Як часто радість від придбання нового взуття переміняється неприємними хворобливими відчуттями, провиною яких стають мозолі на ногах. Спочатку утворюється мокра мозоля, яка представляє собою пухир, наповнений між...
Як часто радість від придбання нового взуття переміняється неприємними хворобливими відчуттями, провиною яких стають мозолі на ногах. Спочатку утворюється мокра мозоля, яка представляє собою пухир, наповнений між тканинною рідиною. Якщо ж ділянка шкіри постійно зазнає тертя або тиску, то це може стати причиною утвору сухих мозоль. Такі мозолі на ногах є ділянками огрубілої, твердої й омертвілої шкіри й часто приносять своїм власникам неприємні й навіть хворобливі відчуття.
Утвір мозолі
Стовщення рогового шару відбувається як захисна реакція шкіри у відповідь на постійне тертя або здавлювання. Цьому сприяє носіння незручного взуття й високих каблуків, а також виробів з неякісних або грубих матеріалів. Сухі мозолі на ногах представляють собою щільний шар омертвілих клітин шкіри, які утворюють її стовщення й роблять нееластичною. Як правило, утвір таких мозоль займає тривалий період, при цьому зовні така ділянка шкіри стає менш чутливою і має горбкувату структуру.
Мозолі на ногах являють собою не тільки косметичних дефект. Якщо на ділянку шкіри з мозолею продовжує впливати зовнішній тиск, то мозоль поступово починає вростати в більш глибокі шари шкіри. При цьому зачіпаються нервові клітини, що тягне за собою появу хворобливих відчуттів, що супроводжують процес ходьби. Зрілі мозолі, що вростають, можуть віддалятися тільки лікарем.
Видалення мозолі
Приступати до видалення мозолі найкраще після консультації з лікарем. Мокру мозолю не рекомендується проколювати або розкривати, оскільки в такий спосіб можна занести інфекцію. Таку мозолю потрібно обробити перекисом водню, заклеїти бактерицидним пластиром і виключити носіння тісного або взуття, що здавлює, до повного її загоєння. При мокнучих мозолях, що вже утворювалися, не рекомендується використовувати присипку або тальк.
Для видалення невеликих ороговілих ділянок шкіри можна використовувати мильно-содові ванни й пемзу. Таку процедуру найкраще проводити один-два рази в тиждень, при цьому огрубіла ділянка шкіри розм’якшується, і її акуратно видаляють за допомогою пемзи. Вилучити мозолі на ногах можна й за допомогою спеціальних мозольних пластирів, які продаються в аптечній мережі, однак робити це потрібно з великою обережністю. До складу таких пластирів входить саліцилова кислота, яка може ушкодити навколишню мозолю здорову шкіру.
В умовах амбулаторії для видалення мозолі може застосовуватися апаратний або інструментальний метод. У ході його область мозолі на ногах висвердлюють за допомогою різних фрез спеціального медичного апарата. Після цього місце видалення мозолі обробляють рідким азотом для профілактики повторного утвору мозолі.
Профілактика утвору мозолі
Щоб запобігти утворенню мозоль на ступнях, важливо дуже дбайливо ставитися до своїх ніг і підбирати тільки зручне й просторе взуття. Краще віддавати перевагу моделям, виконаним з якісної м’якої шкіри, що й мають просторий носок. Це допоможе уникнути здавлювання ніг і буде гарною профілактикою зайвої пітливості, яка часто й викликає появу потертосте.
Важливо постійно доглядати за шкірою стоп, не тільки підтримуючи їх чистоту, але й регулярно використовуючи зм’якшуючі креми, лосьйони для ніг. Суха шкіра стоп більш піддана утвору натоптишів і може провокувати появу мозоль на ногах. Для запобігання тертя між пальцями ніг можна застосовувати присипки або тальк, які запобігають утворенню потертосте і мокрих мозоль.
Для полегшення хворобливих відчуттів у місці утвору сухої мозолі можна використовувати спеціальні прокладки для взуття. Вони більш рівномірно розподіляють тиск на підошву стопи й допомагають знизити біль в області мозоль на ногах.
Для точного виявлення причин появи мозолі необхідно звернутися за консультацією до лікаря-ортопедові, який виключить наявність спадкоємних захворювань і призначить необхідне лікування. При його призначенні враховується, чи страждає пацієнт діабетом, є чи в нього проблеми з кісткою стопи або з периферійними артеріями.
У суботу, 6 березня, в Україні хмарно з проясненнями, вночі та вранці, крім північних та більшості західних областей, помірний сніг, на півдні з дощем, у східних, Кіровоградській та Дніпропетровській областях місцями значний сніг; вдень без істотних опадів.