Дуже часто всі ми їмо бутерброди. Насправді, блюдо це рішуче незамінне як для сніданків, так і для прийому гостей. А ось питання «Що намазати на бутерброд?» іноді викликає замішання.
Найпопулярніші бутерброди, звичайно ж, з сиром і ковбасою, а ось за ними сміливо можна називати бутерброди з м'ясним паштетом. Причому багато хто вважає, що гостям такі бутерброди вже не подаси - дуже вже буденно. А якщо приготувати паштет самим? Повірте, спробувавши домашній паштет, наприклад, з яловичої печінки по рецепту UAsol, ви самі переконаєтеся, що це не тільки смачне і не витратне блюдо, але ще і здатне прикрасити будь-який стіл. Адже печінковий паштет можна не просто намазати на бутерброди, а запекти і нарізувати скибочками, нафарширувати їм яйця або млинчики і так далі. Паштети можуть готуватися не тільки з м'яса або субпродуктів, але і з риби, яєць і грибів. Протерті інгредієнти паштету можуть запікатися у формі, змащеній маслом, подаватися на стіл без додаткової термообробки або запікатися в тесті. «Страсбурга пірог нетлінний», згадуваний в тексті Пушкінського «Євгенія Онегина», є не що інше як м'ясний паштет, запечений в тесті. При запіканні між паштетною масою і готовим тестом утворювався тонкий повітряний прошарок, який заливали розтопленим смальцем. В результаті подібний паштет міг зберігатися дуже довго, тому і отримав титул «нетлінний».
Печінковий паштет - продукти
400 грам яловичої печінки; 1 середня ріпчаста цибулина; 1 середніх розмірів морква; пара скиб білого хліба або батона; 200-400 грам молока; 1 столова ложка вершкове масло; сіль, спеції, зелень на смак.
Печінковий паштет - приготування
Найголовніше в приготуванні паштету - правильно вибрати печінку. Вважається, що краща печінка - теляча, блідо-рожева, з присутнім відтінком сірого і фіолетового кольору. Але таку печінку знайти буває зовсім непросто, крім того, все більше число дієтологів радять купувати печінка молодих тварин, але зовсім не телят. Як би там не було, печінка має бути гладкою, пружною, рівномірно забарвленою, насиченого червоного або ясно-бордового кольору, все з тим же фіолетовим відтінком. Горбисту темно-бордову, майже буру печінку краще обійти стороною.
Насамперед готуємо печінку. Її потрібно акуратно звільнити від плівки і жовчних проток і нарізувати досить крупними шматками. Звільнити печінку від плівки дуже легко: сама зовнішня пленочка тонка і добре відділяється буквально руками, треба лише край підрізати ножем. Якщо ж раптом з цією дією виникають складнощі, то печінка потрібно на хвилину опустити в гарячу воду, плівка обшпариться і легко відійде від шматка. Після всіх підготовчих операцій крупно порізану печінку на декілька годинників потрібно замочити в холодному молоці.
Вважається, що чим старше печінка, тим більше темний червоний колір має шматок і тим довше вона повинна вимочуватися. Для молодої печінки цілком достатньо години вимочування. Після цього крупними кільцями нарізуємо лук, кружечками морква. На рослинному маслі обсмажуємо овочі до м'якості і викладаємо їх в каструльку.
Якщо у вас є біле коріння (селера, петрушка або пастернак), то додайте і їх теж. Потім на сковорідці посмажте печінку, яку заздалегідь підсушите на ситі або за допомогою паперових рушників. При жарінні печінки краще всього зробити середній вогонь і обсмажувати дуже-дуже швидко. UAsol повинен сказати, що перетримати печінку дуже легко і тоді вона стане жестковатой, тому, як тільки шматочки печінки змінять колір на сіро-коричневий, радимо відразу ж перекладати їх в каструльку.
