uasol.com
Додати статтю | Реєстрація
Інтернет і сервіси
Авто і Мото
Бізнес і фінанси
Будівництво та ремонт
Будинок, сім'я
Все про меблі
Дієти, ваша фігура
Діти і батьки
Закон і Право
Захоплення і хобі
    Kулінарія
    Виноробство
    Власноруч
    Дайвінг
    Домашні тварини
    Квіти та рослини
    Колекціонування
    Музичні інструменти
    Полювання
    Риболовля
    Сад, дача
    Сувеніри і моделі
    Фен-шуй
    Фото та відеозйомка
Зв'язок
Комп'ютери
Краса, мода, імідж
Кулінария
Культура та мистецтво
Лекції, посібники
Люди, суспільство
Медицина і здоров'я
Наука і освіта
Політика
Промисловість
Реферати
Робота, працевлаштування
Спорт
Товари і послуги
Туризм і подорожі
Чоловік + Жінка
  Морські свинки. Утримання і догляд.  
  Створення рінгтонов 
  Ліки для лікування кандидозу (молочниці)  
  ПЕРШІ ОЗНАКИ ВАГІТНОСТІ 
  Материк Євразія 
  ОРХІДЕЯ В БУДИНКУ - ДОГЛЯД 
  Черепахи: утримання та догляд 
  ПОВНА ТАБЛИЦЯ КАЛОРІЙНОСТІ ПРОДУКТІВ  
  Що це таке вегето-судинна дистонія? 
  Як скласти бізнес-план 
Каталог україномовних статей - uasol.com
 укр
 eng
 рус
ШУКАТИ!
Запам'ятати сторінку | Зробити стартовою | Поділитися з товарищем
Рецепт свинини, запеченої у фользі
Рецепт свинини, запеченої у фользі
За календарем весна починається в березні місяці, коли на вулицях ще частенько лежить сніг, а сонця не видно із-за хмар. Але вже в квітні починаються по-справжньому теплі днинки, і приходить пора весняних свят.


Великдень, всілякі травневі свята або просто гарна погода - відмінний привід покликати гостей або відправитися компанією на пікнік. І у тому, і в іншому випадку необхідно скласти меню, в якому особливу увагу варто приділити м'ясним блюдам. І, якщо мова йде про пікніку, то вважати за краще треба ті м'ясні закуски, які смачні в холодному вигляді. Втім, для прийому гостей будинку це теж важливо, щоб м'ясне блюдо, що остигнуло, було таким же смачним, як і гарячіше. І ось тут самий час пригадати про запечену у фользі свинину. UAsol пропонує вашій увазі один з варіантів приготування цього смачного і ніжного м'ясного блюда.
   
   До речі, колись давно таке м'ясне блюдо, запечене в духовці або печі одним крупним шматком, називали «печеню». Зараз печеня в нашому розумінні - це м'ясо, тушковане з картоплею або іншими овочами, адже саме слово «печеня» указувало на спосіб приготування блюда, а не температуру його подачі. Назва блюда походить не від слова «смажити», а від слова «жар», який зосереджений в духовці або печі - найгарячішому місці.
   
   Свинина, запечена у фользі, - продукти
   
   крупний шматок свинини, мінімум 700-800 грам;
   одна середня морква;
   часник, пара зубків;
   сіль, спеції на смак;
   стакан сухого білого вина для маринаду.
   
   Приготування
   
   Перш ніж почати розповідати про нескладну технологію приготування, UAsol хотів би дати пару рекомендацій з приводу м'яса.
   
   Для цього блюда годиться окіст, шийка, і навіть лопатка. З приводу жирку вам належить орієнтуватися виключно на свій смак, тому що м'ясо з прошарком жиру вийде соковитіше, але смак у цього шару вийде специфічним, не смаженим, а злегка тушкованим.
   
