Які ви знаєте листкові салати? Напевно найпопулярнішим листковим салатом буде названа всім відомий «Оселедець під шубою». Потім кулінари можуть пригадати «Гранатовий браслет» або «Грибну галявину».
І лише потім пригадають про салат «Мімоза». Причому, можна сперечатися, що пригадають цей салат без особливого ентузіазму. Нові салати, що з'являються, незаслужено затьмарили собою рецепт «Мімози», хоча це блюдо сміливо можна віднести до класики «салатного» жанру. UAsol має намір вивести «Мімозу» з тіні і показати, що це не просто один з найніжніших і смачніших салатів, але і чудове блюдо як для святкового, так і для повсякденного меню. Треба відзначити, що зараз триває Великий пост. Віруючим людям, що дотримують його, не можна куштувати м'ясо, яйця, молочні продукти і рибу. Цього року Благовіщення, в день якого можна вживати рибу, доводиться на Пристрасну Седмицю і рибні блюда виключаються. Куштувати їх можна лише на Вербне воскресіння, а з рештою продуктів доведеться почекати до Великодня, на який вже можна приготувати салат «Мімоза». Салат «Мімоза» - продукти
3-4 картоплини; крупна морква; 2 плавлених сирка високої жирності; яйця; 1 середня цибулина; 1 банка рибних консервів; майонез; зелень для прикраси.
Приготування салату
Картоплю і моркву відварюємо до готовності, яйця варимо круто і акуратно відокремлюємо білки від жовтків.
Варити яйця уміють всі, навіть самі юні кулінари. І, проте, існує ряд правив, які варто пам'ятати, якщо ви не хочете, щоб білок видавлювався з тріснутої шкаралупи, а жовтки залишалися м'якими у яєць некруто і не перевареними у зварених круто.
Щоб отримати яйце некруто варите його 3 хвилини, круто - 8, максимум 9 хвилин. Щоб зварити яйце «в мішечок», коли жовток напіврідкий, а білок твердий - 5 хвилин максимум. Якщо ви кладете яйця в холодну воду, то відлічуйте час від закипання води (при такій закладці шкаралупа яєць не трісне при вариві). А якщо яйце кладете в окріп, то робити це треба обережно і воду краще підсолити. У такому разі не беріть яйця відразу з холодильника: тоді навіть добре посолена вода навряд чи убереже їх від розтріскування. Якщо після варива покласти яйця в холодну воду, то чистити їх буде легко. Тепер трьом варену картоплю на терку, розподіляючи її рівномірно по блюду. Потім робимо дуже мізерну майонезную сіточку поверх першого шару. UAsol рекомендує класти першим шаром саме картопля, щоб надлишки соку з риби додатково просочували його. І тому важливо, щоб шар майонезу був не надмірним.
Тепер дрібно ріжемо салатну цибулю. Якщо салатного лука немає, дрібно нарізуємо звичайний ріпчастий і злегка маринуємо його хвилин 5-10 в суміші яблучного оцту і цукру. Якщо ж промінець відрізняється особливою «злісністю», викладете його в металеве сито і обшпарте крутим окропом, після цього - в маринад. Я особисто віддаю перевагу пропорції один до одного і додаю щіпку солі.
Потім відкриваємо консерви і видаляємо рибні хребтіки. Ретельно розминаємо вилкою рибку і змішуємо її з віджатим від маринаду луком або ж з дрібно нарізаним солодким салатним луком.
Викладаємо суміш на картоплю і рясно змащуємо майонезом, роблячи сіточку. До речі, якщо додати майонез до рибно-цибульної суміші і вимісити всі разом, то майонезная сіточка зверху не потрібна.
Тут є одна хитрість: майонез не має бути густим, щоб всі шари нашого салату добре просочилися. Якщо ж ваш майонез виявився дуже жирним або з іншої причини густим, то змішайте його з рідиною, що заздалегідь злиться, з рибних консервів. Можна розбавити майонез молоком, але рибним соком все ж таки смачніше.
Наступний шар салату - тертий на крупну терку плавлений сирок. Його теж покриваємо майонезной сіточкою. Зверху, теж на крупну терку, трьом білки. Не забуваємо щедро змастити майонезом. Передостанній шар - тонкий шар вареної морквини, натертої на крупну терку.
Робимо майонезную сіточку (або рясно змащуємо майонезом з рибним соком). Завершуючий шар і робить нашу «мімозу» схожою на мімозу. Це жовтки, натерті на найдрібнішу терку або розкришені вилкою, щоб вийшли маленькі кульки. Який варіант віддати перевазі - вирішувати вам. Прикрашаємо салат зеленню. Бажано, тонкими гілочками кропу, щоб більше було схоже на гілочки мімози. Смачного!
Смачний і дуже ніжний салат готовий. Але найцікавіше тепер тільки починається. Вся річ у тому, що варіантів цього салату існує велика кількість. Основними, незмінними інгредієнтами є яйця, майонез і рибні консерви. Все останнє може варіюватися за бажанням господині, пристосовуючись до смаків домочадців. Можна міняти місцями шари салату або не класти деякі інгредієнти, можна додавати зовсім нові. Ось, наприклад, інші цілком можливі варіанти рецепту.
«Мімоза» з маслом
Попереджаємо відразу: дуже калорійний, а людям з проблемами з шлунком протипоказаний варіант! Останні можуть по гідності оцінити ніжність цього салату, який, в повному розумінні цього слова, буквально тане в роті. Отже. Продукти: варені яйця, риба в маслі, лук, вершкове масло, плавлений або твердий сир.
Приготування: на блюдо для салату трьом білки на крупну терку. Зверху викладаємо терте на крупній терці вершкове масло. Для того, щоб зробити вершкову стружку, масло треба гарненько підморожувати в холодильнику, тоді воно легко треться ефектними закрученими смужками. Наступний шар - тертий сир, потім риба, розім'ята вилкою і змішана з дрібно нарізаним луком. Цей шар рясно поливаємо майонезом і викладаємо останній шар - жовтки. Салат додатково охолодити в холодильнику.
Приготування: пару крупних цибулин страхувати на рослинному маслі до світло-коричневого кольору. Білки натерти на терку і викласти на блюдо. Зверху рибу, розім'яту вилкою. Наступним шаром лук, що страхує, поверх якого зробити майонезную сіточку. Викласти терте на крупну терку кислувате яблуко, знову змастити майонезом. І знов останнім шаром йдуть терті жовтки.
А може бути, ви винайдете свій рецепт цього салату? Адже «Мімоза» відкриває такі можливості! Картоплю можна замінити вареним рисом, можна пробувати різні варіанти консервованої риби, від горбуші до тунця. Можна додавати тонкий шар рибки гарячого копчення - все це додасть смаку «Мімози» нові відтінки. UAsol бажає вам успіху у ваших кулінарних експериментах!
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.