Протилежності притягаються- це практично вирок або навпаки, щасливий збіг обставин? Віднестися до даного висловлення можна подвійно.
З одного боку, коли протилежності притягаються, вони доповнюють один одного й створюють єдине ціле. Але буває й так, що протилежності притягаються, лише для того, щоб зіштовхнутися й розлетітися в різні сторони.
Варіант перший Люди з різним світоглядом цікаві один одному апріорі, тільки тому, що вони зовсім різні. Вона читає класику й відвідує всі художні виставки в місті, а він любить ловити рибу і їздить вірхи. Їм добре разом, тому, що вони люблять один одного, але їм відмінно й поодинці, тому що вони обожнюють зовсім різні речі, які дозволяють відволіктися друг від друга й набратися нових відчуттів і емоцій. До речі, саме такі «протилежності», найчастіше, відчівають друг до друга сильний потяг і пристрасть. Ще з казок нам відомо, що всі принци закохуються в пастушок, а принцеси винятково в сажотрусів. Чим більше різниця, тим краще. Іноді «протилежності» створюють «єдине ціле» тільки через те, що їх поєднує боротьба з усім світом, який проти них. «Хуліган і дівчинка із пристойної родини», «цяця-хлопчик і закінчена бандитка», хіба саме не на таких любовних відносинах і виникають усі самі романтичні історії на землі? Мої гарні знайомі, чудова пара, він – вільний художник, вона - медсестра в реанімації. У неї нічні чергування й порятунок людських життів, у нього дизайн - проекти, нервові зриви, емоції й творчі прориви. Вона – матеріаліст від мозку до костей, а він - вірить у Вищі сили й Знаки Долі. Живуть разом уже дванадцять років, і знаєте, їм завжди є про що поговорити й чим здивувати один одного. За взаємною домовленістю вони не втручаються в особистий світ один одного, але зате охоче їм діляться, коли назріває така необхідність або бажання.
Варіант другий Вони зустрілися, полюбили один одного, а потім з’ясувалося, що їй подобається кавун, а йому свинячий хрящик і як із цим жити далі, не зрозуміло. Учені, яким вічно є до всього справа, одного разу провели такий експеримент: групі людей було запропоновано вибрати з кількох сотень фотографій людей, з ким би вони прагли потенційно подружитися, а так само тих, з ким вони прагли б мати романтичні відносини. Як з’ясувалося, у друзі люди найчастіше відбирали собі людей, навіть чимось схожих на них зовні, зі схожими інтересами ( на звороті кожної фотографії було написано, чим людина цікавиться й захоплюється). А от у кохані, відбирали найчастіше людей, зовні зовсім на них не схожих, а на інтереси взагалі уваги не звертали. Такий дивний вибір «піддослідні» пояснювали якимсь загадковим «імпульсом», «рухом душі», який й дозволив визначитися у виборі. Але ж дійсно, якщо проаналізувати реальне життя, то дуже багато чого з наведеного в експерименті виявляється правдою - дружимо ми з людьми, чиї інтереси збігаються, ну хоча б не суперечать із нашими. Друг це людина, з якою завжди є про що поговорити, нехай це буде модний одяг або зимова риболовля. А от закохуємося ми, найчастіше, зовсім непоясненим і загадковим чином, геть-чисто ігноруючи ( до пори до часу), що він «сова», а ви «жайворонок», що ви вчителька, а він рокер і що зі спільних інтересів у вас тільки …так взагалі нічого загального між вами немає. Крім любові, звичайно. Насправді всі ті ж учені, вивели формулу, згідно з якою з 100% притягнутих друг до друга протилежностей, лише 10% ( тобто одна десята частина) залишаться разом. Усі інші пари із часом обов’язково розлучаться. Якщо подумати над цими цифрами, то дійсно, довгий час прожити під одним дахом з людиною, яка любить усе те, що ви не любите й не любить те, від чого ви в захваті, досить складно. Моя подруга довгий час прожила із чоловіком, якого вона, безсумнівно, любила, але він був «сова»- тобто лягав спати в три ночі, і вставав, благо робота дозволяла в десять ранку. А вона «жайворонок», у десять вечора в неї вже очі сліпаються, а йому треба секс, вечерю й футбол по телевізору, а квартира однокімнатна. Зранку вона в сім прокидається, їй треба секс, сніданок і новини по телевізору, а він спить. Коротше розлучилися вони, через два довгі роки, коли моя подруга остаточно озвіріла від хронічного недосипу й напівсонного сексу. Післямова: «Протилежності притягаються»- це правда. Але тільки ви й ваша «протилежність» у відповіді за те, як складуться ваші відносини - щасливо або повним розривом. Тому що крім схожих інтересів, однакового соціального стану й інших причин, все-таки найголовніше- це любов і повага до інтересів іншого. І тоді ніякі висновки всіх професорів миру, не зможуть затьмарити ваше сімейне щастя «двох досконале різних людей»!
У суботу, 6 березня, в Україні хмарно з проясненнями, вночі та вранці, крім північних та більшості західних областей, помірний сніг, на півдні з дощем, у східних, Кіровоградській та Дніпропетровській областях місцями значний сніг; вдень без істотних опадів.