Про необхідність зволоження шкіри сказане вже багато, і, на щастя, усе більше жінок усвідомлюють важливість води для збереження молодої гарної шкіри. І все-таки багато не перестають ставити запитання про критичність регулярної гідратації...
Про необхідність зволоження шкіри сказане вже багато, і, на щастя, усе більше жінок усвідомлюють важливість води для збереження молодої гарної шкіри. І все-таки багато не перестають ставити запитання про критичність регулярної гідратації, яку косметологи називають основою краси й здоров’я шкірного покриву.
Щоб зрозуміти, навіщо потрібно зволоження необхідне знати відповіді на запитання, які стосуються життєдіяльності шкіри.
1. Яка будова шкіри?
Вона являє собою оболонку, яка захищає організм від зовнішнього впливу. Шкіра складається із трьох основних шарів: епідермісу (поверхневий шар), дерми й гіподерми ( найглибший).
2. Що являє собою добре зволожена шкіра?
У добре гідратированій шкірі всі її шари одержують достатню для нормальної діяльності кількість води. Це можливо, якщо вживати потрібна кількість чистої води усередину й зовні. Вода втримується в кров’янім руслі, звідки відбувається насичення шкіри, починаючи від глибинного шару, просуваючись до епідермісу. І точно також відбувається зволоження ззовні, але вже в іншому порядку. Вода також постійно потрібна в епідермісі для заповнення міжклітинного простору.
3. Яка різниця між сухою й обезводненою шкірою?
Обезводненою називають шкіру, яка випробовує недолік води для нормальної діяльності. Суха шкіра – це тип, при якім сальні залози виробляють малу кількість шкірного жиру. І в тому й в іншому випадку необхідно активне зволоження, але воно повинне бути різним.
4. Чому шкіра обезводнюється?
Це відбувається з ряду причин. По-перше, великий вплив виявляє навколишнє середовище, по-друге, значення має косметика, якою користується жінка. Вона може не підходити по типу шкіри, бути недостатньо ефективною, внаслідок чого шкіра не одержує достатнього зволоження.
При вмиванні не можна використовувати мило, яке змиває захисну гідро ліпідну плівку, висушуючи шкіру. Для особи треба користуватися м’яким молочком або лосьйоном, гелем; для тіла теж потрібно спеціальний м’який засіб з нейтральним рівнем ph.
Інсоляції завжди негативно позначаються на стані – сонце сушить шкіру й сприяє передчасному старінню. З віком здатності шкіри втримувати вологу сильно скорочуються, тому дегідратація в зрілому віці – процес природній.
5. Чи завжди однакові потреби шкіри у зволоженні?
У шкіри різних людей завжди різні потреби у зволоженні, а в однієї людини влітку необхідність у зволоженні міняється в порівнянні з осінньо-зимовим періодом. Із цієї причини косметичні засоби повинні підбиратися строго індивідуально, враховуючи вікові особливості в тому числі.
6. Чим відрізняються зволожуючі засоби для обличчя від косметики для шкіри тіла?
Шкіра на всіх областях різна – на обличчі вона більш ніжна, тонка й більш проблемна. У зв’язку із цим для неї потрібні більш легкі засоби, а для таких зон як п’яти, лікті – більш важкі живильні текстури.
7. Як вибрати правильно зволожуючий засіб для тіла?
Для тіла дійсно існує дуже багато видів косметичних засобів, у яких неважко згубитися. Рідкі косметичні масла потрібні у випадку дуже сухої шкіри, для нормальної підійдуть крему подібні лосьйони, молочко, а для жирної шкіри потрібні легкі зволожуючі засоби, які швидко усмоктуються, не залишаючи жирної плівки й блиску.
8. Коли треба наносити зволожуючу косметику?
Для жирної й нормальної шкіри кращим часом стане ранок, а для відновлення й ефективного зволоження сухої й збезводненої шкіри рекомендується залишати засіб діяти на ніч.
9. Чи можна сполучати зволожуючий засіб з косметикою для іншого виду догляду?
Так, можна. Але у випадку, якщо передбачається анти целюлітний засіб або крем для пружності погруддя, їх потрібно наносити спочатку, і тільки потім доповнювати зволожуючим доглядом.
10. Кілька порад:
Зволожуючий лосьйон для тіла треба наносити відразу після ванни, коли шкіра висушена мийними засобами й маємо гостру потребу у відновленні. Проблемні зони, такі як лікті, коліна, стопи, необхідно інтенсивно воложити кремом щоночі, залишаючи засіб працювати кілька годин, щоб ранком уже одержати гладку шкіру. Депіляція, яким би способом вона не проводилася, ушкоджує поверхневий шар шкіри, тому після завершення процедури гоління або ваксації потрібно зволожити шкіру легким молочком, яке не містить ароматизаторів і барвників.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.