   Але якщо питання про жирність м'яса вирішувати вам і лише вам, то питання про кількість навіть не стоїть - запікати м'ясо є сенс тільки в тому випадку, якщо ви можете купити мінімум 700 грам свинини. Краще всього брати шматок вагою від кілограма і вище, а ось півкіло потрібно готувати будь-яким іншим способом.
   Отже, готуємо м'ясо. Якщо ви не любите жир, то акуратно зачищаємо м'ясо від жирового прошарку і плівок. Ретельно вирізуємо кісточку. Потім в посуді, що не окислюється, змішуємо сухе біле вино і ваші улюблені спеції. Мелений імбир і паприку приправи кидати прямо зараз не треба, а ось лавровий лист, перець горошком і запашні трави - самий час. Раджу звернути увагу на чебрець і орегано. Укладаємо м'ясо в маринад і залишаємо ємкість на пару годин при кімнатній температурі.
   
   Біле сухе вино за бажання можна замінити лимонним соком або розведеним винним або яблучним оцтом. А ось червоне вино кулінари радять використовувати для червоних сортів м'яса - для яловичини і баранини. Біле ж показане для птаха і білого м'яса, тобто для свинини, телятини і ягнятіни.
   А фахівці з біобезпеки нагадують, що маринувати м'ясо при кімнатній температурі можна тільки дві-три години, потім слідує продукт прибирати в холодильник. Але в нашому випадку до холодильника справа не дійде.
   Після закінчення зазначеного терміну виймаємо м'ясо з маринаду і самим ретельним чином обсушуємо його на паперових рушниках. Тепер свинину можна посолити і натерти з усіх боків спеціями. Ось тепер можна використовувати свої кохані мелені приправи: червоний і чорний перець, паприку, імбир. Не забуваємо про запашні трави, тих же, які використовувалися в маринаді. Щоб м'ясо краще просочувалося спеціями і сіллю, у верхній частині зробіть декілька поверхневих розрізів навхрест.
   
   Після цього витягуємо фольгу і відрізуємо від рулону два великі шматки. Розміри їх має бути значно більше м'яса, оскільки нас чекає дуже щільно укутувати свинину. Шматки кладемо навхрест, блискучою стороною вгору. Тепер по центру, на подвійний шар фольги укладаємо нарізану колечками моркву і тонкі скибочки часнику. Шар моркви і часнику повинен повністю збігатися за розміром з шматком м'яса.
   
   Для запікання краще класти продукт на блискучу, дзеркальну поверхню фольги. Тоді, коли блюдо почне нагріватися в духовій шафі, то тепло від дзеркальної поверхні фольги почне відбиватися всередину, на поверхню тих, що запікаються м'яса, риби або овочів. Таким чином, підготовлюваний продукт не втратить дорогоцінне тепло.
   
   Тепер наступає момент, від якого безпосередньо залежатиме якість готового блюда. Нам потрібно загорнути м'ясо у фольгу. Зробити це потрібно максимально щільно, акуратно, герметично, але так, щоб потім ми мали можливість розвернути фольгу зверху і перевірити готовність блюда. Отже, на подушку з овочів кладемо м'ясо.
   
   Акуратно піднімаємо шматки фольги вгору і защипуємо бічні шви. Тут головне акуратно і щільно закрутити краї фольги, розгортати їх нам не буде потрібно. У результаті повинен вийти «колодязь» за розміром м'яса, з абсолютно герметичними швами. Навіть крихітна дірочка у фользі може зіпсувати всю справу, тому діємо обережно.
   
   Тепер закриваємо верх. Натискаємо на бічні стінки нашого пакету з фольги і акуратними рухами рук від низу пакету вгору виганяємо з нього повітря. Тепер сполучаємо верхні краї пакету і акуратно закручуємо їх вниз, як скручують тюбик із зубною пастою, щоб видавати залишок вмісту.
   
   Брикет, що вийшов у нас, ставимо в середину нагрітою до 200-220 градусів духовки. Ось тепер ми вільні приблизно на годині
   
   Шматок м'яса вагою в кілограм готується, як правило, годину-півтора, якщо шматок більший, то через півтори години починайте перевіряти готовність, щоб не перетримати м'ясо. З цієї ж причини робити підходи до шматка філе в 700 грам треба починати опісля хвилин 50 після початку запікання. Якщо ви хочете, щоб верхній шар свинини підрум'янився, то в останніх 10 хвилин готування не закривайте фольгу зверху.
   
