Згідно з переконаннями багатьох жінок, вагітність, пологи й струнке тіло - поняття не сумісні. Однак погляд сучасної медицини на харчування вагітних жінок і породілей уже давно не відповідає минулим переконанням, що...
Згідно з переконаннями багатьох жінок, вагітність, пологи й струнке тіло – поняття не сумісні. Однак погляд сучасної медицини на харчування вагітних жінок і породілей уже давно не відповідає минулим переконанням, що вагітній, що й годує жінці потрібно їсти за двох. Вагітність – прекрасний стан, який запам’ятається кожній жінці , що його пережила на все життя. І абсолютно не варто переживати, що одержали звістку про швидке народження дитини жінкам або планіруючим поповнення сімейства про прощання зі стрункою фігурою
Сучасна медицина не рекомендує вагітним, що й годують жінкам уживати висококалорійні продукти Навпаки, підкреслюється корисність овочів і обмеженій кількості фруктів, білкової їжі й у якості рідкісних винятків рекомендує вуглеводи.
Сьогодні вагітність, з погляду лікарів – це прекрасний привід стати власницею стрункого тіла після пологів. Дієта вагітної жінки спрямована на те, щоб після пологів повернути колишню стрункість або схуднути. Сприяє цьому й годівля грудьми.
Уся справа в тому, що під час вагітності організм жінки оптимізується, тобто обмінні функції відновляються, засвоюються корисні продукти й виводяться шлаки. Однак це ще не привід для того, щоб їсти все підряд. Так, кількість необхідних калорій у раціоні вагітної жінки збільшується. Якщо до вагітності для жінки, що не випробовує ніяких фізичних навантажень, для дотримання стрункої фігури вважається нормою 2000-2400- калорій, то в період вагітності ця норма збільшується до 2800-3200 калорій у день. Щоденне вживання їжі, що відповідає зазначеної енергетичної цінності допоможе майбутнім мамам залишитися стрункими й після пологів, а також розгубити придбані до вагітності кілограми Як відомо, вагітна жінка перебуває до самих пологів під пильним наглядом лікарів «Жіночої консультації». Практично щотижневе зважування й контроль набору ваги, здійснюваний лікарем, а також дотримання всіх його рекомендацій – це кращий спосіб не поправитися під час вагітності.
За всі 9 місяців вагітності вважається нормальним набір ваги жінкою від 13 до 18 кілограм Це вага плода, а також навколоплідних вод і рідини, яку нагромадив організм, що готується до посиленої лактації. Після пологів, приблизно протягом місяця ця вага йде зовсім непомітно для породілей. Не дивуйтеся, якщо ваші переконання про придбання стрункої фігури й відсутності живота відразу після пологів не стали реальністю. Уся справа в гормональній перебудові організму. У плині тижня після пологів яєчники перебудовуються на вироблення гормонів, необхідних для підтримки лактації. З тіла виводиться рідина, що нагромадилася за останні місяці вагітності. А наступне за родами грудне вигодовування сприяє скороченню матки, втраті жирових нагромаджень, які відразу ж спрямовуються в грудне молоко й поверненню черевної порожнини на колишнє місце.
Якщо ви прагнете стати мамою здорового маляти й не розпрощатися зі стрункою фігурою, велике значення має харчування в період вагітності й після пологів. Лікарі відзначають, що перше правило вагітній, що й годує жінки – це відмова від усього жирного й смаженого У період вагітності й під час годівлі немовляти жирна їжа може викликати діатез у дитини або розлад системи травлення, із хворобливими не дуже приємними наслідками. Уважається нормальним набір ваги у вагітної жінки з регулярністю 350 г у тиждень. Однак залежно від індивідуальних особливостей організму жінок, щотижневий додаток у вазі може зміщатися в більшій частці на початок або закінчення вагітності. Як правило, на більш пізньому строку вагітності додаток у вазі практично припиняється Матка здобуває максимальні розміри й давить на шлунок і інші органі травлення, що не дозволяє вагітній жінці занадто багато їсти.
Для того, щоб вагітність стала приємним станом для організму слід дотримуватися дієти, призначеної лікарем. Тут уже прагнеш – не прагнеш, а печія, бажання народити здорове маля, не розгодувати дитину під час вагітності й народити його самостійно, запори, хворобливі відчуття при здутті живота беруть своє над гастрономічними пристрастями й змусять вас їсти корисні, що й не позначаються негативно на фігурі продукти. До того ж у вагітних жінок часто в першому й останньому триместрі вагітності спостерігається таке явище як токсикоз. Це природня реакція організму на адаптацію до зародження нового життя й виводу шлаків з організму. Нерідко внаслідок токсикозу жінка не те що набирає, а втрачає вагу. Але якщо ви думаєте, що всі обмеження в їжі разом з родами закінчуються, ви глибоко помиляєтеся.
З народженням маляти вас чекає ще більш строга дієта, принаймні перші три місяці його життя Мінімум жирного, усе, що можна дозволити – це продукти зі вмістом 1 або 0,5 % жиру. Мінімум солодкого й борошняного. Обмеження на велику кількість фруктів, особливо цитрусових, і овочів. Причому тут строгим контролером вашої майбутньої стрункості стає саме маля, що капризно реагує відсутністю сну, плачемо й здуттям животика або запорами на ваші відхилення від запропонованої лікарем дієти. До того ж підвищена фізична активність, яку вимагає догляд за маленькою дитиною: недосипання, готування їжі, прання й прасування пелюшок, заколисування маляти, теж сприяє схудненню.
Сьогодні повернути підтягнутість м’язів після пологів допомагають спеціально розроблені комплекси вправ. Але важливо відзначити, що їх виконувати варто тільки з дозволу гінеколога й не раніше чим по закінченні 2 місяців з народження дитини. А якщо маля з’явилося внаслідок кесарева перетину, то й набагато пізніше.
Ну як вам такий крос, який може тривати не один рік? Отут і повний схудне. Так що ваші побоювання, пов’язані з, що розпливетеся талією під час вагітності й обвислим животом після пологів зовсім необґрунтовані Повірте, на досвіді багатьох мам можна сказати, що навіть запеклі ласуни й пампушки худнули, коли мова йшла про здоров’я їх майбутньої дитини. До того ж дотримувати дієти вагітних, що й годують набагато простіше, чим худнути у звичайних умовах. Організм маляти сам підказує, що потрібно їсти, а організм мами говорить, коли й у яких кількостях.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.