Робота з інтер’єрами сьогодні – одна з найбільш затребуваних сфер дизайну....
Робота з інтер’єрами сьогодні – одна з найбільш затребуваних сфер дизайну. Серед замовників - не тільки клієнти з високими доходами, як це було ще років п’ять назад, але й представники середнього класу - люди, що бажають облаштувати своє житло максимально комфортно.
Також усе більше фірм готові вкласти гроші в оформлення своїх офісів, у зручність виробничих приміщень
Саме тому професія дизайнера інтер’єрів є досить популярною й затребуваною
Для початку визначимося з термінологією
У тлумачному словнику дизайн визначається як "конструювання речей, машин, інтер’єрів, засноване на принципах комбінації зручності, економічності й краси". Сам термін «дизайнер» відбувся від латинського designare - показувати, намічатися, робити
Інтер’єр – це відносний замкнений й організований у функціонально-естетичнім відношенні простір всередині будинку.
Інтер’єр становлять, що обгороджують приміщення поверхні (підлога, стеля, стіни), устаткування, обстановка й оформлення
По визначенню Міжнародної Асоціації Дизайнерів Інтер’єру (IIDA), професійний дизайнер інтер’єру - це фахівець, що має відповідну освіту і досвід, що й здав належні іспити, професійна діяльність якого спрямована на підвищення функціональності і якісного рівня інтер’єру
На думку фахівців, якщо з гумором подивитися з боку на процес створення інтер’єру, то виявиться наступний розклад обов’язків, що приймають участь у цій справі сторін:
Замовник — фінансує процеси роботи, намагаючись досягти при цьому гармонії кінцевого результату зі своїм внутрішнім світом і вмістом гаманця
Архітектор — намагається привести планування об’єкта у відповідність із намальованим ним фасадом і своїм розумінням слова "добре".
Будівельник — робить акт матеріалізації придуманого архітектором. Оскільки повне й точне здійснення придуманого однаково неможливо, матеріалізація виконується досить приблизно.
Дизайнер — людина, що виправляє те, що намалював архітектор і побудував будівельник. Він намагається досягти все тієї ж гармонії внутрішнього світу замовника з тим, що для нього будується, не звертаючи вже уваги на вміст гаманця, оскільки грошей у ньому однаково вже не залишилося, а також на свої творчі амбіції, оскільки за амбіції грошей не платять
Із усього вище сказаного випливає, що сучасний дизайнер інтер’єрів працює не заради мистецтва, а для конкретного замовника. Тому його завдання визначаються в остаточному підсумку інтересами й запитами клієнтів, а аж ніяк не власними поривами творчої натури
Як правило, професійний фахівець повинен добре розбиратися в скульптурі, живописі, техніці малюнка, основах композиції, ергономіці й навіть у психології. Професійно важливими якостями для дизайнера є художня уява, просторово-образне мислення, комунікабельність.
Дизайнер повинен добре малювати й працювати в комп’ютерних програмах, таких як Photoshop і 3D-Max - це мінімум. Бажане володіти ще й графічними програмами для архітекторів -Autodesk VIZ і Archicad.
Які ж основні етапи роботи дизайнера по інтер’єрах?
Спочатку йому потрібно "організувати простір", усе ретельно й грамотно розпланувати: виміри, зонирование приміщень - основа будь-якого дизайну-проекту. Потім він виконує ескізи - малюнки від руки або комп’ютерні моделі майбутнього інтер’єру.
Працюючи над ескізами, дизайнер ураховує конкретні технічні параметри приміщення, намічається, які матеріали будуть потрібні йому для втілення ідеї. Готовий план узгоджується із клієнтом і найчастіше неодноразово переробляється
Представивши загальний вид приміщення й обстановки, дизайнер вирішує наступне завдання: як усе це реалізувати технічно. І отут уже він перетворюється в інженерахархітектора: виконує креслення, указує технічні подробиці проекту, починаючи від вимірів і закінчуючи описами оздоблювальних матеріалів: кубатура, зонування, масштаб приміщень - усе це відбивається в проекті.
