Нова робота - це, як правило, краще місце, більші гроші, перспективи. І тільки тоді ми вважаємо її кроком уперед. Однак життя пише різні сценарії.
Іноді на новому місці доводиться в чомусь втратити, щоб в остаточному підсумку виграти потім у чомусь більш важливому. Спробуємо прорахувати, якими знаходженнями можуть обернутися втрати.
Грошей багато не буває.
Що втрачаємо: гроші
Що б хто не говорив, гроші - це вагомо. Для всіх. І чого вже там хитрити - адже й кар’єру більшість робить не через кар’єру як таку, а через гроші. Адже тільки наявність матеріальної бази дозволяє думати про інших, менш суєтних речах - призначенні, справі життя й інших нематеріальних цінностях.
Найпоширеніший випадок з життя - втрата в зарплаті заради запису в трудовій із вказівкою відомої компанії або потрібної посади. Багато солідних компаній пропонують менше жалування, ніж їх конкуренти. І можуть собі це дозволити, тому що одним своїм престижним ім’ям вони здатні залучити кращих співробітників. Розглянемо іншу ситуацію. Чекати гарної посади у великій організації можна дуже довго, а в маленькій безвісній компанії одержати її значно легше. Після цього, навчившись усьому на практиці, можна претендувати на аналогічну посаду в більш цікавій структурі.
Олексій працював в іноземній компанії менеджером у відділі закупівель, коли йому запропонували посаду начальника відділу закупівель у невеликій фірмі. Зарплата при цьому виявилася менше на третину, але, проробивши півтора року на новому місці, Олексій зміг одержати місце начальника відділу у відомій мережі супермаркетів. Його нова зарплата з лишком компенсувала всі позбавлення колишнього місця.
Резюме: Жертва цілком гідна, адже грошей однаково багато не буває, а от посади й ім’я на дорозі не валяються.
Мінус: Звичайно, недолік такої поступки очевидний - прийдеться урізати бюджет, і тільки вам судити, наскільки це буде обтяжливо. Одне можна сказати напевно: якщо немає необхідності утримувати велику родину, заради свого майбутнього потрібно на час у чомусь себе обмежити.
Курка або яйце?
Що втрачаємо: посада
Якщо втрата в грошах відчувається, головним чином, матеріально, то втрачати на посаді складніше, насамперед, психологічно, і впоратися із цим зможе не кожний. Втрачати на посаді звичайно доводиться заради грошей або престижної компанії. Другий варіант більш виправданий, особливо в тому випадку, якщо зміна роботи відбувається в рамках загальної кар’єрної стратегії. При переході з "шарашкіної контори" у фірму з ім’ям нічого страшного не трапиться, якщо ви при цьому з посади старшого співробітника опуститеся до молодшого.
Заради грошей поступитися позицією має сенс тільки в критичній ситуації, тому що рівень зарплати в резюме не вкажеш, і в трудовій вона не проставляється. А от компанії й посади - у повній мері.
Резюме: Посада - це, безумовно, досягнення, але все-таки відносне, і розглядати його треба вкупі з іншими даними. Менеджер у маленькій будівельній фірмі й менеджер у міжнародній корпорації - зовсім не одне й те ж.
Мінус: Цей період у кар’єрі буде не так-тщ просто пояснити рекрутерам, з якими ви зіштовхнетеся, побажавши перемінити роботу. Ще потрібно мати на увазі, що не всяка компанія з ім’ям коштує того, щоб кидати заради неї роботу, так що спочатку наведіть довідки.
То невелика втрата, втрачають більше іноді
Що втрачаємо: перспективи
Це той випадок, коли здобувач готовий поступитися можливостями розвитку на майбутньому місці роботи. Він закриває очі на те, наскільки компанія стабільна, які є можливості для розвитку й ходи для просування, тому що просто потрібна робота, тут і зараз. Таке відбувається, якщо пошук роботи затягся, якщо запропонували когось замінити на час, і досвід обіцяє бути досить корисним, якщо проект тимчасовий, але цікавий, якщо запропоновані великі гроші або посада, про яку можна було тільки мріяти...
Резюме: Про перспективи властиво замислюватися кар’єристам, більшість здобувачів рада будь-якій роботі зі спеціальності за шукану зарплату, і по-своєму праві - далі видно буде
Мінус: Потрібно розуміти, що для людей орієнтованих на просування по службі робота без перспектив - це робота на час. А також той факт, що використання несподіваної пропозиції не завжди приносить користь кар’єрі - нерідко виникають труднощі з відповіддю на запитання, навіщо вас понесло в той степ?
И ще. Не потрібно боятися щось втратити. Усякий знає - раз щось втратив, виходить, щось знайдеш. І стосовно до роботи це правило теж діє. Головне - не втрачати голову, решта можна виправити.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.