В останні роки медична-демографічна ситуація в столиці змінилася в кращу сторону. Поліпшення соціально-економічних умов життя й ефективна діяльність санітарно-епідеміологічних служб Москви привели до б...
В останні роки медично-демографічна ситуація в столиці змінилася в кращу сторону.
Поліпшення соціально-економічних умов життя й ефективна діяльність санітарно-епідеміологічних служб Москви привели до сприятливих змін медично-демографічної ситуації, заявили в четвер у столичнім керуванні Росспоживнадзору.
«Середня тривалість життя в Москві за останні п’ять років збільшилася в чоловіків на 3,2 року, у жінок на 2,5 року», сказав співрозмовник агентства. Як уважають у відомстві, цьому сприяло поліпшення соціально-економічних умов життя москвичів, а також ефективна діяльність санітарно - епідеміологічних служб міста.
У ряді районів Москви в останні роки спостерігається природній приріст населення, обумовлений підвищенням рівня народжуваності й зменшенням смертності, додали в керуванні.
До таких відносяться: район Крюково в Зеленограді, Куркіно й Митіно на північно-заході столиці, Крилатське й Ново-Переделкіно на заході. Також число жителів виросло в районах Південно-Західного округу у Пінічному й Південному Бутово і Ясенево, на південно-сході Москви у Марьїно, на півдні у Братеєво й Москворечьї-Сабурове, у Новокосіно й Косіно-Ухтомском на сході й у Східному Дегуніно на півночі міста.
« За останні 15 років у Москві в 2, 7 рази зменшивсявся рівень смертності дітей у віці до одного року», додав співрозмовник агентства.
Додамо, що, по даним столичного департаменту охорони здоров’я, за останні 12 років середня тривалість життя москвичів збільшилося на 9 років, тоді як у цілому по Росії цей показник збільшився всього на 1,5 року.
По даним Всесвітньої організації охорони здоров’я, тривалість життя в Росії на 12 років нижче, чим у США, на 14 років нижче, чим у Японії. На думку фахівців, причина криється не в більш низькому рівні життя, а в тому, що споживання тютюну й алкоголю в Росії у два рази більше, чим у Європі.
Ніде у світі зниження смертності не відбулося саме собою. Успіхи Заходу в збільшенні тривалості життя зажадали мобілізації величезних матеріальних ресурсів, включаючи витрати на охорону здоров’я, охорону навколишнього середовища, пропаганду здорового способу життя, розвиток наукових досліджень; одночасно були суттєво переглянуті законодавчі акти, пов’язані з охороною здоров’я.
Але, крім того, різко підвищилася активність самого населення, спрямована на оздоровлення способу життя й середовища проживання, змінилася масова поведінка людей, що впливає на збереження їх здоров’я. В остаточному підсумку, змінився весь соціальний клімат, у якім протікає повсякденне життя людей.
Доти, поки подібна зміна соціального клімату не відбудеться й у нас, Росія не зможе відповісти на більш грізний виклик, що стає над усе, смертності.
У суботу, 6 березня, в Україні хмарно з проясненнями, вночі та вранці, крім північних та більшості західних областей, помірний сніг, на півдні з дощем, у східних, Кіровоградській та Дніпропетровській областях місцями значний сніг; вдень без істотних опадів.