Хоча з віком в організмі людини й відбуваються зміни, але за довголіття відповідає швидкість реакції. До такого висновку прийшла група вчених з Единбургського університету в Шотландії й Ради по медичним дослідженням...
Хоча з віком в організмі людини й відбуваються зміни, але за довголіття відповідає швидкість реакції.
До такого висновку прийшла група вчених з Единбургського університету в Шотландії й Ради по медичних дослідженнях у ході 20-літнього експерименту.
У результаті дослідів було встановлено, що в людей з уповільненою реакцією ймовірність смерті в порівняно молодому віці підвищується в 2, 6 рази.
У той же час, уважають учені, швидка реакція прямо пов’язана з розвиненим інтелектом, що, у свою чергу, може бути результатом більш здорового способу життя.
Перший етап експерименту відбувся в 1980х роках. Середній вік людей, що прийняли участь в експерименті, становив 46 років. Швидкість їх реакції замірялася за допомогою спеціальної комп’ютерної програми.
При цьому враховувалися такі фактори, як кров’яний тиск людини, його вага, вміст алкоголю в крові в момент експерименту, а також наявність шкідливих звичок, зокрема, паління.
Через 20 років учені повернулися до отриманих раніше результатів, і з’ясували, що близько 1300 людей з 7400 до цього часу вже вмерли.
Головною причиною ранньої смерті цих людей назване паління. Однак учені продовжують шукати доказу тому, що зв’язок між швидкістю реакції й довжиною життю існує.
«Люди з більш розвиненим інтелектом звичайно краще утворені. Це дозволяє їм посідати робочі місця з гарними умовами, що дає їм більше часу й можливостей стежити за своїм здоров’ям, їсти корисну їжу й займатися спортом», сказав один з авторів дослідження Джеф Дер.
Англійські вчені з інтересом віднеслися до результатів досліджень шотландських колег.
«Безсумнівно, установлений зв’язок між інтелектом людини й тим, скільки часу їй потрібно на обробку інформації. Пророблена дуже цікава робота», заявив Аш Ранпура, невролог з Університетського коледжу Лондона.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.