Бувають ситуації, коли людині просто необхідна психологічна допомога. Стреси й особисті безладдя здатні, часом, загнати в кут будь-якого, але не варто зневірятися, навіть із найважчої депресії є вихід, а психологічні...
Бувають ситуації, коли людині просто необхідна психологічна допомога. Стреси й особисті безладдя здатні, часом, загнати в кут будь-якого, але не варто зневірятися, навіть із найважчої депресії є вихід, а психологічні травми мають тенденцію «гоїтися» при правильнім лікуванні. Одним з ефективних способів відновлення психічної рівноваги й реабілітації при посттравматичному синдромі є піскова терапія. Давно відомо, що «робота» з піском заспокоює, допомагає розставити думки по місцях і прийняти в душі складну ситуацію. Як це відбувається?
Гри з піском і піскову творчість задіють зони мозку відповідальні за уяву, інтелектуальний розвиток, тобто допомагають з’єднати зовнішній і внутрішній світ людини. Дійсно, з’єднуючи дрібні моторні рухи з ігровими завданнями, людина досягає емоційної рівноваги й гармонії з навколишнім світом.
Для проведення сеансів піскової терапії традиційно використовують пісочницю стандартного розміру блакитного кольору, властиво, пісок і дрібні фігурки або камінці. Чому пісочниця повинна бути саме блакитного кольору, а не червоного або, наприклад, жовтогарячого? Причина в тому, що блакитний колір - це колір психічної рівноваги, зв’язки з космосом і колір зцілення. Його споглядання рекомендоване людям емоційно неврівноваженим і страждаючим хронічними захворюваннями.
У чому ж особливість зцілення психіки за допомогою піскової терапії? Пісок дуже пластичний матеріал, і сам дотик до нього народжує в душі бажання творити й створювати якісь форми й образи. У процесі «спілкування» з піском несвідомий процес висновку напруг і страхів у реальний світ поступово стає свідомим. Найчастіше людина усвідомлює, що сховані тривоги набагато гірше усвідомлених проблем і страхів: як при яскравім світлі мало тіней, так і всі труднощі у світлі усвідомлення видадуться менше й простіше.
Самі складні випадки - це робота з наслідками психічних травм. Тому як его, в основному, прагне бойкотувати конфліктні ситуації, дозволити які воно не має сил. У цих випадках для найкращого ефекту піскову терапію рекомендується сполучати із психоаналізом, з гіпнозом або з технікою десенсибілізації (техніка імітації рухів ока сплячої людини).
Іноді людина, що практикує піскову терапію, ліпить абстрактні скульптури й відшукує в такий спосіб свою індивідуальну крапку рівноваги у світі. Інші можуть грати цілі «спектаклі» представляючи себе в ролі творця. Це важливий момент: деяким людям просто необхідно для знаходження впевненості в собі відчути, що від них у житті багато чого залежить, що вони творці свого власного всесвіту. І нехай вона перебуває на стику їх фантазій і дерев’яної коробки з піском, магічні наслідки усвідомлення себе творцем поширюються на все інше поле життєдіяльності людини.
Практикувати піскову терапію краще зі спеціально підготовленим психологом, який здатний у потрібний момент акцентувати увагу на упущених дріб’язках або підказати напрямок діяльності.
Також дуже приємно перебирати шовковистий пісок руками, відсторонено міркуючи про що-небудь, або влаштувати складну гру з безліччю персонажів, яких можна наділити найрізноманітнішими якостями. А після ... усе зламати й побути небагато богом руйнування. Відчути, як відчуває себе океанська хвиля, змиваючи піскові замки. Адже це тільки гра, як і багато чого в житті людей.
Руйнуючи всі свої будівлі, людина звільняє місце не тільки в пісочниці, вона розчищає майданчик у своєму внутрішньому світі й підготовляє себе до прийдешніх змін. Вона вчиться бачити гармонію й красу у всіх явищах життя, включаючи й такі складні як хвороба, смерть, втрата.
Дійсна гармонія й умиротворення, прийняття себе й упевненість у собі - усе це здатна дати особистості піскова терапія.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.