Синдром Дауна й подібні його генетичні порушення зустрічаються в дев’яти випадках на тисячу немовлят, але в США з кожним роком їх стає усе більше. У цьому випадку збільшується кількість хромосом, яких у нормі...
Синдром Дауна й подібні його генетичні порушення зустрічаються в дев’яти випадках на тисячу немовлят, але в США з кожним роком їх стає усе більше.
У цьому випадку збільшується кількість хромосом, яких у нормі повинне бути дві.
Порушення в різних хромосомах приводять до різних наслідків. Ніхто не застрахований від появи на світ дитини з такою хромосомною аномалією, і ймовірність народження дитини - дауна підвищується з віком жінки.
Кількість дітей, що страждають синдромом Дауна, з 1979 року збільшується щорічно на 1%.
Фахівці Центрів по контролю й профілактиці захворювань США пояснюють це тим, що жінки все частіше обзаводяться дітьми після 35 років. У жінок такого віку ризик народити дитину із синдромом Дауна в п’ять раз вище, чим у молодих.
Якщо в 1979 році народжувалося дев’ять даунят на кожні 10 тисяч дітей, то в 2003-му цей показник збільшився до дванадцяти дітей, тобто ріст склав 30% за чотирнадцять років.
Сьогодні кожна тисячна дитина й підліток у Сполучених Штатах має хромосомне захворювання. Щорічно в країні народжується близько 5 400 дітей із синдромом Дауна, причому багато хто з них мають і інші проблеми зі здоров’ям приміром, уроджені пороки серця.
Проте 90% з них живуть не менш п’яти років, а середній строк життя хворого синдромом Дауна перевищує 50 років.
Раніше для діагностики цього генетичного захворювання застосовувався метод, досить небезпечний і для плода, і для майбутньої мами. Для того, щоб з’ясувати, чи є порушення в генетичній системі плода, брався аналіз клітин плода або навколоплідних вод. Така операція могла викликати різноманітні наслідки аж до викидня.
Іншим способом визначення синдрому Дауна ще до народження дитини були комплексні дослідження будови тіла по УЗД й біохімічні показники крові матері. Однак, такі дослідження були недостатньо достовірні й давали як неправдиво позитивні, так і неправдиво негативний результати. Крім того, ці дослідження проводилися на досить пізньому строку вагітності (після 12 тижня).
Американські вчені зі Стендфордського університету винайшли новий метод діагностики генетичних захворювань плода ще до його народження. Матеріалом для проведення дослідження є материнська кров. Учені використовують методику секвенування (вивчення структури) ДНК, яка раніше була дуже дорогою, але із часом стає усе більш доступною звичайним людям.
Виявляється, у крові матері є вільні ДНК, 90% з яких її власні, а 10% належать майбутньому маляті. Якщо окремі хромосоми присутні в цій суміші ДНК у надлишкових кількостях, це може свідчити, що «зайві» хромосоми, а значить і генетичні порушення є й в ембріона.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.