У зв’язку із глобальними кліматичними змінами, що таке справжня спека, що розморює душу й тіло, ми знаємо не з_чуток. Підвищена пітливість, проблеми з тиском, серцем, постійна втома, набряклість, безсоння...
У зв’язку із глобальними кліматичними змінами, що таке справжня спека, що розморює душу й тіло, ми знаємо не з_чуток. Підвищена пітливість, проблеми з тиском, серцем, постійна втома, набряклість, безсоння — усе це невід’ємні атрибути спеки. Особливо сильно в жару мучаться діти. Вони ще не в змозі зрозуміти, що саме їх турбує, тому найчастіше демонструють плаксивість, постійну сонливість, підвищене потовиділення, а вночі страждають безсонням. У дітей до року спостерігається так звана «пітника» (червоні висипання по всім тілу), а також різного ступеня попрілості й натирання.
Усім відомо, що основний пік жари припадає на 11-15 годин. У цей час сонце настільки небезпечне, що навіть перебування в тіні може загрожувати сонячним ударом або опіками шкіри. Тому постарайтеся зробити так, щоб перебування дітей на вулиці саме в цей період було повністю виключене.
Якщо ви живете в місті, у панельній багатоповерхівці, то 40нградусна спека на вулиці здатна перетворити ваше життя в катування. Панельні стіни настільки нагріваються за день на сонці, що навіть за ніч не встигають охолонути. Найпоширеніша помилка батьків — використання кондиціонерів на повну потужність, провітрювання приміщень із протягами. Звідси й причина настільки частих дитячих застуд, риніту і отитів. Кондиціонер найкраще включати тоді, коли дитини немає вдома. Плюс до цього не варто зловживати системою охолодження, інакше дитина, прийшовши додому, з нестерпної спеки потрапить в «зиму», що загрожує йому простудними захворюваннями з досить серйозними наслідками.
Якщо ж у вас кондиціонера немає, те використовуйте будь-яку можливість виїхати на дачу або в село до бабусі. Дерев’яні й цегельні будинки набагато повільніше нагріваються, у них довше зберігається нічна прохолода.
Що стосується різного роду водойм, то тут варто бути особливо обережними. На морі, біля річки або озера спека дійсно відчувається не так сильно. Але це не виходить, що сонце не пече й жара не досягає іноді й 42 градусів. Саме біля водойм люди втрачають пильність і найчастіше одержують сонячні й теплові удари. Добре, якщо під час спеки ви відсиджуєтеся в будиночку біля моря, але от купатися й загоряти під час пригріву не рекомендується, особливо дітям.
Якщо так вийшло, що спека вас таки наздогнала в панельному будинку, де немає кондиціонера, то рятуватися прийдеться підручними засобами. Наприклад, почніть із того, що повністю завісьте вікна на балконі світлою тканиною. Тканину важливо вибрати по світліше, тому що вона відбиває промені сонця, у той час як темна їх тільки притягає. У жодному разі не відкривайте вікна вдень, коли сонце особливе агресивно. Провітрювання варто проводити ввечері, після заходу сонця. Відкривати варто не тільки всі вікна, але й вхідні двері, створюючи протяг. Тільки так можна створити рух повітря у квартирі. Простежте за тим, щоб ні ви, ні дитина не перебували на протязі.
Розвісьте по квартирі мокрі махрові рушники або простирадла. Обов’язково включіть зволожувач повітря. Якнайчастіше користуйтеся обприскувачем: обприскуйте себе, маля, підлогу в кімнатах, вазони.
Використання вентилятора в настільки сильну жару справа досить не вдячна. Він буде тільки обдувати вас гарячим повітрям, та й дитину може поранити, засунувши туди пальчики.
Прохолодний душ (саме прохолодний, а не крижаний) теж свого роду панацея. Хоч і ненадовго, але він дає ефект прохолоди й свіжості. Щоб уникнути пітника і попрілостей, маля можна споліскувати в душі 5-10 раз у день.
И, звичайно ж, ніякого одягу для дитини! Трусики — от той дозволений максимум, який йому можна одягти. Якщо ваше маля усе ще в памперсі, то на час жари від нього краще відмовитися. Це посприяє не тільки його ранньому відлучення від підгузків, але й позбавить вас від лікування попрілостей і натирань.
Під час сильної жари користуватися кремами з жирним складом теж не рекомендується. Тоніки й інші косметичні засоби на основі спирту тільки ще більше пересушать і без того суху шкіру.
Щоб уникнути зневоднювання, пийте побільше рідини, бажане простої води. Аматорам водички з холодильника або морозилки треба бути обережними, тому що ангіни це досить розповсюджені захворювання влітку.
Уважно стежте за тим, скільки маля випиває рідини в день, скільки він при цьому мочиться, немає чи в нього набряків.
Втрата апетиту в дитини під час спеки — цілком нормальне явище. Головне, не змушуйте його їсти, якщо він сам не виявляє таке бажання. Грудники ж, навпаки, починають частіше просити груди, тому що мамине молоко їм заміняє і їжу й питво, яке їм так необхідно в спеку.
Будьте готові до того, що діти в спекотну погоду поводяться не цілком адекватно, відрізняються підвищеною плаксивістю й дратівливістю. Помніть, що все це минаюче, це всього лише випробування, яке складно, але все-таки можна подолати.
Центр стратегічних комунікацій при Мінінформполітики "Справді" пояснив, чому в Україні вирішили заборонити діяльність УПЦ Московського патріархату.
Джерело: Справді у Telegram
Дослівно "Справді": "Чому Зеленський заборонив діяльність УПЦ МП.
Рада національної безпеки та оборони ввела санкції проти священнослужителів УПЦ МП, зокрема намісника Києво-Печерської Лаври Павла (Лебедя) та екснардепа Вадима Новинського.
Європейська комісія висунула пропозицію щодо гармонізації кримінальних злочинів та покарань за порушення обмежувальних заходів ЄС.
Про це, як пише "Європейська правда", йдеться у повідомленні Єврокомісії.
Працівники ДБР у взаємодії з Харківською обласною прокуратурою виявили у Куп'янському районі схованку з важливими документами, які окупанти не встигли знищити під час відступу.
Джерело: пресслужби ДБР, Харківської облпрокуратури
Дослівно: "Вилучені правоохоронцями документи є підґрунтям для відкриття кримінальних проваджень за фактами держзради та колабораційної діяльності".
МЗС України повідомило про продовження цілеспрямованої кампанії терору та залякування українських дипустанов за кордоном.
Про це йдеться у заяві речника МЗС України Олега Ніколенка, повідомляє "Європейська правда".
Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) сподівається досягти угоди з РФ і Україною про створення зони безпеки на Запорізькій атомній електростанції до кінця цього року
Кремль не готовий прийняти умови для переговорів зі Вашингтоном, які 1 грудня озвучив президент США Джо Байден, - а саме Росія не планує забрати свої війська з території України.
Джерело: російське пропагандистське видання "РИА Новости", Telegram-канал "Вы слушали маяк", який публікує аудіокоментар Пєскова
Пряма мова Пєскова: "Ви частково процитували заяву Джо Байдена.