Плитка для підлоги теракот Pierra складається з натурального матеріалу і є точною репродукцією стародавнього теракота. Плитка не вимагає догляду, має естетичний зовнішній вигляд і тривалий строк служби
Плитка «Арпеж» (“Arpè Ge” Pierra) розміром 20 х 20 см і 15 мм товщиною, доставляється в упакуваннях по 12 ( для 1 м2 необхідно 24 плитки). Плитка складається із суміші на базі цементу, колір її варіюється від насиченого піщаного до темно коричневого (упакування В), або ж домінує теракотовий колір (упакування А). Поєднуючи ці теплі відтінки, вам вдасться досягти ефекту стародавнього теракота. Ця «бетонна» плитка кладеться подвійним приклеюванням на цементну або кам’яну основу (чисту й суху).
Попередні приготування
Слід ретельно продумати комбінацію плиток із двох різних упакувань. Важливо не з’єднувати дві однакові за кольором і відбитком плитки. Зазвичай, ми радимо змішувати одне впакування В и два впакування А. Перед приклеюванням, плитка ретельно вибирається одна за однією, щоб досягти гармонічного розподілу.
Вихідна точка кладки визначається схрещенням накреслених по діагоналі кімнати перпендикулярних ліній. Плитка кладеться від центру до країв кімнати, останніми приклеюються деталі в порога вхідних дверей. Плитку слід попередньо викласти на підлогу перед приклеюванням, щоб визначити правильний її порядок. Операція повторюється сегмент за сегментом.
Спеціальний клей Для даного матеріалу призначена кладка подвійним приклеюванням за допомогою клею-розчину, що виготовляється на місці (“Pierracolle”). Щоб на дні цебра суміш не загустіла, і не утворювалися грудки, слід спочатку налити воду, але не більше зазначеної кількості, інакше зіпсуєте весь розчин! Змішуйте міксером на повільній швидкості, до утворення густої грузлої маси. При укладанні суміш не повинна простоювати довше 30 хв.
Приклеювання сегмент за сегментом Відібрану плитку відкладаєте біля сегмента, що проклеюється, перевернувши її виворітною стороною. Клей-Розчин наноситься плитковим шпателем (зубці 10 мм) товстим шаром, рівномірно по всій поверхні. Іншим шпателем наносите клей на зворотну сторону плитки, тонким шаром, зіскрібаючи зайве. Плитку приклеюєте вручну, вирівнюючи шви ( від 5 до 10 мм). Для щільного приклеювання постукаєте по кожній плитці невеликим ручним молотком.
Завершивши перший сегмент, слід забрати залишки клею. Перед тим, як приклеювати наступний сегмент, не забудьте заново викласти плитку, щоб вибрати правильний розподіл кольорів із двох різних упакувань.
Зачищення перед заповненням швів Після закінчення як мінімум 24 годин після кладки можна заповнювати шви. Щоб розчин не залишився на поверхні плитки, її необхідно обробити спеціальним засобом, який наносять пензликом («Захист перед затіркою швів», виробник Pierra), попередньо очистивши її від пилу. Це дуже делікатна процедура, засіб не повинний потрапити у шви, інакше він перешкодить заповненню їх розчином!
Зазвичай обробляються тільки край плитки для економії засобу. Але відсутність досвіду або неакуратність вимагають обробки всієї поверхні. Якщо плитка вже не дає відблисків, виходить, засіб висох і можна заповнювати шви.
Тривалий захист Для фінальної обробки використовуєте спеціальний засіб («Безбарвна захисна патина», виробник Pierra), який надовго захистить вашу плитку від забруднень. Засіб наноситься двома перехресними шарами за допомогою м’якого валика, як мінімум через 48 годин після заповнення швів. Для подальшого догляду підійде просте вологе збирання без використання яких-небудь засобів, що очищають.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.