   Сигналом до того, що пора перевіряти готовність м'яса служить не тільки запаморочливий запах, але і почорніння фольгового пакету по краях (до речі, не лякайтеся, він пристойно надується). Витягуємо пакет з духовки (пам'ятаємо про рукавиці або прихватки!) і гранично обережно розгортаємо верх. Перечікуємо клуби гарячої пари, що вириваються з надр, і перевіряємо готовність м'яса довгим ножем або двозубою вилкою. Якщо прилад входить в м'ясо без опору, а на поверхні показується безбарвний сік - значить, свинина готова.
   Витягуємо, нарізуємо скибами і, не в силах більш стримуватися, починаємо дегустувати.
   

Автор: uasol | Відгуки: 1 | Перегляди: 17631 | 26/07/2009 Захоплення і хобі - Kулінарія

Ссылка на статью:


Коментарій

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус  |  eng 
02.12.2022 14:25

Влада пояснила, чому забороняють УПЦ МП: небезпечна для здоров’я і життя

Центр стратегічних комунікацій при Мінінформполітики "Справді" пояснив, чому в Україні вирішили заборонити діяльність УПЦ Московського патріархату. Джерело: Справді у Telegram Дослівно "Справді": "Чому Зеленський заборонив діяльність УПЦ МП.
02.12.2022 14:24

РНБО ввела санкції проти очільника Лаври Павла, Новинського та інших церковників УПЦ МП

Рада національної безпеки та оборони ввела санкції проти священнослужителів УПЦ МП, зокрема намісника Києво-Печерської Лаври Павла (Лебедя) та екснардепа Вадима Новинського.
02.12.2022 14:11

Єврокомісія представила пропозиції щодо криміналізації порушення санкцій ЄС проти РФ

Європейська комісія висунула пропозицію щодо гармонізації кримінальних злочинів та покарань за порушення обмежувальних заходів ЄС. Про це, як пише "Європейська правда", йдеться у повідомленні Єврокомісії.
02.12.2022 13:44

На Харківщині знайшли схованку зі списками поліцаїв та доноси колаборантів під час окупації

Працівники ДБР у взаємодії з Харківською обласною прокуратурою виявили у Куп'янському районі схованку з важливими документами, які окупанти не встигли знищити під час відступу. Джерело: пресслужби ДБР, Харківської облпрокуратури Дослівно: "Вилучені правоохоронцями документи є підґрунтям для відкриття кримінальних проваджень за фактами держзради та колабораційної діяльності".
02.12.2022 13:36

Росіяни вивезли в море 12 "калібрів" – Кім

Голова Миколаївської ОВА Віталій Кім повідомив, що російські окупанти вивели у море кораблі із 12 ракетами "Калібр".
02.12.2022 12:59

Закривавлені пакунки і очі тварин: в МЗС заявили про нові акти залякування українських дипмісій

МЗС України повідомило про продовження цілеспрямованої кампанії терору та залякування українських дипустанов за кордоном. Про це йдеться у заяві речника МЗС України Олега Ніколенка, повідомляє "Європейська правда".
02.12.2022 12:40

У МАГАТЕ сподіваються домовитися про зону безпеки навколо ЗАЕС до кінця року

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) сподівається досягти угоди з РФ і Україною про створення зони безпеки на Запорізькій атомній електростанції до кінця цього року
02.12.2022 12:03

Кремль на умови Байдена для переговорів відповів, що з України росіяни не підуть

Кремль не готовий прийняти умови для переговорів зі Вашингтоном, які 1 грудня озвучив президент США Джо Байден, - а саме Росія не планує забрати свої війська з території України. Джерело: російське пропагандистське видання "РИА Новости", Telegram-канал "Вы слушали маяк", який публікує аудіокоментар Пєскова Пряма мова Пєскова: "Ви частково процитували заяву Джо Байдена.
Усі новини