Перша у світі виставка собак була проведена в Англії, у м. Ньюкасл, в 1859 р. Там брало участь 27 сетерів і 23 пойнтера, а також 11 собак інших порід. Перші виставки собак мало походили на сучасні. У Ньюкаслі суддівська колегія розташовувалася в наметі.
Учасників із собаками по одному запрошували в намет, собаку ставили на спеціальну лаву й оцінювали екстер'єр, оглядаючи й обмацуючи все тіло собаки руками. Собаці ставили оцінку за шкалою балів, окремої для кожної породи. Публіка, яка перебувала поза наметом, повинна була задовольняти скупими повідомленнями суддів, і лише найбільш сміливі вболівальники заглядали усередину й ділилися своїми враженнями з навколишніми. У Росії перша виставка собак відбулася в 1874 р. у Москві. Вона була організована по англійському «зразкові». У ті часи суддівство вводилося до розподілу призів і медалей, тому що виставки не переслідували селекційно-племінних цілей.
В 1887 г. у Цюріху пройшла перша Міжнародна виставка, у ній брало участь уже 625 собак. Виставки ставали усе більш популярними й видовищними заходами. У Росії вони викликали таку саму цікавість, як і за кордоном. От що писав журнал «Захист тварин» про VI Всеросійську виставку собак в 1909 році: «...У квітні в Санкт-Петербурзі відбулася чергова виставка собак.
Згодом мета виставок змінилася. Уже з'явилося поняття про племінну роботу й добір виробників. Зараз виставки — це демонстраційна вітрина світу собак. Тут відбираються собаки, найбільш відповідні стандарту, розробленому фахівцями із клубів аматорів тієї або іншої породи, підтримуються зовнішній вигляд і тілобудова собак кожної породи, характерна для них манера руху, темперамент, тип та офарблення вовняного покрову і так далі.
Перш ніж говорити про правила виставок, слід нагадати: демонструйте свого собаку тільки тоді, коли він перебуває у відмінній формі. Собака повинен бути абсолютно здоровим і правильно підстриженим. Майте також на увазі: для того, щоб посідати призові місця, собака повинен не тільки добре виглядати, але й уміти правильно рухатися в ринзі, не проявляти агресії до експерта й знати багато інших речей. Підготовка собаки до виставки складає цілу науку, для збагнення якої потрібно чимало сил, часу й терпіння. Зараз усе частіше власники звертаються до допомоги хендлерів — людей, які виводять собаку на ринг. Як правило, професійний хендлер може показати гідність вашого собаки на ринзі краще, ніж ви самі. Якщо ви тільки збираєтеся виставляти свого собаку, відвідайте яку-небудь представницьку виставку собак до того, як станете її учасником. Ознайомтеся із правилами виставок, подивіться, як поводяться їх учасники (і собаки, і власники). Намагайтеся частіше виводити свого цуценя на невеликі виставки, щоб набратися досвіду.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.