Коли вашому маляті ще не здійснилося й рочку він уже може частково розрізняти кольори, розуміти мову й наслідувати деякі звуки. За даними психологічних досліджень інтелектуальні, творчі й інші здатності...
Коли вашому маляті ще не здійснилося й рочку він уже може частково розрізняти кольори, розуміти мову й наслідувати деякі звуки. За даними психологічних досліджень інтелектуальні, творчі й інші здатності закладаються й найбільше інтенсивно розвиваються в період від народження до 5 років. У цьому віці також формується особистість і характер вашого маляти. Тому, ваше завдання допомогти дитині розкрити його таланти й розвити здатності.
Доведене, що ті діти, з якими займалися батьки і які ходили в дошкільну установу ( а саме тут здобувається досвід спілкування з навколишніми, дитина починає почувати себе особистістю, і з’являються навички спілкування в колективі) набагато краще адаптуються до шкільного навчання! Грамотний ранній розвиток сприяє формуванню цілісної, гармонічної особистості.
Із чого почати розвиток дитини Насамперед, маляті важливо відчувати вашу увагу, любов і схвалення. У стадії розвитку до року маля практично безпомічне. Йому необхідно знати, що він захищений і про нього подбають. Спілкування з мамами дуже важливо на цьому етапі. Завершення цього періоду супроводжується кризою одного року – у цей час відбувається різкий стрибок у розвитку дитини, змінюються відносини з навколишніми, міняється вид діяльності.
У стадії розвитку дитини до 3 років, основний вид діяльності — гра із предметами. Відбувається одержання й нагромадження сенсорного досвіду, маля вчиться бачити, почувати, сприймати дотиком. У цьому віці велике значення мають супровід дорослого, заняття з дитиною й створення розвиваючого навколишнього середовища. Дитина повинна одержувати якнайбільше інформації про навколишній світ, якнайбільше яскравих емоційних вражень, уявлення про те, як треба поводитися в суспільстві, як улаштований світ. Якнайбільше долучитися елементам соціальної культури. Розвиваючі іграшки, що розбудовують фільми й спілкування з дорослими саме спрямовані на рішення цих важливих завдань розвитку дитини.
Методики раннього розвитку Зараз існує цілий ряд методик по ранньому розвиткові (наприклад, Методика Глена Домана, кубики Зайцева, методика Монтессорі і т.д.), але важливо пам’ятати, що заняття з малям повинні носити комплексний і системний характер. Рекомендується комбінація методик розвитку й різних видів навчальної й ігрової діяльності. Це може бути малювання, ліплення із глини й пластиліну, рольові-сюжетно-рольові ігри, використання розвиваючих і логічних іграшок і т.д. Важливо відзначити, що всі ці заняття повинні йти від простого до складного й приносити радість дитині. Велике значення має також індивідуальний підхід до кожного маляти.
Нові технології для розвитку дітей Використання дисків з дитячими пісеньками й казками фільмів, що розбудовують, виявляє додатково позитивний вплив на розвиток і завжди має великий успіх і інтерес у дітей.
Перегляд розвиваючих фільмів «Я все можу» є вдалим доповненням до системи виховання й навчання дитини в ранньому віці. Музичні розвиваючі фільми розроблені для розвитку дітей до 3 років. Дитина цього віку здатна сприймати голос батьків краще, чим закадрові коментарі, тому фільми озвучені тільки класичною музикою в спеціальнім аранжуванні для дитячих вушок. Перші перегляди фільмів супроводжуйте коментарями до побаченого на екрані сюжету ( «Це паровозик — він перевозить людей!»), що уточнюють питаннями, поясненнями. Звертаючи увагу маляти на форму, колір, розмір і призначення побачених предметів, фільми розбудовують усі види мислення й розумові операції: аналіз, зіставлення, класифікація, порівняння й узагальнення. Розвиток пам’яті й уваги відбувається при відповідях на запитання, які можна задавати дитині, як під час, так і після перегляду фільму.
Кожний фільм супроводжується заняттям по розвиткові творчих здібностей дитини. На початковому етапі дитина разом з героями фільму малює, конструює, робить аплікації, танцює. Можна запропонувати виліпити, намалювати або побудувати щось самостійно. Дитина із задоволенням створить нові образи. Похваліть її, закріпіть радість успіху й перемоги!
Помніть, для розвитку важлива спільна діяльність мами й маляти, яка сприяє установленню теплих, довірчих взаємин з дитиною. Бажаємо Вам успіхів у розвитку Ваших дітей!
У суботу, 6 березня, в Україні хмарно з проясненнями, вночі та вранці, крім північних та більшості західних областей, помірний сніг, на півдні з дощем, у східних, Кіровоградській та Дніпропетровській областях місцями значний сніг; вдень без істотних опадів.