Плюс знання про роботу електричної, вентиляційної, сантехнічної систем, уява про особливість акустичних умов для домашнього кінотеатру
Дана професія орієнтована, насамперед, на виявлення індивідуальності замовника. По статистиці, дизайнер інтер’єру витрачає на спілкування із клієнтом у середньому 70% свого робочого часу –саме такий підхід визначений стандартом професії Міжнародної асоціації дизайнерів інтер’єру (IIDА).
У результаті взаємодії дизайнера й клієнта створюється не просто квартира, будинок, офіс, а середовище проживання. Новий інтер’єр повинен стати рідним уже на стадії проектування, але в той же час він повинен бути краще, чим уявляє собі клієнт, адже його робить справжній професіонал
Як уже було сказано, дизайнер створює свою роботу не заради мистецтва, а для цілей конкретного замовника. А це значить, що він повинен чітко розуміти, у чому полягають потреби цього замовника, мати конструктивну уяву про навколишній світ, чуйно реагувати на зміни в ньому, не замикатися в собі й власній творчості.
Можна сказати, що ця професія для екстравертів, тому що саме інтереси й запити інших людей в остаточному підсумку визначають завдання кожного дизайнера
"Наївно думати, що дизайнер зайнятий однією"творчістю". Він не тільки художник, він - менеджер дизайну-проекту. І відповідає за все: підписує договір, розробляє кілька варіантів, вникає в усі зауваження замовника (не завжди компетентні), улагоджує конфлікти, підбирає виконавців. Тому бути творчою особистістю в повному розумінні слова - мало.
Потрібно мати організаторські якості, орієнтуватися на ринку, розбиратися в юридичних питаннях. Адже бувають і спірні ситуації: замовник не завжди правий", - вважає Е.С. Межиборская, президент Національного інституту моди
Як стати дизайнером?
Звичайно, існує загальний освітній стандарт за фахом "Дизайн" і базові дисципліни, але навчальні програми, наприклад, модельєрів і дизайнерів інтер’єрів значно різняться. Принципово відрізняються й інститутські програми підготовки
Що стосується подальшої роботи й кар’єри, то початківець дизайнер інтер’єрів звичайно одержує 400-500$, досвідчений професіонал - до 1500$. У багатьох компаніях дизайнери одержують оклад і відсотки від виконаних замовлень, у цьому випадку "стеля" зарплати може бути значно вище.
Гарна кар’єра чекає тих, хто влаштовується працювати в дизайнйбюро, що займаються інтер’єрами. Там можливий кар’єрний ріст до керівника проекту або департаменту й досить солідні гроші - до $3000.
Центр стратегічних комунікацій при Мінінформполітики "Справді" пояснив, чому в Україні вирішили заборонити діяльність УПЦ Московського патріархату.
Джерело: Справді у Telegram
Дослівно "Справді": "Чому Зеленський заборонив діяльність УПЦ МП.
Рада національної безпеки та оборони ввела санкції проти священнослужителів УПЦ МП, зокрема намісника Києво-Печерської Лаври Павла (Лебедя) та екснардепа Вадима Новинського.
Європейська комісія висунула пропозицію щодо гармонізації кримінальних злочинів та покарань за порушення обмежувальних заходів ЄС.
Про це, як пише "Європейська правда", йдеться у повідомленні Єврокомісії.
Працівники ДБР у взаємодії з Харківською обласною прокуратурою виявили у Куп'янському районі схованку з важливими документами, які окупанти не встигли знищити під час відступу.
Джерело: пресслужби ДБР, Харківської облпрокуратури
Дослівно: "Вилучені правоохоронцями документи є підґрунтям для відкриття кримінальних проваджень за фактами держзради та колабораційної діяльності".
МЗС України повідомило про продовження цілеспрямованої кампанії терору та залякування українських дипустанов за кордоном.
Про це йдеться у заяві речника МЗС України Олега Ніколенка, повідомляє "Європейська правда".
Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) сподівається досягти угоди з РФ і Україною про створення зони безпеки на Запорізькій атомній електростанції до кінця цього року
Кремль не готовий прийняти умови для переговорів зі Вашингтоном, які 1 грудня озвучив президент США Джо Байден, - а саме Росія не планує забрати свої війська з території України.
Джерело: російське пропагандистське видання "РИА Новости", Telegram-канал "Вы слушали маяк", який публікує аудіокоментар Пєскова
Пряма мова Пєскова: "Ви частково процитували заяву Джо Байдена.