Цікава все-таки в нас країна. Усі засоби масової інформації постійно повторюють про те, що Росія – це сучасна європейська країна, хоча добра половина країни перебувати в Азії, а святкування...
Цікава все-таки в нас країна. Усі засоби масової інформації постійно повторюють про те, що Росія – це сучасна європейська країна, хоча добра половина країни перебувати в Азії, а святкування будь-якого Нового року завжди проходить під знаками східних гороскопів. Законодавці цих гороскопів Китай, Японія, В’єтнам культивують дванадцятирічний цикл. Щороку цього циклу носить символічна назва певної тварини. Черговий цикл завжди починається з року Пацюка (Миші), а закінчується роком Свині (Кабана). От і наступний 2011 рік буде проходити як рік Кролика (Кота). З котом практично все ясно й зрозуміло, а от про кролика, хотілося б «поговорити» ледве докладніше.
По даним учених-палеонтологів предки сучасних кроликів до льодовикового періоду були широко поширені на європейському континенті. Після різкого похолодання їм повезло набагато більше, ніж мамонтам і вони зуміли не тільки вижити, але й зберегтися за Піренеями. Історично доведене, що до початку нашої ери величезна безліч цих тварин водилася в Іспанії. Деякі вчені-історики затверджують, що самому назва країни Іспанія (Hispania) у корені своєму має основу фінікійського слова «spany»-кролик. Після завоювання Іспанії римлянами, виникло кролівництво, тому що воїнам римської імперії дуже сподобалося ніжне делікатесне м’ясо цих тварин і кроликів стали спеціально розводити в кошах. У сприятливі для життя умовах проживання кролики дуже плідні. Самка може родити кроленят практично весь рік, приносить вона власникам від трьох до шести поносів, у калі може бути до дванадцяти кроленят. У дикій природі кролики живуть до 6-ти років, статевої зрілості вони досягають в 7…9 місяців після народження. За чотири роки одна пара кроликів може наплодити до 250 дитинчат, у свою чергу й дитинчата теж розмножуються. Відбувається це ледве чи не в геометричній прогресії, а тому цифра приплоду від пари кроликів за зазначений період часу може зрости до 1250000 одиниць.
На відміну від справжніх зайців дикі кролики мають більш тонке додавання, вони меншого росту, мають більш короткі, чим в зайців голову, вуха й задні лабети. Живуть у викопаних ними ж норах цілими співтовариствами. Вони дуже дружелюбні, товариські, за потомством доглядають із великою любов’ю. У той же час самці не терплять на своїй ділянці території суперників із числа інших самців, а самки, у свою чергу, проганяють чужих самок. Конфлікти ці безкровні, але дуже емоційні.
І все-таки в кроликів є природний механізм контролю над народжуваністю. У випадку перенаселеності й нестачі харчування частина зародків у самок просто розсмоктується, в особливо тяжких умовах, розсмоктуються всі зародки. Механізм цей часто запускається саме в моменти, що частішають «боїв» за свою територію.
У неволі кролики можуть жити до 15-ти років. У цей час виведене більш 200 різних порід і форм домашніх кроликів. І, якщо в природі найбільша вага дикого кролика не перевищує 3-х кілограм, то спеціально виведений одомашнений кролик м’ясної породи гігантський фландр може мати вагу до 9-ти кілограм. До речі, виглядає такий кролик дуже грізно, навіть у сидячім положенні голова його перебуває на рівні пояса людини ростом 175…179см, він більше не на кролика, а на великого кенгуру схожий.
У цей час дуже модно містити домашніх кроликів як декоративних кімнатних тварин. Спілкування з людьми робить їм приємність, вони дуже люблять, коли їх гладять. Це особливо корисно, якщо в родині є просто патологічно замкнені або, навпаки, надзвичайно збудливі й нервові діти. Лікарі-Психологи настійно рекомендують обов’язково містити кроликів людям з наявними в них психологічними проблемами. У таких випадках саме кролики є своєрідним і дуже потужним засобом терапії й лікування подібних захворювань. Саме в, що настало XXI столітті кролики примірять на себе нову роль – роль декоративного сімейного терапевта-улюбленця в тісних міських квартирах. Декоративні кролики стандартизовані по вазі, не більш 1 350 грам, вони мало плідні, не агресивні й дуже охайні. При попаданні в будинок домашні кролики декоративних порід дуже швидко привчаються ходити в туалет, як кішки, строго в те саме місце. У приміщенні від них дуже мало бруду.
Однак тримати їх все-таки краще в гарних просторих клітках із дном, що висувається для чищення. А погуляти випускати тільки під строгим наглядом, справа в тому, що вони постійно повинні сточувати свої різці (зуби), а тому й гризуть усе підряд. Для цієї мети кроликам слід давати тверді іграшки, нехай гризуть їх, а не взуття з меблями. Кролики дуже люблять валятися на м’яких підстилках. Корм: свіжа городина, трава, зелень, у тому числі суха, без цвілі. А от воду слід давати із пляшки із трубочкою, вони швидко навчаться пити із трубочки й у клітці буде завжди сухо й комфортно.
Центр стратегічних комунікацій при Мінінформполітики "Справді" пояснив, чому в Україні вирішили заборонити діяльність УПЦ Московського патріархату.
Джерело: Справді у Telegram
Дослівно "Справді": "Чому Зеленський заборонив діяльність УПЦ МП.
Рада національної безпеки та оборони ввела санкції проти священнослужителів УПЦ МП, зокрема намісника Києво-Печерської Лаври Павла (Лебедя) та екснардепа Вадима Новинського.
Європейська комісія висунула пропозицію щодо гармонізації кримінальних злочинів та покарань за порушення обмежувальних заходів ЄС.
Про це, як пише "Європейська правда", йдеться у повідомленні Єврокомісії.
Працівники ДБР у взаємодії з Харківською обласною прокуратурою виявили у Куп'янському районі схованку з важливими документами, які окупанти не встигли знищити під час відступу.
Джерело: пресслужби ДБР, Харківської облпрокуратури
Дослівно: "Вилучені правоохоронцями документи є підґрунтям для відкриття кримінальних проваджень за фактами держзради та колабораційної діяльності".
МЗС України повідомило про продовження цілеспрямованої кампанії терору та залякування українських дипустанов за кордоном.
Про це йдеться у заяві речника МЗС України Олега Ніколенка, повідомляє "Європейська правда".
Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) сподівається досягти угоди з РФ і Україною про створення зони безпеки на Запорізькій атомній електростанції до кінця цього року
Кремль не готовий прийняти умови для переговорів зі Вашингтоном, які 1 грудня озвучив президент США Джо Байден, - а саме Росія не планує забрати свої війська з території України.
Джерело: російське пропагандистське видання "РИА Новости", Telegram-канал "Вы слушали маяк", який публікує аудіокоментар Пєскова
Пряма мова Пєскова: "Ви частково процитували заяву Джо Байдена.