Для багатьох «освіта за кордоном» - дотепер просто слова. Незважаючи на те, що тема навчання за кордоном активно обговорюється в інтернеті, друкованих ЗМІ й на телебаченні.
Вона все так само далека для багатьох наших співвітчизників. І коли перед батьками постає питання – куди піде вчитися їхня дитина, багато з них відмітають варіант із закордоном ще на етапі міркувань. Багато з батьків дотепер продовжують мислити стереотипами. Найпоширеніші з них ми спробуємо викласти в даній статті… Скільки вже сказане й написане із цього приводу, а забобони все живуть… Пора від них позбуватися!
ОСВІТА ЗА КОРДОНОМ, ЦЕ… ГЕТЬ ЗАБОБОНИ!
Освіта за кордоном - тільки для багатих…
Найпоширеніша омана серед батьків майбутніх студентів. Це відповідає дійсності, тільки якщо в планах - поступати в Оксфорд, Кембридж або інший відомий на увесь світ заклад із віковими традиціями викладання. За престижність диплома потрібно платити скрізь - вузи «не для всіх» є й у СНД. Якщо ж Ваша мета - вуз не настільки престижний - сума з нереальною кількістю нулів не знадобиться. Не вірите? Цифри говорять самі за себе…
Німеччина. У більшості земель Німеччини навчання у вузах для іноземців безкоштовно. Там же, де ввели оплату, вона становить 500 євро на семестр.
Чехія. У державних вузах Чехії іноземці також можуть одержувати знання абсолютно безкоштовно (правда, за умови навчання чеською мовою). У приватних вузах «ціна знань» близька до вартості навчання у вузах СНД - від 1500 євро.
Австрія. У вузах Австрії іноземні студенти платять за навчання близько 380 євро в семестр. А в деяких вузах вертається оплата за навчання студентам з певних країн. Наприклад, Віденський університет повертає вартість навчання студентам з України.
Список можна продовжувати. А скільки коштує навчання у вітчизняних вузах? Висновки робіть самі.
За кордоном не визнають наші атестати, тому в закордонні вузи шлях замовлений… Багато батьків помилково вважають - для того, щоб поступити у вуз за кордоном, потрібно закінчити там же школу. Це не так. Абітурієнтів з атестатами СНД готові прийняти, наприклад, вузи Чехії й Польщі. А для вступу у вузи тих країн, де система освіти відмінна від нашої, і в школі вчаться довше (Німеччина, Австрія), потрібно відучитися 4 семестри очно в одному з вузів СНД. Як бачите, атестат зрілості української, російської або казахської школи - не перешкода вступу в закордонний вуз.
Щоб вступити в закордонний вуз - потрібно досконало володіти іноземними мовами… Вивчити мову, звичайно ж, прийдеться - інакше одержувати знання, та й просто спілкуватися на побутові теми, буде важко. Але в мовному середовищі вивчення мови - скоріше приємне заняття. Вимоги до рівня володіння мовою іноземних абітурієнтів залежать від країни, у якій Ви прагнете вчитися. Для вступу в приватні вузи Чехії або Польщі, наприклад, знати мову на початковому етапі не потрібно. Зате разом з дипломом Ви одержите те, що придасться в кожному разі - вільне володіння іноземною мовою.
До студентів зі СНД за кордоном ставляться негативно…
Забобон, що не має під собою ніякої підстави. Інтернаціональний студентський колектив - типове явище для багатьох закордонних вузів. До іноземних студентів відношення зазвичай тепле, їм допомагають адаптуватися й усіляко підтримують. А викладачі відзначають наших земляків, як працьовитих, допитливих і відповідальних студентів.
Сполучати навчання у вузі за кордоном і роботу - нереально!
Якщо дуже захотіти - усе реально. Більшість студентів підробляють у вільний від навчання час - хто де. Деякі знаходять роботу прямо у вузі, у якому вчаться - на кафедрах. Хтось підробляє перекладами, репетиторством. Головне - пам’ятати, що чи навряд вийде оплатити й навчання, і проживання, і харчування. Тому, потрібно чітко зрозуміти для себе - Ви їдете працювати, або вчитися? За прогули й неуспішність у закордонних вузах теж відраховують.
- При пошуку роботи в СНД не має значення, який вуз ти закінчив - на диплом ніхто не дивиться. Так навіщо кудись їхати?
А хто сказав, що прийдеться повернутися? Не секрет, що більшість із тих, хто поступає у вуз за кордоном, не збирається вертатися на батьківщину. Вища освіта, отримана за кордоном, - одна з можливостей «зачепитися» в іншій країні, а згодом - одержати ПМЖ. Правда, для цього недостатньо просто закінчити вуз і одержати диплом - потрібно ще знайти роботодавця, який підпише контракт із новоспеченим фахівцем. На підставі цього Ви зможете перемінити студентську візу на робочу й легально мешкати в країні.
Представник Кремля Дмитро Козак в своєму листі запропонував радникам країн нормандського формату до 27 квітня зустрітися на Донбасі і обговорити питання перемир'я.
Мінагрополітики пропонує встановити ставку 14% ПДВ на всі види сільгосппродукції без виключень для здешевлення соціально значимих продуктів харчування.
За інформацією розвідки, найближчими днями російсько-окупаційні війська запланували провокації проти України, в тому числі й теракт на Великдень в одній із церков Московського патріархату.
Глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук вважає, що президент України Володимир Зеленський може провести переговори з президентом РФ Володимиром Путіним тільки в нейтральній країні.