Фінські вчені, у ході обстеження більш двох тисяч державних службовців Великобританії, дійшли висновку про те, що довгий час, проведений на роботі, підвищують ризик нервових розладів і навіть можуть привести до слабкий...
Фінські вчені, у ході обстеження більш двох тисяч державних службовців Великобританії, дійшли висновку про те, що довгий час, проведений на роботі, підвищують ризик нервових розладів і навіть можуть привести до слабоумства.
У їхньому звіті, опублікованому в «Американському журналі епідеміології», говориться, що розумові здатності людей, що працюють більш 55 годин у тиждень, нижче, чим у їхніх колег, які не горять на роботі.
До того ж, відзначають фахівці, у трудоголиків частіше виникають проблеми з короткочасною пам’яттю.
За словами доктора Маріанни Виртанен з Фінського інституту охорони праці, яка очолювала дослідження, « до проблеми понаднормової роботи потрібно підходити із усією серйозністю».
Учені поки не змогли з’ясувати, чому саме тривалий робочий день не благотворно впливає на мозок, однак ключові фактори їм зрозумілі: це проблеми зі сном, депресія, нездоровий спосіб життя й підвищений ризик серцево-судинних захворювань.
, Люди що служать, приймали участь у дослідженнях, було запропоновано пройти п’ять різних тестів розумової діяльності в перервах з 1997 по 1999, і знову з 2002 по 2004 роки.
Ті з них, хто робив багато понаднормової роботи, гірше всіх здали тести на аргументацію й словниковий запас.
Чим довше був робочий тиждень, тим гірше були результати тестів.
Люди, які довше засиджувалися на роботі, менше спали, частіше страждали від депресії й вживали більше алкоголю, чим їхні колеги, що не зловживали роботою.
За словами фахівця зі стресів, пов’язаних з роботою, професори Ланкастерського університету Кери Купера, про несприятливий вплив понаднормових годин роботи на здоров’я було відоме давно, однак тепер виявився й зв’язок з розумовою діяльністю.
«Результати цих досліджень повинні ясно дати зрозуміти роботодавцям, що, змушуючи людей працювати довгий час, вони лише шкодять справі. Вони повинні пам’ятати про правильне співвідношення годин роботи й відпочинку, уважає професор Купер. На жаль, в умовах кризи люди незмінно починають довше затримуватися на роботі, щоб виявити запопадливість і уникнути звільнення».
«Це дослідження повинне змусити трудоголиків задуматися, підтверджує заступник виконавчого директора Фонду дослідження хвороби Альцгеймера Харриет Міллуорд. Ми знаємо, що ризик розвитку слабоумства можна знизити за рахунок збалансованої дієти, регулярного соціального спілкування й вправ для тіла й розуму. Тепер до цього списку слід додати розумне співвідношення годин роботи й відпочинку.»
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.