Гик!... Ну що ж це за муку? Гик! Гик!... Гикавка починається раптово, і, як правило, трапляється абсолютно не вчасно, викликаючи у тих, що оточують недоречний сміх і цікавість, а у самої жертви гикавки - розгубленість і збентеження.
Чому ж раптом починається гикавка, що вона є, що може означати, і, нарешті, - як же від неї позбавитися?
Гикавка - це порушення функції зовнішнього дихання, як правило, що не говорять про яке-небудь захворювання і можуть виникнути практично у будь-якої людини, унаслідок скорочень діафрагми. Причиною таких скорочень, тобто, гикавки, є роздратування шлунку, після якого сигнал переходить в мозок, а звідти вже в діафрагму, викликаючи вищезазначені скорочення.
Причинами гикавки можуть стати: швидке і надмірне насичення при сильному відчутті голоду, погане переварювання їжі, переохолодження, поглинання великої кількості рідини. Крім того, причиною гикавки може стати і нервове потрясіння. Гикавка нерідко супроводиться вигуками або відрижкою.
Якщо гикавка продовжується довго, до неї можуть «приєднається» також болі в животі, слиновиділення, нудота. У останніх випадках необхідно звернутися за медичною допомогою, оскільки така гикавка може виявитися симптомом хвороб на зразок виразкової хвороби, хвороб печінки, підшлункової залози, жовчного міхура або пухлини шлунку.
Ну а коли мова йде про звичайній гикавці, можна або почекати, поки все пройде, або позбавитися від гикавки за допомогою одного з надійних домашніх засобів.
Наприклад, гикаючим людям радять.
- Найбільш відомий спосіб: вдихнути і затримати дихання секунди на 20-30.
- Можна також випити що-небудь тепле, зрозуміло, стежачи за тим, щоб напій не був надмірно гарячим. Зрозуміло, що про алкоголь мова не йде.
- Також щоб припинити гикавку, радять поставити на живіт грілку.
- Менш популярний метод - швидко проковтнути шматочок льоду або цукру, заздалегідь змочивши останній в оцті і розкусивши.
- Сильно здавити руками область тіла вища за поясницю (якраз там і знаходиться діафрагма). Тут головне не перестаратися.
- Швидко зробити декілька ковтків холодної води.
- Посмоктати льодяник - потрібно «досмоктувати» його до кінця.
- Проковтнути трохи якогось гіркого або кислого продукту.
- Проковтнути невеликий шматочок сухого хліба.
- Закривши очі, помасажувати їх пальцями. При цьому потрібно дотримуватися обережності
У суботу, 6 березня, в Україні хмарно з проясненнями, вночі та вранці, крім північних та більшості західних областей, помірний сніг, на півдні з дощем, у східних, Кіровоградській та Дніпропетровській областях місцями значний сніг; вдень без істотних опадів.