Британські вчені розробили новий спосіб захисту серця й мозку людину від інфаркту й інсульту. Про користь холоду днями повідомляє науково-популярний журнал Newscientist. За словами фахівців, під час охолодження...
Британські вчені розробили новий спосіб захисту серця й мозку людину від інфаркту й інсульту.
Про користь холоду днями повідомляє науково-популярний журнал New Scientist.
За словами фахівців, під час охолодження значно вповільнюється викид небезпечних хімічних сполук з нервових клітин, відповідно, їхній вплив на ключові органи вповільнюється й у пацієнтів підвищується шанс перенести інфаркти або інсульти.
Журнал також повідомив, що в ряді клінік уже почалося випробування спеціальних обладнань охолоджуючих черепно-мозкову коробку, а також провідних за допомогою мережі псевдо-капілярів холодне повітря під шкіру. У цей час нова техніка, розроблена в Університеті Единбурга, проходить клінічні випробування.
Створені також і спеціальні назальні спреї, здатні у випадку інсульту або інфаркту швидко наповнити легені пацієнта холодним повітрям.
Единбургські фахівці називають створену ними методику терапевтичною гіпотермією. Раніше її використання зводилося до використання спеціальних охолодних панелей, пакетів з льодом або в екстрених випадках прямих ін’єкціях спеціальної охолодженої сироватки в кров.
Однак, після того, як перші досліди з гіпотермією довели свою ефективність, медики зайнялися створенням більш діючих методів охолодження мозку й серця. В Единбургові говорять, що в ідеалі повинна бути можливість понизити температуру мозку на 4 градуса швидко й без охолодження інших органів.
Зараз британськими фахівцями створені нові охолоджувальні шоломи, здатні проводити холод під череп, використовуючи густу мережу головних кровоносних судин. За допомогою такої методики лікарі змогли добитися швидкості зниження температури мозку на 1 градус у годину.
, Підключилися до досліджень, американські вчені, запропонували інший вихід. Вони радять використовувати спеціальний спрей на основі зрідженого пер фтор вуглецю.
Це з’єднання здатне досить ефективно забирати тепло й прохолоджувати мозок на 2,4 градуса в годину. Також американські фахівці запропонували впорскувати «крижаний» спрей у легені, що підвищує шанси на успіх у випадку реанімації пацієнта.
У цьому випадку медики не мають часу поступово прохолоджувати мозок і серце людини, тому за допомогою легеневого впорскування є можливість скинути температуру відразу на 4 градуса за 15 хвилин.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.