З кожним роком пацієнти пред’являють до стоматології усе більш високі вимоги. Особлива увага приділяється косметичним властивостям пломб, тому актуальність естетичної реставрації здобуває все більше значення....
З кожним роком пацієнти пред’являють до стоматології усе більш високі вимоги. Особлива увага приділяється косметичним властивостям пломб, тому актуальність естетичної реставрації здобуває все більше значення.
Реставрація зубів це відновлення форми, функції й естетичних властивостей зуба штучними реставраційними матеріалами, тобто відновлення раніше втраченої форми в топографічних границях зуба через каріозний процес, травму і т.д.
У цей час естетичну, художню реставрацію зубів роблять за допомогою самих нових композитних пломбовочних матеріалів, а також кераміки. Зараз стало можливим провести відновлення форми й кольору зуба прямо в роті пацієнта в одне відвідування.
Методика реконструкції зубів вини рами одне з останніх досягнень косметичної стоматології.
Винири це тоненькі пластини, які накладається на зуби із зовнішньої сторони. Їх використовують і в тих випадках, коли потрібно поліпшити форму зубів або змінити їхній колір, коли потрібно сховати отриманий результат травми або дефекту зуба.
Одночасно, вони захищають зуби. Винири виготовляються з кераміки або композитних пломбовочних матеріалів, однак кераміка міцніше композита. Винири мають надійність і довговічність.
Переваги керамічних винирів чудовий косметичний ефект досяжний без серйозного втручання в структуру зуба. Зовнішній вигляд Ваших зубів стане таким, про який можна було тільки мріяти. Красі Вашої емалі не загрожує тепер нічого ні кава, ні сигарети, ні червоне вино.
Металокераміка вид зубного протеза, виготовленого з металу, на зовнішній поверхні якого шляхом спікання міцно втримується шар порцеляни.
Протез може мати вигляд одиночної штучної коронки або місткового протеза. Металокерамічні протези поєднують у собі переваги високої точності суцільнолитих металевих конструкцій з досить високим естетичним ефектом керамічного покриття за рахунок можливості абсолютної індивідуалізації в створенні форми й кольору відновлюваних зубів.
Сучасні матеріали для реставрації зубів дозволяють максимально натурально підібрати колір оновленого зуба. Для цього стоматолог нашаровує матеріал з різними відтінками один на одного невеликими порціями й стверджує його за допомогою спеціальної лампи.
У результаті створюється точна імітація міцної й напівпрозорої природної емалі.
Етапи реставрації Для того щоб досягти високої якості виконуваної роботи строго дотримуються певні етапи, такі як:
підготовка пацієнта й аналіз рівня гігієни; анестезія; очищення поверхні; визначення кольору; препарування (принцип полягає в максимальнім заощадженні здорових твердих тканин зуба); макро й мікро ізоляція від вологи; накладення лікувальної прокладки (у випадку глибокої порожнини, близько що розташовується до пульпи, потрібне накладення лікувальної (кальцій утримуючі) прокладки, тому що в глибоких порожнинах найчастіше починаються запальні зміни в пульпі); кондиціювання (створює на поверхні емалі мікро шорсткість, яка збільшує силу зчеплення твердих тканин зубів з матеріалом); нанесення бондінгової системи ( для хімічного зв’язку тканин зуба з реставраційним матеріалом); пошарове внесення й фотополімеризація матеріалу; видалення ізолюючих матеріалів (валиків, матриць, клинів); шліфування (проводиться корекція форми зуба і його груба обробка); полірування (це більш тонка обробка зуба, після якої необхідно добитися «сухого блиску»); фінішне відсвічування.
Перш ніж приступитися до реставрації необхідно переконатися в дотриманні пацієнтом правил і норм гігієни. У випадку незадовільної гігієни ставиться питання про відмову в реставруванні.
У суботу, 6 березня, в Україні хмарно з проясненнями, вночі та вранці, крім північних та більшості західних областей, помірний сніг, на півдні з дощем, у східних, Кіровоградській та Дніпропетровській областях місцями значний сніг; вдень без істотних опадів.