Буває, що ваша робота вас повністю влаштовує, на зарплату скаржитися не доводиться, начальник увічливий і конструктивний, а от який-небудь окремий неприємний колега псує все задоволення.
Як же усунути цю проблему й зробити роботу майже ідеальною?
Для початку потрібно визначити, до якого типу офісних ворогів відноситься ваш колега й вжити відповідних заходів.
Скандаліст
Люди цього типу одержують від будь-якої склоки справжню насолоду, а тому влаштовують їх із приводу й без. Вони можуть почати скандалити, якщо хтось виключив кондиціонер, не закрив двері або навіть просто голосно розмовляє по телефону за сусіднім столом.
Як боротися
Головна маніпуляція, яку намагається здійснити скандаліст - це провокація жертви його нападу на відповідну реакцію. Тому ніколи не починайте кричати й лаятися зі скандалістом у відповідь на його дії, тому що ви доставите йому тільки задоволення накричатися всмак. До того ж у таких людей уже, що називається рука набита на скандалах, і шансів виграти в цій сутичці у вас набагато менше. Краща стратегія боротьби зі скандалістом - бути байдужим до його ескапад і дати йому кричати скільки завгодно. Побачивши, що ви не маєте наміру з ним гризтися, скандаліст втратить до вас інтерес.
Але, щоб при цьому не виглядати людиною, на яку накричали й образили, а кривдник залишився без відповіді, ви можете зовсім спокійним і навіть співчутливим голосом пустити яку-небудь шпильку на адресу скандаліста. Наприклад, ви можете, виявити до нього жалість, сказавши: «Я розумію, що в тебе проблеми в особистому житті, але ти не переживай, усе налагодиться». Ця фраза для скандаліста, повірте, буде, немов удар. Після цього він, звичайно, буде рвати ковтку пущі колишнього, але зате ви, навіть не проронивши більше ні слова, залишитеся в очах колег людиною, що одержали в цьому конфлікті верх.
Пліткар
Це один із самих неприємних ворогів, які можуть завестися у вас на роботі. Якщо зненацька ви помітили, що у вас за спиною стали лунати посмішки й ви все частіше стали ловити на собі цікаві й глузливі погляди, виходить, ви стали жертвою саме такої людини.
Як боротися
Запам’ятайте - на роботі друзів немає. Тим більше, якщо ви працюєте там не дуже довго. Тому споконвічно потрібно заборонити собі будь-які судження (а тим більше негативні) на адресу колег і начальства. Мало того, не тільки самі не говоріть худого про інших позаочі, але й ухиляйтеся, якщо вам таку бесіду будуть нав’язувати.
Але оскільки стати занудою в очах колег при такій позиції легше легкого, вам слід визначити коло ризику – тих людей, з якими потрібно тримати себе насторожі, тих самих пліткарів.
Довідатися аматора покопатися в чужій білизні не так уже складно: якщо людина починає випитувати у вас подробиці ваших історій, просить переказати сварку із чоловіком по ролях і у всіх деталях, постійно вставляє репліки типу: «Ох, як я тебе розумію!», «А що ти йому відповіла?» - швидше за все, перед вами закінчений пліткар.
Спочатку може здатися, що ви нарешті знайшли кращого друга, - пліткар неодмінно буде робити вигляд, що переживає за вас як за рідну, але саме від таких «кращих друзів» вам варто триматися подалі.
Скиглій
Ця категорія, по-перше, просто неприємна сама по собі – її представники постійно ниють, скаржаться на проблеми на роботі й вдома, у них на все глибокий песимістичний настрій. Крім того, скиглії, скаржачись на свою нелегку долю, намагаються побіжно звалити на колег свою роботу.
Як боротися
Тут технологія опору до смішного проста й працює за принципом «клин клином вибивають». Як тільки близько вас з’явиться скиглій і почне виливати свої нещастя, відразу зробіть симетрично й почніть виливати свої.
Напевно у вас теж є цілий ряд домашніх проблем, що вимагають негайного рішення, а якщо у вас вдома панує повний порядок, ви запросто можете розповісти скиглієві про безладдя своїх знайомих, видавши їх проблеми за свої власні. Скиглії терпіти не можуть таких же як вони, а тому як тільки ви заведете свій «плач Ярославни» вашого ниючого колегу як вітром здує.
Базіка
Зовні це самий невинний з офісних ворогів, і психологічно ніякої втрати від нього не буде. Однак шкоди від такої людини не менше ніж від інших. Як правило, базіка підкочує з безневинною метою обговорити яку-небудь дрібницю й поступово утягує вас у пусту розмову, після якої виявляється, що робота не зроблена, а час витік.
Як боротися
Взагалі-то базіки по великому рахункові розмовляють самі із собою, і їх не хвилює, наскільки уважно їх слухають, але просто абстрагуватися від того монотонного шуму, який вони утворюють поруч із вами, буває важко. Тому найкраще прямо сказати базіці, що у вас немає в цей момент вільного часу, але як тільки він з’явиться, ви з радістю з ним поспілкуєтеся. Як правило, базіки відразу ретируються.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.