Приблизно із двох місяців, маля починає цікавитися навколишньою його обстановкою, і в першу чергу його цікавлять яскраві барвисті предмети. хаотичні рухи, Що робили дотепер, очі тепер стежать за всім, що привернуло...
Приблизно із двох місяців, маля починає цікавитися навколишньою його обстановкою, і в першу чергу його цікавлять яскраві барвисті предмети. хаотичні рухи, Що робили дотепер, очі тепер стежать за всім, що привернуло увагу дитини. Поступово в цю гру включаються й руки
Пропонуємо Вам виготовити іграшку-тренажер, за допомогою якої дитина зможе розважити себе самостійно й опанувати новими навичками.
Це мобіль - саморушна підвісна конструкція. Готові каруселі з музикою виробництва відомих фірм є й у продажі, але мобіль під силу зробити й мамі з татом.
Завдання мами - відібрати деталі для мобіля. Це можуть бути як об’ємні предмети - брязкальця, кульки, дзвіночки, ялинкові іграшки з паперу або фольги, фігурки, виконані в техніку оригамі, так і плоскі картинки з яскравими і ясними зображеннями, які можна вирізати з листівок або дитячих журналів). Важливо не перевантажити мобіль предметами ( від 3 до 7 цілком достатньо) і мати можливість іноді заміняти їх на нові. Завдання тата - виготовити конструкцію мобіля й закріпити на ній обрані деталі."Недосяжний" для дитини мобіль повинен кріпитися до стіни, шафи так, щоб попадати в поле зору маляти, що лежить у ліжечку. Ви можете використовувати спеціальний кронштейн або самостійно виготовити його з дерев’яних рейок, зігнувши товстий дріт або алюмінієву трубку (можна використовувати шматок дитячого обруча або стійку від намету).
Для конструкції самого мобіля знадобляться дві (або більше) тонкі рейки або дроти, скажемо, 15 і 25 см довжиною. Підвісьте на кінцях меншої рейки дві іграшки на міцній волосині. Обидві підвіски мають одну довжину. Знайдіть центр ваги конструкції й відзначте цю крапку. На одному з кінців довгої рейки закріпите третю іграшку. До іншого її кінця прикріпіть першу рейку із уже підвішеними іграшками. Знайдіть центр ваги конструкції. Так, рухаючись знизу нагору, ви можете ускладнювати мобіль, додаючи нові поверхи. Кріплення мобіля до кронштейна повинне бути міцним.
Отже, мобіль готовий, він ледве колишеться в потоках повітря, видає приємний звук і незмінно привертає увагу маляти.
Веселка-Дуга. Якщо ж ви прагнете, щоб "спілкування" з мобілем стимулювало й хватальні рухи, пропонуємо конструкцію типу "веселка". Зшийте зі шматка яскравої тканини 160х25 см "трубу", туго набийте її, усередину вставте каркас із зігнутого вдвічі твердого дроту. Або беріть половинку алюмінієвого обруча й обмотайте його яскравою тасьмою. Кінці "веселки" випряміть й прикріпите до вертикальних ґрат ліжка за допомогою тасьм або петель із "липучками".
На цю конструкцію прив’яжіть тільки ті предмети, які маля може вивчати самостійно ( у тому числі й за допомогою язика). Розташовуйте їх на такій висоті, щоб маля могло при бажанні дотягтися до іграшок.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.