Начальник відділу епідеміологічного нагляду повідомила журналістів, що частка захворілих вітряною віспою серед дорослого населення в столиці збільшується. Не можу на...
Начальник відділу епідеміологічного нагляду повідомила журналістів, що частка захворілих вітряною віспою серед дорослого населення в столиці збільшується.
«Не можу назвати точної цифри, але частка дорослих серед захворілих вітряною віспою в місті росте, вона становить порядку 8%. Щорічно в столиці фіксується 800 400 випадків захворювання вітрянкою на 100 тисяч населення», .
Вітряна віспа (вітрянка) – це гостре інфекційне захворювання, яке характеризується появою на шкірі й слизуватих оболонках пухиреві висипи.
Вітрянкою хворіють, як правило, у дитинстві, однак ті люди, які не перехворіли цим захворюванням у дитинстві, можуть занедужати й у дорослому віці. Вважається, що повторні захворювання вітряною віспою бувають украй і вкрай рідко.
Дорослі набагато гірше переносять цю хворобу, і випадки летального результату найчастіше припадають на них.
Вона повідомила, що вже цього року може початися масова вакцинація дітей від вітряної віспи.
«Перший етап вакцинації діти, що відвідують дошкільні установи у віці трьох шести років і діти, що ходять у дошкільні установи. Вакцинація починається із дворічного віку», .
Вітряна віспа передається повітряно-краплинним шляхом, із цієї причини хворого вітрянкою завжди прагнуть ізолювати від контакту з іншими людьми. Інкубаційний період триває від 10 до 23 днів.
Якщо через три тижні після контакту із захворілим ніяких ознак вітрянки ( головним чином висипу) не виявлене, значить ви в безпеці.
Захворюваність вітрянкою наносить досить серйозний економічний збиток місту.
«Один випадок вітрянки обходиться Москві в 7,2 тисячі рублів», сказала вона. По її даним, показники захворюваності вітряною віспою уступають тільки грипу й перевищують показники, наприклад, по кишкових вірусах.
Симптоми й ознаки вітряної віспи Основними симптомами даного захворювання служать різке підвищення температури ( до 39-39,8 З), зниження апетиту, погіршення самопочуття, головний біль, сильний суд, а основною ознакою захворювання є поява висипу (на тулуб, слизуватих, обличчі).
Сип починається з появою невеликих червоних цяток (невеликих рожевих вузликів), які поширюються протягом декількох годин по всім тілу.
Потім ці вузлики починають «рости» і трохи підніматися над поверхнею шкіри. Трохи пізніше на тлі цих вузликів з’являються прозорі пухирці діаметром до 5мм, які вже на третій день лопаються й підсихають. Нові червоні цятки з’являються постійно, займаючи своє вільне місце на тілі й слизуватих людини.
Висипання на шкірі тривають протягом 4-10 днів. Уважається, що дитина перестає бути потенційним джерелом захворювання вже на 7 день після того, як перестають з’являтися нові червоні цятки.
Лікування При лікуванні даного захворювання велика увага приділяється обробці висипу, який викликає сильну сверблячку. Сип необхідно обробляти не менш 2 разів у день звичайною зеленкою, розчином марганцівки, метиленової сині або іншими антисептиками.
Обробка уражених ділянок необхідна з тою метою, щоб запобігти розчісуванню сверблячих місць, яке у свою чергу може привести до появи повторної інфекції й навіть гнійного дерматиту.
Якщо в дитини немає температури, з метою боротьби зі сверблячкою допомагає тепла ванна зі слабким розчином перманганату калію.
При лікуванні даного захворювання також дуже важливі рясне питво й гігієнічний догляд. Бажане частіше міняти постільну й натільну білизну хворого.
Центр стратегічних комунікацій при Мінінформполітики "Справді" пояснив, чому в Україні вирішили заборонити діяльність УПЦ Московського патріархату.
Джерело: Справді у Telegram
Дослівно "Справді": "Чому Зеленський заборонив діяльність УПЦ МП.
Рада національної безпеки та оборони ввела санкції проти священнослужителів УПЦ МП, зокрема намісника Києво-Печерської Лаври Павла (Лебедя) та екснардепа Вадима Новинського.
Європейська комісія висунула пропозицію щодо гармонізації кримінальних злочинів та покарань за порушення обмежувальних заходів ЄС.
Про це, як пише "Європейська правда", йдеться у повідомленні Єврокомісії.
Працівники ДБР у взаємодії з Харківською обласною прокуратурою виявили у Куп'янському районі схованку з важливими документами, які окупанти не встигли знищити під час відступу.
Джерело: пресслужби ДБР, Харківської облпрокуратури
Дослівно: "Вилучені правоохоронцями документи є підґрунтям для відкриття кримінальних проваджень за фактами держзради та колабораційної діяльності".
МЗС України повідомило про продовження цілеспрямованої кампанії терору та залякування українських дипустанов за кордоном.
Про це йдеться у заяві речника МЗС України Олега Ніколенка, повідомляє "Європейська правда".
Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) сподівається досягти угоди з РФ і Україною про створення зони безпеки на Запорізькій атомній електростанції до кінця цього року
Кремль не готовий прийняти умови для переговорів зі Вашингтоном, які 1 грудня озвучив президент США Джо Байден, - а саме Росія не планує забрати свої війська з території України.
Джерело: російське пропагандистське видання "РИА Новости", Telegram-канал "Вы слушали маяк", який публікує аудіокоментар Пєскова
Пряма мова Пєскова: "Ви частково процитували заяву Джо Байдена.