Якщо ви вирішили провести час із користю для душі й тіла, можемо порекомендувати в якості джерела позитивних емоцій, прокотитися верхи на коні. Для того щоб сидячи верхи, ви почували себе ...
Якщо ви вирішили провести час із користю для душі й тіла, можемо порекомендувати в якості джерела позитивних емоцій, прокотитися верхи на коні. Для того щоб сидячи верхи, ви почували себе комфортно й безпечно, пропонуємо скористатися нашими порадами новачка у світі кінного спорту. Для початку вам необхідно визначитися, як довго ви плануєте їздити верхи й у якому темпі. Тому, якщо ви сідаєте на коня в перший раз, і прагнете неспішно погуляти кроком, то особливого екіпірування вам не знадобиться. Досить надягти м’які щільні штани й зручне взуття, виключивши шарудливі речі, які можуть налякати тварину. Щоб почувати себе комфортно під час тривалої прогулянки, яка, як правило, триває одну академічну годину, слід надягти високі чоботи. У деяких кінних школах вам видадуть шолом, який забезпечить безпеку при падінні.
При активному русі основне навантаження лягає на внутрішню частину стегон і ікри, тому одяг повинен бути не тільки зручним, але й надійним.
Кінь відмінно чує, але зір у нього посередній. Тому, наближаючись до скакуна, потрібно ласкаво назвати його по імені, або просто сказати що-небудь гарне. Головне, щоб конячка почула голос і була готова до вашого наближення.
Кінь це досить великий і непередбачений друг людини, тому перед поїздкою інструктор проведе з вами невелике заняття по техніці безпеки. Коротенько вам розповідять про те, що до тварини не слід підходити позаду, адже вона може брикнути, що при русі в приводі (вершник іде поруч із конем пішки) і посадці в сідло потрібно перебувати ліворуч, що не можна різко смикати за привід (осаджувати), кричати й бити коня. Коли ви берете коня у кінній секції, або на іподромі, сідлати його вам не прийдеться, він вже буде підготовлений до їзди. Але якщо вам все-таки прийдеться встановлювати сідло самостійно, то спочатку коня слід почистити щіткою, особливу увагу приділивши холці, спині й попереку, щоб попона, яку ви покладете зверху, не натирала шкіру. На попону встановлюється сідло, яке кладеться від шиї й зрушується з холки вниз. Сідло це досить складна конструкція, будову якої ми розглядати не будемо. Але вам слід знати, що в нього є два ремені, які затягаються на кінському животі, і втримують сідло на місці. При посадці, необхідно підійти до коня ліворуч, ліву ногу поставити в стремено, ухопитися лівою рукою за передню луку сідла, і, піднявшись, перенести праву ногу через кінський круп, при цьому права рука повинна триматися за задню луку й допомагати вам у цій спочатку складній акробатичній вправі. Але в деяких кінних комплексах для посадки використовуються спеціальні сходи, з яких можна сісти на коня, не додаючи зусиль. А якщо ви вирішили прокотитися на поні, або посадити на неї дитину, то це зробити ще легше, адже на маленьку конячку видряпуватися не прийдеться. Нарешті, ви сіли верхи. Розберіть привід, перевірте, щоб по обидва боки він був натягнутий рівномірно. Привід не повинен провисати, але й сильно тягти його не потрібно, адже це засіб керування. Сильно натягнутий привід заподіює коню біль і дає команду йти швидше, тому будьте уважні до себе й акуратні із твариною. Привід,що провис видає у вас недотепного наїзника, тому конячка може пустувати, не стояти на місці, мотатися із боку убік, або їсти траву, поступово забрідаючи в ліс.
Вставте ноги в стремена, так, щоб дно стремену перебувало на середині носка чобота. Центральна частина взуття й п’ята повинні бути вільні. Внутрішня область стегна повинна бути щільно притиснута до сідла, спина розслаблена, нижня частина якої повністю перебуває в сідлі. Не потрібно чіплятися колінами, горбитися й напружуватися. Це не тільки неестетично, але й не вірно з погляду правильної посадки й успішної їзди.
Щоб почати рух необхідно злегка натягнути привід і пригорнути до боків коня гомілки так, щоб вона зрозуміла вашу команду. Не треба бити боки каблуками, це буде неприємно для коня, і рухатися він, швидше за все, не почне. Потрібно досить сильно стиснути ноги. Гомілки й привід повинні працювати синхронно. Якщо у вас не вийде змусити коня йти, а в новачків це буває дуже часто, інструктор вам напевно допоможе.
Кілька хвилин ви можете рухатися кроком, щоб конячка прогрілася й була готова до наступного алюру - рисі. Щоб перемінити темп, необхідно злегка натягнути привід (це називається зібрати), сильно стиснути ноги, підштовхуючи коня бігти. У перший раз ефективно прискоритися у вас може не вийти, але отут багато чого залежить не тільки від вашої майстерності, але й від коня. Іноді його важко змусити бігти, або навпаки, зупинити.
Щоб повернути ліворуч, слід натягнути лівий привід і пригорнути до боку праву гомілку, для повороту праворуч використовується правий привід і ліву гомілка.
Під час руху клуса вам необхідно вловити такт, ви повинні відчути, у який момент часу кінь міняє ноги. Тому спочатку ви напевно будете бовтатися в сідлі, чіпляючись за нього колінами, але згодом до вас прийде розуміння того, як конячка рухається. Піймавши ритм руху, ви можете злегка підніматися в стременах, пружинячи в сідлі. Такий тип їзди називається полегшеною клуса.
Якщо ви впевнено тримаєтеся на рисі, можна переходити до галопу. Збираємо привід, посилаємо коня вперед. Іноді, на швидкій рисі, тварина сама може перейти в галоп, тому якщо вам страшно, або ви непевно тримаєтеся, потрібно перенести вагу тіла на задню частину сідла, і натягнути привід. Несильно, але так, щоб кінь відчув ваше бажання піти тихіше.
Щоб спуститися з коня, потрібно звільнити зі стремена ноги. Праву перекинути через круп, і злізти, тримаючись лівою рукою за передню частину сідла. Ця дія назад посадці верхи. Тому труднощів, як правило, не виникає. Потрібно лише пам’ятати, що круп перебуває позаду, і, неправильно перекидаючи ногу, наприклад, через шию, ви ризикуєте травмувати коня й опам’ятатися, лежачи на землі.
Якщо ви прагнете довгий час почувати себе на коні зручно, потрібно багато практикуватися, і працювати з інструктором.
У суботу, 6 березня, в Україні хмарно з проясненнями, вночі та вранці, крім північних та більшості західних областей, помірний сніг, на півдні з дощем, у східних, Кіровоградській та Дніпропетровській областях місцями значний сніг; вдень без істотних опадів.