Прагнете завжди добре виглядати, щоб вам в 30 років давали 25, а в 40 - 30? Тоді обов’язково доглядайте за шкірою не тільки вдень, але й уночі!
Не квапте час
Коли потрібно починати користуватися нічним кремом? Косметологи вважають, що до 25 років (поки здатність клітин шкіри до самовідновлення досить висока) особливої необхідності в подібних засобах немає. Юним дівчатам для щоденного догляду досить легкого зволожуючого денного крему. За одним лише виключенням - якщо ви власниця сухої шкіри. Вона старіє швидше й потребує додаткового харчування, тому вам нічними кремами можна користуватися вже з 18-20 років. Головне, щоб вони були для молодої шкіри, і на них не було написано «anti-age», тому що такі засоби з активними антивіковими компонентами придадуться пізніше - після 25-27 років.
Подовжити молодість
Саме починаючи із цього віку, з’являються перші ознаки старіння шкіри: виникають мімічні зморщечки, уповільнюється клітинний обмін, колір обличчя стає більш тьмяним. Уже можна регулярно використовувати засоби для нічного догляду за шкірою з першими ознаками старіння. Вони звичайно містять активні зволожуючі компоненти (гіалуронову кислоту, колаген), рослинні антиоксиданти, міорелаксанти що розслаблюють мімічні зморшки (матріксил, аргірелін). Користуйтеся ними, наприклад, курсами по 21-28 днів - саме стільки становить життєвий цикл клітин шкіри. Ідеальний час для таких курсів – вересень-жовтень, коли шкірі потрібне відновлення після літа, і початок весни, коли шкіру, що втомилася за зиму не зайвим буде підгодувати вітамінами й іншими корисними компонентами.
Швидка допомога для шкіри
Після 30 років нічний крем обов’язково повинен стояти на вашому туалетному столику, адже клітинам шкіри вже не вистачає своїх власних резервів для відновлення. Їм допоможуть такі активні антивікові компоненти, як фруктові кислоти, коензим Q10, гіалуронова кислота, вітаміни А, С и Е, омега-кислоти, біоактивні натуральні компоненти - мед, витяжка алое, рослинні олії, екстракти зеленого чаю, винограду, гінгко білоба й інших рослин-антиоксидантів.
Поради на ніч
- Ідеальний час для нанесення нічного крему - 8-9 годин вечора. Саме в цей час клітини шкіри найбільш активно налаштовані на відновлення. Отже, ефект від нього буде максимальним. А от після 11 вечора краще просто умитися, протерти обличчя тоніком і лягти спати, не наносячи ніякого крему. Уся справа в тому, що до напівночі сильно вповільнюється лімфообіг й знижується кров’яний тиск, і будь-який догляд за шкірою в цей невизначений час може привести до набряків або подразнення.
- Більше - не значить краще: занадто велика кількість крему може порушити клітинний подих шкіри й викликати ті ж набряки. Тому через 10-15 хвилин, щоб забрати надлишки, промокніть обличчя серветкою.
- Наносити крем потрібно як мінімум за півгодини до сну, а якщо ні, то він не встигне вбратися, і більша частина корисних компонентів залишиться на подушці.
- Щоб не прокинутися зранку з мішками під очами, наносіть крем для догляду за шкірою навколо очей не на віка, а по кісточці очниці
- Спіть не менше шести годин - це той мінімум, який потрібий для нічного відновлення клітин шкіри. Якщо ж вони не встигають відновитися, ми прокидаємося з пом’ятим обличчям, зморшки позначаються чіткіше.
- Бажане, щоб денний і нічний крем були з однієї серії: тоді їх активні компоненти будуть доповнювати дію один одного. А якщо ви одночасно використовуєте засоби різних марок (наприклад, сироватку й крем), то не дивуйтеся, якщо зранку у вас з’явиться алергія.
- Стежте за позою, у якій спите! Якщо під час сну ви любите притискати підборіддя до грудей, це чревате появою некрасивих складок на шиї й другого підборіддя. Погану службу може послужити й звичка увесь час спати на одному боці: саме із цієї сторони оюличчя з’явиться більше зморшок, а носогубна складка буде помітніше. Ідеальна поза для сну - лежати на спині з піднятим підборіддям.
У суботу, 6 березня, в Україні хмарно з проясненнями, вночі та вранці, крім північних та більшості західних областей, помірний сніг, на півдні з дощем, у східних, Кіровоградській та Дніпропетровській областях місцями значний сніг; вдень без істотних опадів.