Лисиця – сама, напевно, популярна тварина, яку використовували й дотепер використовують у своїх казках великі письменники. Уся її краса, описана в казках – справжня. Лисиця дуже гарна й струнка. У неї витягнутий тулуб, дуже пухнатий і ніжно – густий хвіст, який довжиною з половину своєї господарки. Лапки в лисиці дуже стрункі. Має досить витягнуту мордочку з дуже гарними очами. По розмірах лиса не велика: важить усього лише від шести до десяти кілограм.
Сама по собі лисиця звичайно руда. Тільки живіт білого кольору, може бути також буруватим або із сірим відтінком. Груди лисиці як звичайно білі. Лапи як звичайно чорнуватого кольору, у вигляді шкарпеток. Бувають лисиці й червоного офарблення й жовтувато – сірого. Офарблення взагалі залежить від навколишнього середовища, у якому живе лисиця.
Улітку хутро лисиці стає твердим, грубим і невеликим за своєю довжиною. Воно менш пасує своїй господарці. Але зате восени, ближче до зими, відростає гарне, зимове, густе хутро. Линяння в лисиці відбувається один раз на рік, а саме навесні.
Лисиць можна побачити майже скрізь: у лісах, у полях, у степах і навіть поблизу населених пунктів. Але найбільше й більшість лисиць воліє поселятися вдалині від людей, як вовк і ведмідь.
Рухи лисиці дуже швидкі і спритні. Не даремно в казках ( знову звернемося до казок ) згадується, що лисиці вміють заплутати будь-якого супротивника у своїх слідах, також як і зайці. Розвивати швидкість і різкість у рухах лисиці не заважають навіть її слабенькі й стрункі лапки.
Лисиці нічого не варто піймати здобич. При полюванні вона майже що зливається із землею або листям. Підкравшись до своєї цілі, вона різко робить величезний у довжину стрибок і, безсумнівно, ловить здобич.
У всіх казках, помітьте, лисиця видається нам розумною й хитрою твариною. Але із цим потрібно посперечатися, тому що сама по собі лисиця не дуже розумна, а в якійсь мірі навіть не обережна. Але поживши поблизу людей і людських поселень, лисиці з покоління в покоління передавали досвід життя поблизу людини. Наприклад, лисиця, побачивши який – небудь сарай або предмет не може пройти повз, а обов'язково підійде й почне розглядати його, обнюхувати. Тому лиси частенько попадають у небезпечні ситуації, і якби не їхній гострий нюх, не цей лисячий гострий слух, не цей гострий зір – було б погано.
Лисиця – чудовий мисливець. Має, як згадувався тільки що, гострий зір, слух і нюх. Може почути мишу за кілька сотень метрів!
Як у звірів всього тваринного світу в лисиці також народжуються щороку лисенята ( по – іншому їх називають щенята ). Звичайно їх народжується від п'яти до шести, але бувають і такі лисиці, які можуть народити цілих дванадцять щенят! Учені говорять про те, що щенята починають виходити на світло тільки на п'ятдесятий день після народження. І то, до того часу вони дуже - дуже слабкі. Після народження лисенята важать усього лише сто – двісті грам, а на той час, як виходять на світло – до одного кілограма.
У неволі лисиця зможе прожити приблизно до дванадцяти років, але зазвичай ці терміни сягають до десяти років. На волі життя її набагато коротше. Приблизно двадцять відсотків лисиць доживають до трьох років. А лисиці з віком у чотири роки в природі зустрічаються вкрай рідко ( їх приблизно всього лише п'ять відсотків ).
Недолік лисиць полягає тільки в тому, що вони розносять сказ й інші небезпечні хвороби, і тому чисельність їх повинна відслідковуватися.
Статок лисиць полягає в тому, що лисиці знищують ( з'їдають ) багато гризунів, тим самим дуже корисні для сільського господарства.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.