Мабуть, одне з найважчих переживань у житті жінки - це втрата плода. Статистика показує, що від 10 до 25% усіх вагітностей закінчуються викиднем. Однак ще більш хворобливий досвід - це втрата ще не народженої...
Мабуть, одне з найважчих переживань у житті жінки – це втрата плода. Статистика показує, що від 10 до 25% усіх вагітностей закінчуються викиднем. Однак ще більш хворобливий досвід – це втрата ще не народженої дитини більш ніж один раз.
Діагноз «звичне невинесення» ставиться жінкам, у яких мимовільне переривання вагітності відбувається більш трьох разів. Згідно зі статистикою, від звичного невинесення страждають 1-2% вагітних жінок. У більшості випадків викидень відбувається в перші 20 тижнів вагітності.
Причини звичного невинесення
Головне, що необхідно знати, зіштовхнувшись із діагнозом «звичне невинесення» - це те, що цей стан можна й потрібно лікувати. Однак перш, ніж призначати лікування, лікар визначає причини виникнення синдрому звичного невинесення, які можуть бути різними.
Анатомічні причини: іноді в силу особливої будови матки успішна вагітність стає складною, якщо не нездійсненним завданням для жінки. Аномальна форма матки або слабкі м’язи матки вважаються найпоширенішими анатомічними причинами регулярних викиднів. У деяких випадках таку проблему можна розв’язати хірургічним втручанням.
Хромосомні аномалії: в окремих випадках причиною мимовільного переривання вагітності й втрати плода стають хромосомні аномалії. Лікарі відзначають, що хромосомні аномалії плоду, що розвивається, може успадкувати від матері або батька, і хоча самозапліднення яйцеклітини проходить успішно, хромосомні аномалії запобігають росту плоду після певної стадії.
Гормональні причини: різні гормони, у тому числі прогестерона, відіграють ключову роль у процесі запліднення й наступного розвитку плода. Низький рівень прогестерона може привести до мимовільного переривання вагітності. Певні захворювання – наприклад, синдром полікистозних яєчників – приводять до дисбалансу гормонів, що, у свою чергу, впливає на запліднення й вагітність. Крім того, до передчасного викидня можуть привести різні захворювання щитовидної залози.
Імунологічні причини: імунна система людини захищає організм від інфекцій. Іноді імунна система не функціонує належним чином: в окремих випадках мимовільне переривання вагітності викликається імунною системою організму жінки, що руйнує життєво важливі тканини плоду як стороннього предмета в жіночому організмі. Дисфункція імунної системи приводить до викидня. Крім того, мимовільне переривання вагітності може викликати надлишок у крові анти –фосфоліпід них антитіл. Також у числі найпоширеніших причин викидня – вік матері, шкідливі звички (паління, уживання алкоголю, наркотиків), діабет, вплив на організм хімічних/промислових токсинів.
Лікування звичного невинесення
Більшість лікарів пропонує процедуру лікування від звичного невинесення після двох мимовільних переривань вагітності пацієнтки. Як тільки причина визначена, досягнення сучасної медицини дозволяють кілька різних рішень і видів лікування: хірургічне втручання, хромосомний аналіз, гормональна терапія, анти-коагуляти. Згідно з медичною статистикою, до 75% жінок, що страждають від синдрому звичного невинесення, у результаті лікування здатні виносити й народити здорову дитину.
Головне, про що необхідно пам’ятати, зіштовхнувшись із діагнозом «звичне невинесення» - не здаватися: сучасна медицина передбачає кілька альтернативних способів лікування залежно від різних причин звичного невинесення, однак успіх лікування багато в чому залежить від настрою самої жінки
Представник Кремля Дмитро Козак в своєму листі запропонував радникам країн нормандського формату до 27 квітня зустрітися на Донбасі і обговорити питання перемир'я.
Мінагрополітики пропонує встановити ставку 14% ПДВ на всі види сільгосппродукції без виключень для здешевлення соціально значимих продуктів харчування.
За інформацією розвідки, найближчими днями російсько-окупаційні війська запланували провокації проти України, в тому числі й теракт на Великдень в одній із церков Московського патріархату.
Глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук вважає, що президент України Володимир Зеленський може провести переговори з президентом РФ Володимиром Путіним тільки в нейтральній країні.