Шведські вчені дійшли висновку, що компонент ліналоол, застосовуваний для створення квіткового запаху в косметичних продуктах, відповідальний за розвиток шкірної алергії. Широко розповсюджена ароматична чи добавка...
Шведські вчені дійшли висновку, що компонент ліналоол, застосовуваний для створення квіткового заходу в косметичних продуктах, відповідальний за розвиток шкірної алергії.
Широко розповсюджена ароматична добавка ліналоол, яка втримується в шампунях, кондиціонерах, милі й мийних засобах, може викликати алергію й екзему в значно більшої частини людей, чим уважалося раніше.
Такі дані містяться в дисертації шведської дослідниці Йоханни Христенсен (Johanna Christensson), представленої в Університеті Готенбурга.
Ліналоол різновид терпенового спирту широко застосовується в парфумерній промисловості. Згідно отриманим Христенсен даним, більш 5% обстежених під час експерименту людей виявили ознаки алергії на, що окис нив при контакті з повітрям ліналоол.
«Я вважаю, що близько 2% жителів Швеції мають цю алергію. Це може звучати не дуже захопливо, але це досить серйозно, тому що ліналоол широко застосовується як ароматичний інгредієнт. Він входить до складу 60-80% гігієнічних і мийних засобів, і людям, що страждають алергією на цю речовину, може бути важко уникнути контакту з ним», говорить Христенсен, слова якої приводяться в повідомленні університету.
Один з п’яти жителів Швеції страждає тією або іншою формою контактної алергії. Найпоширеніша причина алергійного дерматиту нікель, але дані, які приводяться в дисертації, свідчать, що на третьому місці може виявитися ліналоол після нікелю й кобальту.
У рамках експерименту Христенсен тести на алергію на ліналоол пройшли більш 3 тисяч людей, які прагли з’ясувати причини екземи. Від 5% до 7% обстежених показали ознаки алергії на цю ароматичну добавку. Колишні дослідження показували, що ліналоол може бути причиною екземи лише в 1% випадків.
Ліналоол речовина яке втримується в лаванді, м’яті, інших рослинах. При контакті з киснем вона утворює оксиди, які і є причиною алергії. Виробники додають у парфумерну й гігієнічну продукцію речовини, що перешкоджають окисненню, однак алергени однаково утворюються при зберіганні.
Христенсен відзначає, що однієї із причин поширення алергії на ліналоол може бути його широке застосування імовірність розвитку алергійних реакцій росте в міру частішання контактів з алергеном.
За матеріалами http://eco.rian.ru Джерело - "Очами жінок"
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.