Перевагами столового буряка, у порівнянні з іншими культурами, є менша залежність від погоди й догляду, простота зберігання, затребуваність на сільськогосподарському ринку. Однак, не варто за...
Перевагами столового буряка, у порівнянні з іншими культурами, є менша залежність від погоди й догляду, простота зберігання, затребуваність на сільськогосподарському ринку. Однак, не варто забувати про можливість масової навали шкідників (особливо на початку розвитку) і трудомісткості окремих етапів роботи (прополка й збирання). Самими популярними сортами вважаються: бордо 237, єгипетська плоска, двох насінна ТСХА, салатна F1, холодно стійка 19, браво. Вирощування буряка на одному місці слід проводити не частіше, чим раз у три - чотири роки. Добре, якщо перед цим там садили: огірки, картоплю, бобові, томати; погано – городина із сімейства маревних. Ґрунт необхідно глибоко обробити й добре вирівняти поверхня. Спочатку, треба забрати попередників, через дві-три тижні – зорати, щоб знищити бур’яни й спушити на глибину 30 сантиметрів. Якщо ж ґрунт засмічений бур’янами, то після збирання проводять глибоке дискування або фрезерування, потім зорюють, після чого повторно дисконтують або фрезерують. Навесні, коли ґрунт дозріє, проводиться боронування. Перед тим як сіяти, потрібно провести культивацію. Підгодівлю ґрунту краще робити мінеральними добривами. Для визначення норми внесення використовуйте балансовий метод. Насіння перед посадкою краще обробити, інакше буде довго сходити. Один з варіантів обробки: на 18-20 годин замочити у воді, у яку подається повітря (барботування). Для боротьби із хворобами використовують 7-8 г ТМТД на 1 кілограм насіння. У середній смузі посів буряка звичайно здійснюють у другій декаді травня, коли ґрунт прогріється до восьми градусів тепла. Якщо очікуються дощі, посів краще зробити перед ними. Сіяють буряковими або овочевими сівалками на глибинах 2,5-3 сантиметра ( для суглинного ґрунту) або 3-4 сантиметра ( для піщаної й супіщаної). Звичайно висіває до 16 кілограмів на 1 гектар, щільність стояння – до 400000 рослин на гектар. Перед появою сходів проводиться ручна прополка або обприскування гербіцидами від бур’янів. Між другою і четвертою фазами справжніх листів роблять проривання сходів. Поливати необхідно з розрахунку 120-150 метрів кубічних на гектар. Полив здійснюють не дуже часто, за місяць до збору врожаю припиняють. При збиранні буряка використовують бурякопідіймачі й бурякозбиральні комбайни. Після цього, його вибирають із ґрунту вручну, бадилля обрізають, перебирають і складають у контейнери. Збирання проводиться до настання заморозку. При гарному врожаї можна зібрати до 50 тонн з гектару.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.