Ставимо її на слабкий вогонь, заливаємо молоком, в якому замочувалася печінка, додаємо спеції і гасимо до готовності. Печінка має бути готовою повністю, легко протикуватися вилкою, не бути рожевою в місцях проколу, сік повинен виділятися безбарвний. Печінку краще всього солити в кінці приготування, оскільки це теж може в значній мірі вплинути на її м'якість.
До печінки і овочів можна додати пучок зелені, зв'язаної нитками, щоб потім легко було її вийняти з каструльки. Якщо ви хочете потім додати зелень в паштет, то крупно поріжте листя петрушки і гасите з рештою продуктів до м'якості - готовий паштет має бути однорідним, без твердіших фракцій. Після того, як печінка з овочами стушкувалася до готовності, в підливу додаємо скиби білого хліба. Вони вберуть в себе рідину, в якій гасилася печінка. Накриваємо все кришкою і відставляємо остигати.
Коли наше блюдо остигнуло, паштет потрібно перетворити на паштет, тобто подрібнити продукт до пастоподібного стану. Якщо у вас є комбайн або блендер, то використовуйте для подрібнення чашу блендера і вашу улюблену насадку. Паштет має бути гладким і рівномірним по консистенції. Якщо у вас є м'ясорубка, то печінка, овочі і шматки батона, злегка віджата від надлишків волога, пропустите через м'ясорубку з частими гратами два-три рази. Після цього ретельно вимісіть, збийте масу. Якщо вона вийшла дуже крутою, підбавте рідину, що залишилася, від гасіння і знову збийте паштет. Потім введіть в паштет розм'якшене вершкове масло. Не розтоплене, а просто розм'якшене, щоб зручно було розмішувати.
Знову ретельно збийте паштет до гладкості. Вершкове масло додасть паштету особливу пружність консистенції і ніжність смаку. Може вийти так, що батон ввібрав всю підливу. У такому разі паштет можна розбавити молоком, що закип'ятило, або ложкою хорошої сметани. Також можна додати трохи більшу кількість вершкового масла. Ось тепер паштет готовий. Можна нафарширувати їм половинки варених яєць або «човника» з вареної картоплі, можна намазати на бутерброд або просто подати на порційних тарілочках, прикрашених зеленню.
Центр стратегічних комунікацій при Мінінформполітики "Справді" пояснив, чому в Україні вирішили заборонити діяльність УПЦ Московського патріархату.
Джерело: Справді у Telegram
Дослівно "Справді": "Чому Зеленський заборонив діяльність УПЦ МП.
Рада національної безпеки та оборони ввела санкції проти священнослужителів УПЦ МП, зокрема намісника Києво-Печерської Лаври Павла (Лебедя) та екснардепа Вадима Новинського.
Європейська комісія висунула пропозицію щодо гармонізації кримінальних злочинів та покарань за порушення обмежувальних заходів ЄС.
Про це, як пише "Європейська правда", йдеться у повідомленні Єврокомісії.
Працівники ДБР у взаємодії з Харківською обласною прокуратурою виявили у Куп'янському районі схованку з важливими документами, які окупанти не встигли знищити під час відступу.
Джерело: пресслужби ДБР, Харківської облпрокуратури
Дослівно: "Вилучені правоохоронцями документи є підґрунтям для відкриття кримінальних проваджень за фактами держзради та колабораційної діяльності".
МЗС України повідомило про продовження цілеспрямованої кампанії терору та залякування українських дипустанов за кордоном.
Про це йдеться у заяві речника МЗС України Олега Ніколенка, повідомляє "Європейська правда".
Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) сподівається досягти угоди з РФ і Україною про створення зони безпеки на Запорізькій атомній електростанції до кінця цього року
Кремль не готовий прийняти умови для переговорів зі Вашингтоном, які 1 грудня озвучив президент США Джо Байден, - а саме Росія не планує забрати свої війська з території України.
Джерело: російське пропагандистське видання "РИА Новости", Telegram-канал "Вы слушали маяк", який публікує аудіокоментар Пєскова
Пряма мова Пєскова: "Ви частково процитували заяву Джо Байдена.