Загальновідомим фактом є те, що буквально всі діти люблять солодке. Народна чутка приписує непереборну любов до тістечок і тортиків представницям прекрасної статі. Та і багато чоловіків навряд чи відмовляться від пишного і ніжного торта з чаєм.
Магазинні торти смачні, але домашня випічка відрізняється якимсь особливим смаком і додає більший затишок вечірньому чаюванню. Тому, не дивлячись на велику кількість солодощів в магазинах, ми як і раніше підшукуємо рецепти поцікавіше, щоб приготувати їх для своєї сім'ї. Але для багатьох сімей зі всього цього різноманіття найулюбленішим залишатиметься рецепт торта «Наполеон».
Про появу цього торта є безліч легенд. І одна з них свідчить, що все почалося з тістечок, які випекли в Москві до сторіччя перемоги над Наполеоном. Тоді тістечка були трикутної форми, що символізувало головний убір Бонапарта. Ці «Наполеони» довелися москвичам на смак і тістечка, а потім і торт, міцно увійшли до меню ласунів. За іншою версією назва торта походить від назви міста Неаполя, є прихильники теорії, що «Наполеон» далекий родич італійського «millefoglie» або британського «vanilla slice».
Приготування тесту
Багато кулінарних книг стверджують, що справжній торт «Наполеон» повинен готуватися тільки з листкового тесту, яке припускає багатократне розкочування тестяной і масляної основи. Не оспорюючи це твердження, хочеться відзначити трудомісткість такого способу. Для полегшення завдання можна купити готове листкове тісто, а uasol же пропонує скористатися одним з рецептів так званого «скоростиглого» або «швидкого» листкового тесту.
Отже, для приготування коржів нам буде потрібно наступні інгредієнти:
Для приготування тесту маргарин рубаємо ножем з мукою. Для цього кладемо маргарин на просіяну муку і рубаємо тильною стороною ножа, присипаючи мукою, що залишилася. Втім, можна натерти маргарин на крупній терці і змішати його з мукою. Повинна вийти досить крупна крихта. Муку з маргарином акуратно збираємо горою, в центрі робимо невелике поглиблення.
Дуже важливим моментом є те, що муку для випічки необхідно просівати, якою б якісною вона не була. Раніше, просев муки робився не в останню чергу для того, щоб відокремити від основної маси грудочки, крихти, волокна з мішків. Зараз муку просівають виключно для поліпшення якості виробу, оскільки при цьому відбувається збагачення муки киснем, що краще позначається на підйомі тесту і смаку готової випічки.
У окремій піалі ретельно збиваємо яйце, сметану, сіль і цукор. Суміш, що вийшла, акуратно виливаємо в поглиблення нашої маргарино-мучной крихти і ретельно вимішуємо тісто. Якщо тісто, що вийшло, липне до рук, означає необхідно підсипати трохи просіяної муки. Муку підсипаємо невеликими порціями, щоб тісто залишалося жирним і еластичним. Готове тісто розділяємо на невеликі кульки по числу коржів, які ви хочете отримати, і прибираємо в холодильник на пару годин (можна навіть в морозильну камеру, щоб маргарин добре охолодився).
А поки тісто охолоджується в холодильнику, займемося приготуванням крему для торта.
Заварний крем
Для приготування заварного крему на муці нам буде потрібно: 0,5 літра свіжого молока; 0,5 стакана цукру (125 грам); 2 столових ложки просіяної муки; 1 пакетик ванільного цукру або ванілін на кінчику ножа; 200 грам (одна пачка) вершкового масла.
Отже, в окремій ємкості ретельно змішуємо муку з невеликою кількістю молока, приблизно з 100 грамами. Розтираємо гранично акуратно, щоб не було жодної грудочки! У невеликій каструльці молоко, що залишилося, доводимо до кипіння, додаємо цукор і ванілін. Тепер робимо вогонь трохи менше і приступаємо до найвідповідальнішої фази приготування крему: при постійному помішуванні молочно-цукрової суміші тонкою цівкою вливаємо в неї холодне молоко з мукою. Продовжуємо прогрівати всі разом, не припиняючись помішувати ні на секунду! Наш майбутній крем поступово загусатиме і коли він стане консистенції сметани, знімаємо його з вогню і відставляємо для охолоджування.
Вершкове масло кладемо в ємність, в якій потім збиватимемо крем: до моменту охолоджування молочної основи, масло має бути кімнатної температури. Коли всі інгредієнти приймуть кімнатну температуру, міксером ретельно збиваємо крем. При виборі вершкового масла звернете увагу на його склад. Важливо, щоб масло було натуральним. Буде воно 65% жирності або 72.5% не так важливо. Але якщо тільки масло виготовлене з додаванням рослинних масел і всіляких емульгаторів, то будьте морально готові до того, що при збиванні крем може відбити водою або вийти неприємно крупітчатим.
Випічка коржів
Відставивши готовий крем убік, приступаємо до розкочування коржів. На подпиленний мукою стіл кладемо шматочок тесту і розкочуємо його в пласти, надаючи їм круглу або прямокутну форму. Uasol радить вирізувати корж потрібної форми вже зараз, оскільки при обрізанні гарячого готового виробу є вірогідність того, що корж зламається. Якщо корж вийшов дуже тонким, то перенести його на деко можна за допомогою качалки. Змащувати деко маслом або посипати мукою необов'язково, а ось поверхня коржа по периметру можна в декількох місцях проткнути зубочисткою, щоб той не надувався при випічці.
Випікаємо коржі в духовці, розігрітій градусів до 200-220. Уважно стежимо, щоб коржі не дуже рум'янилися. Один корж, доведений до світло-коричневого кольору, потім скришимо для посипання готового «Наполеона». Скришивши його руками, до крихти потрібного вам розміру можна довести корж в ступці. Якщо ступки немає, то звичайною качалкою ви доб'єтеся того ж результату.
Кожен готовий корж краще класти на рівну поверхню, накрити паперовою серветкою і, майже не натискаючи, злегка притиснути до столу. Поки корж гарячий, тільки що з духовки, він злегка гнеться і стане рівнішим по краях, які в духовці могли злегка загнутися.
Отже, коржі готові, крем збитий. Тепер залишилося тільки промазати кожен корж кремом.
Приготування торта «Наполеон»
Промазувати «Наполеон» краще починати не з центру коржів, а з країв, щоб вони краще просочилися. Середина торта просочиться у будь-якому випадку, а ось краї потрібно змащувати ретельно, щоб вони не залишилися сухуватими. Кожен наступний корж злегка придавлюйте до ніжнім, але обережно, без натиску. Коржі можуть зламатися. Верхній корж промазуємо кремом і посипаємо крихтою.
Кремом, що потім залишився, промазуємо боки торта і посипаємо їх крихтами. Торт «Наполеон» готовий!
І ось тепер-то настає найважче: про тортик потрібно забути хоч би години на чотири, щоб той як слід просочився. Але час пройшов, торт просочився, ви заварюєте чай і відрізуєте своїм домашнім по шматку ніжного і соковитого «Наполеона». Смачного!
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.