноси колаборантів під час окупації

Працівники ДБР у взаємодії з Харківською обласною прокуратурою виявили у Куп'янському районі схованку з важливими документами, які окупанти не встигли знищити під час відступу. Джерело: пресслужби ДБР, Харківської облпрокуратури Дослівно: "Вилучені правоохоронцями документи є підґрунтям для відкриття кримінальних проваджень за фактами держзради та колабораційної діяльності".
02.12.2022 13:36

Росіяни вивезли в море 12 "калібрів" – Кім

Голова Миколаївської ОВА Віталій Кім повідомив, що російські окупанти вивели у море кораблі із 12 ракетами "Калібр".
02.12.2022 12:59

Закривавлені пакунки і очі тварин: в МЗС заявили про нові акти залякування українських дипмісій

МЗС України повідомило про продовження цілеспрямованої кампанії терору та залякування українських дипустанов за кордоном. Про це йдеться у заяві речника МЗС України Олега Ніколенка, повідомляє "Європейська правда".
02.12.2022 12:40

У МАГАТЕ сподіваються домовитися про зону безпеки навколо ЗАЕС до кінця року

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) сподівається досягти угоди з РФ і Україною про створення зони безпеки на Запорізькій атомній електростанції до кінця цього року
02.12.2022 12:03

Кремль на умови Байдена для переговорів відповів, що з України росіяни не підуть

Кремль не готовий прийняти умови для переговорів зі Вашингтоном, які 1 грудня озвучив президент США Джо Байден, - а саме Росія не планує забрати свої війська з території України. Джерело: російське пропагандистське видання "РИА Новости", Telegram-канал "Вы слушали маяк", який публікує аудіокоментар Пєскова Пряма мова Пєскова: "Ви частково процитували заяву Джо Байдена.
Усі новини