Потреби нашого організму у воді великі. Це обумовлене тим, що ми на 80 % складаємося з води. У добу доросла, що не має проблем зі здоров’ям людина, уживає приблизно 2,5 літрів води. Сюди входять різні...
Потреби нашого організму у воді великі. Це обумовлене тим, що ми на 80 % складаємося з води. У добу доросла, що не має проблем зі здоров’ям людина, уживає приблизно 2,5 літрів води. Сюди входять різні напої, такі як вода, молоко, чай, кава, соки й близько 650 мол перебуває в іншій їжі. У нашому організмі йде постійна робота, відбувається постійний розпад жирів, білків і вуглеводів. У результаті цього утворюється ще приблизно 500 мол води. Щоб обробити й вивести всю цю воду з нашого організму, потрібно мати здорові нирки.
У ході функціонування нашого організму через нирки виділяються майже 75% шкідливих продуктів обміну. Із сечею виходить вода, солі й продукти розпаду білків. Фізіологія сечовиділення досить складна й складається із двох етапів, під час яких утворюється первинна й вторинна концентрована сеча, яку й виводить організм. Нирки виконують величезну роботу, про це свідчить те, що вони, для своєї діяльності, споживають велику кількість кисню,що потрапляє в організм. По статистиці, майже весь обсяг нашої крові проходить через нирки кожні 7-8 хвилин.
У нормі, свіжа сеча повинна бути ясно-жовтого або янтарно-жовтого кольору. Однак при недоліку рідини вона темніє. Це може бути пов’язане з жаркою погодою, працею, що розморює, або знаходженням на твердих, «сухих» дієтах. Потемніння сечі може свідчити й про негативні зміни в організмі. Але точно сказати, чи нормі ваші аналізи, може тільки лікар.
Деякі фактори, такі як відсутність солі в харчуванні або тривале голодування, можуть спровокувати проблеми із нирками. До таких проблем ставляться й камені в нирках.
Що ж являють собою камені в нирках? Це захворювання нирок, при якім у ниркових баліях, протягом тривалого часу, утворюються різні по своєму складу камені, які, у свою чергу, утрудняють нормальний відтік сечі. Усі камені, що утворювалися, розділяють на наступні види: урати ( із солей сечової кислоти), фосфати ( із солей фосфорної кислоти), оксалати ( із солей щавлевої кислоти) і карбонати ( з вуглекислоти). Найчастіше камені носять змішаний характер. Утвору каменів сприяють інфекції сечових шляхів, застій сечі, травми нирок, недолік вітамінів D і A, а також інші причини. Якими б не були причини даного захворювання, першою справою необхідно пройти комплексне обстеження й здати всі аналізи. Після цього уролог призначає лікування, залежно від ваги захворювання.
Сучасна медицина пропонує як видалення каменів у ході хірургічної операції, так і процедуру дроблення каменів. Однак, крім цього, щоб попередити утвір каменів у майбутньому, необхідно дотримуватися дієти. При різних видах каменів у нирках призначають і різні дієти, бідні речовинами, що входять до складу каменів. Наприклад, при фосфатах лікар запропонує дотримуватися дієти, що включає в себе їжу, багату кислими з’єднаннями. Якщо виявлені оксалати, то забороняється вживати продукти, багаті щавлевою кислотою. До таких продуктів ставляться щавель, помідори, апельсини, боби, яблука, брусниця і т.д. Якщо причиною хвороби стали урати, то необхідно обмежити продукти, багаті пуриновими основами: м’ясні й рибні бульйони. Також, при деяких видах каменів, пропонується провести курс лікування на курортах Єсентуки, Боржомі й подібних їм.
Однак краще, якщо ви не будете доводити справу до лікування й займетеся профілактикою різних захворювань нирок. Для цього необхідно не перевантажувати нирки рясним питвом на ніч, регулярно здавати аналізи, вчасно лікувати всі інфекції сечостатевої сфери, стежити за своїм артеріальним тиском, стежити за своєю вагою й не допускати великої кількості зайвих кілограмів.
Особливо дбайливо потрібно ставитися до свого здоров’я жінкам. Не переохолоджуватися, носити теплу білизна в холодний сезон, регулярно здавати аналізи. Адже під час вагітності ваші нирки будуть нести на собі подвійне навантаження.
Ще один фактор, що впливає на роботу нирок - вік. Якщо вам більше 30 років, то повинен стати звичкою регулярний огляд у лікаря-уролога. Ще переважніше раз у рік проходити УЗД нирок і консультуватися з фахівцями на підставі отриманих результатів.
Бережіть нирки й вони будуть вам вдячні, безперебійно працюючи довгі роки!
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.