Охоронне відеоспостереження давно і широко використовується у всіх типах приміщень, як окремо, так і в комбінованих системах.
По характеристиках і функціональності мощення можна розділити на три головні види: житлові, робочі і складські. До житлових віднесемо квартири, дачі, котеджі. Їх відеоспостереження має бути організоване не тільки якісно, але і максимально непомітно, оскільки воно не повинне ні сковувати жителів, ні бути очевидним для правопорушників (це може значно понизити ефективність). Також в приватних приміщеннях часто використовують домофони, як альтернативу або доповнення системам управління доступом. Робочі приміщення - офіси - потребують неменшим по інтенсивності спостереженні, проте воно може бути помітніше, і поєднувати в собі декілька функцій: спостереження, реєстрація відвідувачів, відеоаналіз. Складські приміщення як правило великі і оснащені сигналізацією, тому їх відеоспостереження комбінується з іншими необхідними функціями і безпосередньо пов'язано з пультом охорони.
Охоронне відеоспостереження у вашому офісі
Отже, як було сказано вище, основні цілі охоронного відеоспостереження офісу це: забезпечення безпеки офісного приміщення; ведення візуального контролю пересувань; здійснення запису подій, їх відеоархівації; відеоконтроля кількості відвідувачів, гостей, клієнтів (для уникнення черги, наприклад); при необхідності, для обліку ефективності і сумлінності дій персоналу і згодом оперативного вирішення конфліктних ситуацій.
Для вирішення поставленого завдання використовується система відеоспостереження, що складається з відеокамер, монітора і відеореєстратора. Всі відеокамери підключаються до реєстратора, який видає на монітор відеосигнал з відеокамер одночасно в мозаїчному режимі або будь-яку камеру в повноекранному режимі. При необхідності додаткового охоронного відеоспостереження, можливо встановити камери в підсобних приміщеннях, курилках. Вся інформація при цьому зберігається в цифровому вигляді, що дозволяє організацію оперативного перегляду архіву або поточних подій.
Охоронне відеоспостереження в будинку, квартирі
Охоронне відеоспостереження будинку і квартири складається із зовнішніх компонентів. Головною функцією цього відеоспостереження є обмеження доступу, огляд ділянок доступу в будинок, можливість безконтактного спілкування з підозрілими відвідувачами і захист від вторгнень.
З цим завданнями справляється відеодомофон, який організовується із за допомогою компонентів охоронного відеоспостереження. Оператором такого відеоспостереження є сам господар, що знаходиться усередині удома. Складові: дверна станція, монітор і відеокамера. Дверна станція містить кнопку виклику, мікрофон і динамік. Відеокамери з об'єктивами в герметичних термокожухах придатні для установки на вулиці. Якщо входів в будинок є декілька, то дверних станцій може бути декілька, проте можна звести всі відеосигнали на один монітор.
Охоронне відеоспостереженні може бути організовано так, щоб реєструвати будь-які появи перед дверима, навіть коли вас немає удома або людина не натиснула кнопку виклику. Так само як і в інших системах доступна і широко використовується функція відеоархівації. А комбіновані охоронні системи використовують зображення для аналізу, виявлення небезпечних ситуацій і можуть навіть посилати тривожні повідомлення власникові або охоронній компанії.
Охоронне відеоспостереження на складах
Складські приміщення більше останніх потребують реєстрації відвідин, але на жаль частіше у них встановлюють самі базові системи відеоспостереження. У той час коли можливо організувати контроль доступу з повною реєстрацією кожного відвідувача, часу його перебування, зони доступу. Проте, повернемося до відеоспостереження: для вирішення поставленого завдання працює схема «відеокамери - реєстратор - монітор». Відеокамери встановлюються звичайні або «день-ніч», якщо робота ведеться постійно. Всі відеокамери підключаються до реєстратора, який видає на монітор відеосигнал. Монітор, реєстратор і джерело живлення відеокамер знаходяться в приміщенні де розташований пост спостереження.
Для будівель і приміщень, доступ в яких не обмежується персоналом система може бути трохи іншої. Вона орієнтується на мінімізацію вандалізму, крадіжки і інших порушень людьми, що проходять. Відеокамери такого охоронного спостереження мають бути з високою можливістю розпізнавання осіб і ідентифікації дрібних товарів, їх варто комбінувати з відеокамерами загального огляду.
Необхідність в посиленому відеоспостереженні
Для об'єктів особливого призначення, секретних, дуже великих будівель, важливо правильно організувати два етапи охоронного відеоспостереження - забезпечення повного огляду приміщень - організація швидкого реагування і зручного моніторингу записів. Для першої складової потрібні професійні компанії, які здатні зробити правильну розмітку приміщення, прогнозування і установку відеоспостереження.
Для другої складової використовують системи відеоаналізу. Система відеоаналізу розроблена як для роботи з даними, що отримуються в реальному часі, так і з даними в архіві. Поводження з такою системою часто вимагає навиків, і тому вона не так поширена у нас. Проте, для забезпечення підвищеної надійності вам може знадобитися саме посилене охоронне відеоспостереження.
Як бачите, для кожного об'єкту, який вам хотілося б захистити у нас є готові рішення і діапазон можливих удосконалень.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.