Рукава засукані, очі горять ентузіазмом, від амбіцій чешуться руки… Це ти, молодий фахівець? Починається нова глава твого життя — Успішна кар’єра. Ліфт уже їде наверх.
Щоб не застрягти між поверхами й добратися до самого верху, потрібно величезне бажання. Є? Тоді вперед! Як театр починається з вішалки, так і кар’єрне зростання починається із правильного вибору компанії. "Не у всіх компаніях можна розвиватися. Довідайся ще на співбесіді, яка в компанії технологія підвищень. Добре, якщо почуєш, що "текучка" маленька ( тобто мало звільнень) і постійно відкриваються нові посади. Така компанія зацікавлена у твоєму росту й розвитку, проводить спеціальні тренінги й тести. У багатьох великих компаніях існує щорічна оцінка професійних і особистих якостей співробітників по балах. Чим більше балів, тем швидше тебе рекомендують на більш високу посаду".
Отже, компанія обрана, посада теж. Довідайся вимоги до здобувача й тверезо оціни свої можливості. Звичайно непрофесіоналізм обчислюється ще на співбесіді. Якщо почуваєш, що не дотягаєш, краще тимчасово піти в компанію скромніше — одержати відсутні навички й досвід.
Якщо знаєш, що можеш і вмієш, однаково не поспішай на співбесіду. Потренуйся, пройди його кілька разів в інших фірмах. З’являться комунікативний досвід і впевненість.
Щоб рости, важливо виділятися серед інших. Пробиваються тільки особливі, а не сірі особистості.
Як же стати особливим? По-перше, керуючи своїми емоціями. Ти дивишся ті ж фільми, що й усі інші? Ходиш у ті ж клуби, носиш той же одяг? Емоції теж стають "середньостатистичними". Почуваючи себе одним з юрби, ти не зможеш стати лідером. Зупинися й подумай, що в тобі особливого? Проведи докладний, краще письмовий аналіз своїх плюсів і мінусів, особистих і професійних якостей.
Щоб почувати себе впевненіше, почитай книги із серії "Діловий етикет", "Успіх" і т.п. Але пам’ятай — без практики теорія мертва. Якщо не почнеш відразу застосовувати ці знання, ефект виявиться нульовим. Можна вчитися успіху й наочно. У кожній компанії є свої Імена. Придивися, що робить цих людей особливими й успішними? Не копіюй їх, а саме помічай: якщо надягнеш на себе чужу маску, залишишся на місці. Зрозумієш власну особистість — поїдеш нагору.
Всели в себе успіх:
1. Я — джерело всього позитивного й негативного у своєму житті. Я відповідаю навіть за переживання, які із мною трапляються. Не "мама винувата, що не віддала мене в дитинстві на фортеп’яно", не "президент винуватий, що в мене маленька зарплата", а я — творець своєї долі. 2. Я високо себе ціную й поважаю. 3. Я готовий (готова) до ризику.
Визнач свою мету. Починаючи працювати, відразу задай собі питання: "Що я роблю, чим займаюся?" Якщо запитати про це, наприклад, діджея, він може відповісти: "Розважаю". Від різниці підходів залежить професійна доля. Подумай, ким ти прагнеш стати? Начальником або просто добре оплачуваним фахівцем? У першому випадку наголошуй на спілкування, у другому — на професіоналізм. Відносини з колективом і керівництвом — теж необхідні доданки успіху. Намагайся добитися поваги й авторитету: без цього неможливо мати навіть декількох підлеглих, відповідно, рости по службі — теж. Вчися розмовляти з босом.
Запитай: "Коли ви будете вважати, що моя робота виконана?" Одержавши стандартну відповідь, начебто "коли виконаєш план продажів", постав наступне запитання: "А коли ви будете вважати, що моя робота виконана добре?" Уважно слухай і роби висновки. Спілкування й професіоналізм — це і є два кити формули успіху. Універсальні поради молодому кар’єристові Розпиши свою мету...Візьми аркуш паперу й розпиши, ким ти будеш через 5 років, 10, 15 і в 60 років. Це буде траєкторія твоєї кар’єри. Поруч напиши, на що ти ніколи не підеш заради досягнення мети. З того, що залишилося буде легше вибрати
Будь виконавчим і обов’язковим…Необхідно чітко ставити перед собою мету й досягати їх у строк. Пускай спочатку вони й будуть скромними. Зате ти навчишся співвідносити обсяг роботи й час, необхідний для його виконання. При цьому важливо не халтурити: не теревень із друзями в "аське", намагайся взагалі якнайменше займатися особистими справами на роботі. Не затягуй з відправленням звітів, листів і інших паперів. Здаєтья, дріб’язок, а по авторитету б’є сильно: затримками, які можуть ніяк не впливати на твої особисті завдання, ти підводиш інших людей, гальмуєш спільні справи компанії. Урахуй: у великих фірмах безпосередній начальник, з яким у тебе можуть бути чудові відносини, тільки рекомендує тебе на підвищення, а от той, кому тебе рекомендують, буде оцінювати саме такі "дріб’язки".
Називай співрозмовника по імені…Власне ім’я — головне слово для будь-якої людини. Те, що не назване, не існує. Якщо розмовляючи із клієнтом, колегою або керівником ти не звертаєшся до нього по імені ( імені по батькові), підсвідомо він розуміє, що тобі від нього потрібна тільки функція. Є вивірені психологами норми спілкування — за півгодинну розмову потрібно не менше 5 разів назвати людину по імені.
Щоб подолати природне стиснення, вправляйся в спілкуванні із близькими людьми — наприклад, називай свою дівчину або парубка не тільки "рибкою", "пташкою", "зайкою", але й повним ім’ям. Крім власного імені є й "колективне ім’я": замість " здрастуйте" говори " здрастуйте, друзі" або " здрастуйте, колеги".
Вивчай внутрікорпоративний кодекс…Прийшовши в компанію, не соромся ставити запитання. Навпаки, прагни якнайбільше довідатися про компанію, корпоративну культуру й існуючі правила. Крім загальновідомих існують і внутрішні негласні правила, які виконують усі. Щоб довідатися їх, зблизься з кимсь із персоналу. Спочатку взагалі краще менше говорити й більше слухати, усмоктувати інформацію й робити висновки.
Будь лояльним компанії…Показуй свою зацікавленість у роботі й компанії. Зовнішній вигляд повинен випромінювати позитив. Не можна працювати з таким обличчям, начебто робиш комусь ласку. Не озивайся про компанію погано. Особливо в присутності колег
Додай креатива…Не бійся пропонувати нове, креатив цінується завжди. Пропонуй увазі керівництва тільки добре обмірковані, зважені й перелічені ідеї. І завжди будь готов сам узятися за їх виконання
Посміхайся…Щира посмішка розташовує навколишніх і викликає бажання з тобою спілкуватися. Тренуйся посміхатися навіть якщо в тебе поганий настрій.
Стеж за інтонацією…Важливо не тільки те, що ти говориш, але і як ти це говориш. Зневажлива інтонація, невпевнена, плутана мова не викликають довіри ні в боса, ні в колег, ні в клієнтів
Режисируй розмову…Продумуй розмову до дрібних деталей, особливо важливий. Завжди думай над тим, що прагнеш донести до співрозмовника. Починаючи розмову, завжди спочатку цікався, скільки часу тобі готові приділити
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.