Натуральні перлини не виходить із моди по праву: будучи матеріалом, що практично не потребує обробки, цей розкішний камінь активно використовується в процесі виготовлення багатьох виробів, включаючи кільця й намиста.
Крім того, перлина є чудовою прикрасою одягу й аксесуарів і здатна перетворити практично кожну річ.
Фахівці, що пропонують шанувальникам натуральних перлин виготовлення ювелірних виробів на замовлення, надають замовникам великий вибір різноманітних варіантів. Однак вибирати виріб з перлин потрібно вкрай обережно.
Так, наприклад, в особливій ціні кулясті перлини, які можуть мати як ідеальну форму, так і з незначними погрішностями. Деякі симетричні перлини можуть бути овальними або схожими на краплі. Такі теж у ціні. Ті ж екземпляри, які відрізняються довільною формою й несиметричністю, не мають такої цінності, як ідеальні в усі відносинах
Також значення має величина перлин — чим крупніше камінь, тим він цінніше. Немаловажний і колір перлів. Відтінки каменю можуть бути самими різними. Самими популярними є білі або жовтуваті перлини, більш рідкими — блакитні, чорні, рожеві. Також зустрічається фіолетовий, зелений і червоний камінь, який створюється особливими молюсками й називається галіотісом.
Фарбування перлин може бути рівномірним або нерівномірним. Перлина з розлученнями цінується менше рівномірно пофарбованого каменю. Взагалі, колір перлин визначається по декільком критеріям: по пігменту, від якого залежить основний колір, по «верхньому кольору» (особливому мерехтінню), який може відрізнятися від кольору пігменту й нерідко видозмінює його, по так званому «сходу» (райдужному блиску), який з’являється тому, що світлові промені по-різному відбиваються від різних рівнів перламутру
Якісні натуральні перлини характеризуються рівномірним блиском, у той час як культивований камінь, маючи більш тонкий шар перламутру, блищить не так інтенсивно.
Вибираючи прикраси, слід звертати увагу й на поверхню каменю. Природно ідеальну поверхню відшукати практично неможливо, але все-таки ушкоджень повинно бути як можно менше.
Шанувальникам прикрас із перлами слід частіше звертатися за порадою до фахівців, які можуть надати необхідну консультацію, а також ( якщо буде потреба) здійснити ремонт ювелірних виробів. Не слід робити ремонт самостійно, так у цьому випадку можна серйозно ушкодити прикрасу
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.