У статті дані основні дати життя і творчості Н.В. Гоголя
1809, 20 березня (1 квітня) - Н. В. Гоголь народився в селі Сорочинці Полтавської губ. у сім'ї небагатого українського поміщика. Дитинство провів в сім'ї батьків в маєтку Васильевка Миргородського повіту.
1818-1819 - навчався в Полтавському училищі повіту.
1821-1828 - вчився в Ніжинській гімназії вищих наук.
1828 - переїхав до Петербургу, де служив чиновником до 1831 р. Ранні літературні досліди відносяться до часу перебування його в гімназії. У 1829-му під псевдонімом В. Алов видає романтичну поему "Ганц Кюхельгартен", що носила наслідувальний характер. У 1830-му публікує в журналі "Вітчизняні записки" повість "Вечір напередодні Івана Купала", першу з циклу "Вечора на хуторі поблизу Діканьки" (2 частини, 1831-32). У повістях цього циклу ("Сорочинськая ярмарок", "Травнева ніч, або Утоплениця", "Страшна помста" і ін.) створив поетичний образ України, на основі фольклорних мотивів змалював національний характер.
1831 - знайомство з Пушкіним, який захоплено відзивався про "Вечори...".
1835- виходять збірки "Миргород" (повісті "Старосвітські поміщики", "Повість про те, як посварилися Іван Іванич з Іваном Никифоровичем", "Вій", особливе місце займає історична повість "Тарас Бульба", задум якої зв'язано дослідженнями Гоголя в області історії і викладацькою діяльністю в Петербурзькому університеті в 1834-35) і "Арабески" ("Невський проспект", "Портрет", "Записки божевільного", до них примикає опублікована в журналі "Сучасник" сатирична повість "Ніс"). До останнього увійшли так звані "Петербурзькі повісті ".
1836 - в Александрійському театрі в Петербурзі поставлена комедія "Ревізор".
1836 - виїжджає за межу, зустрічається з Міцкевичом, художником Івановим, працює над "Мертвими душами", початими ще в 1835 р. за порадою Пушкіна.
1842 - виходять перший том "Мертвих душ" і повість "Шинель".
У 40-і рр. заглиблюється зв'язок Гоголя із слов'янофілами, що найявніше відбилося в книзі "Вибрані місця з листування з друзями" (1847).
1848 - повернення до Росії, робота над другим томом "Мертвих душ".
1852, 21 лютого (4 березня) - Н. В. Гоголь помер в Москві, за декілька днів до смерті знищивши другий том "Мертвих душ".
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.