Скло – один з найбільш стійких до впливу навколишнього середовища матеріалів на Вашому автомобілі, і чищення його, як правило, не викликає ніяких утруднень. Більшість автолюбителів використовує звичайні побутові аерозольні склоочисники, і ці засоби, у принципі, справляються з поставленим завданням, складність лише в тому, що «рама» автомобільного скла відрізняється від віконної рами.
Інша проблема побутових очисників – вони залишають розводи, зняти які можна тільки кілька разыв застосувавши даний засіб. Крім того, деякі плями характерні тільки для автомобільного скла – дорожній гудрон, комахи, що засохли, краплі твердої води. Гарна видимість життєво важлива на дорозі, тому рекомендується застосовувати для очищення стекол спеціальні засоби. Після того, як Ви неабияк потрудилися над емаллю й обробкою, було б кривдно віднестися абияк до стекол, адже на них найменша вада помітна як більмо на оці.
Кращим домашнім засобом для чищення скла традиційно вважається розведений оцет, який слід наносити на скло зім'ятою газетою. Цей метод усе ще цілком ефективний, якщо тільки газета, яку ви використовуєте, не надрукована новомодною, нешкідливою для середовища водо-розчинною фарбою. Більшість людей використовують для чищення скла паперові рушники, однак у них теж є недолік – статична електрика, що утворюється при терті, приводить до прилипання до скла паперової потерті, від якої важко позбутися. Найкраще, як і при обслуговуванні пофарбованих поверхонь кузова, використовувати бавовняні серветки.
Сусідній магазин автокосметики або дилерський склад запропонує Вам широкий вибір очисників скла. Одні з них містять аміак, інші – абразивні частки, третю групу становлять спиртовмісні засоби. Кожний професіонал має власний улюблений склад. Деякі з них віддають перевагу рідким спиртовмісним очисникам, які досить ефективні й, крім того можуть бути акуратно нанесені аплікатором з поролоновою насадкою. При використанні аерозолю, розпорошіть його на губку або серветку, а не прямо на скло, якщо Ви не прагнете, щоб очисник потрапив на тільки що оброблену емаль. Деякі люди воліють використовувати спочатку чисту воду або дуже слабкий розчин засобу для миття машини, і лише потім переходити до очисника скла. Мило може залишити на склі наліт, для видалення якого прийдеться прикласти додаткові зусилля. Цієї проблеми не виникне, затверджують фахівці, якщо із самого почала додати в те ж цебро невелику кількість побутового аміаку. Якщо ж приступати до чищення стекол після повної мийки автомобіля, працювати буде значно легше, тому що більша частина бруду й комахи буде вже вилучена.
Виконуючи чищення стекол, поглядайте періодично на робочу поверхню тканини або губки. Якщо Ви помітете густий бруд, вона, імовірно, скопилася в країв скла, поруч із гумовими молдінгами або ущільнювачами. У цьому випадку ці ділянки слід прочистити зубною щіткою з милом, щоб витягти звідти засохлі відкладання, інакше Ви будете розмазувати бруд по вже очищених ділянках скла.
Заднє скло особливе важко очистити, тому що прийдеться дотягуватися до віддалених ділянок, і це в самій широкій частині кузова. Зніміть ремінь і переконайтеся, що на одязі у Вас немає металевих кнопок або ґудзиків, які могли б подряпати пофарбовані панелі кузова.
При чищенні дверного скла почніть із верхнього краю. Промивши цю ділянку, перейдіть до середньої частини скла. Коли верхній край скла висохне, закрийте вікно й обробіть його нижній край.
Деякі з лідируючих компаній, що роблять автокосметику, випускають власні, чистячі засоби й поліролі для скла. До їхнього складу входять хімічні речовини й дуже дрібні абразивні частки, щоб відчистити гудрон, мертвих комах і дорожній наліт. Ці засоби гарно знімають плями, що утворюються при швидкому висиханні на гарячому склі твердої води, які неможливо вилучити стандартними очисниками. Кращі поліролі для скла наносяться подібно віску – видавлюються на складену в кілька згинів вологе дрантя й розподіляються по поверхні в тонкий шар. Після того, як склад підсохне, його розтирають чистою тканиною.
Багато професіоналів тримають під рукою небагато металевої вати сорту 0000(4-0), яку вони вкрай акуратно використовують, коли необхідно зняти зі скла особливо стійкі плями або непотрібні наклейки. Ми категорично не радимо слідувати цьому прикладу, щоб по недостатності досвіду не нанести на скло подряпин. Більша частина проблемних забруднень легко знімається поліроллю для скла, а наклейки краще видаляти розчинниками.
Упорядкування вітрових стекол може мати на увазі обробку тріщин, вибоїв, подряпин або відколів, викликаних влученням дрібних каменів. Деякі спеціалізовані автомайстерні роблять ремонт стекол, що називається полірування крокусом (червоний полірувальний порошок), після якої подряпини стають менш помітні, або ж уведення в тріщини епоксидної смоли, щоб повернути вибою прозорість. Ефективність першої операції залежить від величини подряпин і вміння майстра. Деякі з них занадто глибокі й поверхнева робота тільки збільшить заломлюючу світло розпливчасту ділянку.
Відновлення місць відколів або вибоїв також буває невдалим. Хоча подібний ремонт пропонується тепер на кожному кроці, треба пам'ятати, що в наш час будь-який бажаючий може купити один із призначених для цієї роботи наборів «зроби сам» і організувати власний мобільний автосервіс із ремонту стекол, але далеко не кожний може виконати подібні послуги якісно. Найкраще звернутися в солідну спеціалізовану автомайстерню. Крім того матеріал, що вводиться в тріщини, деяких із пропонованих роздрібною торгівлею наборів споконвічно не може відновити прозорість ушкодженого місця повністю, хоча нам попадалися й досить вдалі випадки. Може й варто спробувати виконати такий ремонт, але по великому рахункові це – лише відстрочка моменту покупки нового лобового скла.
У дощових областях можна спробувати застосувати склад за назвою «Rain-X». Він випускається досить давно й добре відомий технікам, що готовлять автомобілі до спортивних змагань. Недавно цей склад потрапив у широкий продаж і став доступним для звичайних автовласників. «Rain-X» наноситься на чисте вітрове скло або зовнішнє дзеркало, йому дають підсохнути, а потім ретельно розтирають. Склад утворює на обробленій поверхні тонку плівку полімеру, який має водовідштовхувальні властивості. При дрібному дощі (коли використання двірників згубно діє на поверхню скла) вода збирається на такому шарі краплями й просто збігає зі скла. Струмені повітря, що обдуває стекло на ходу, може бути досить, щоб вилучити всю воду без склоочисників.
У суботу, 6 березня, в Україні хмарно з проясненнями, вночі та вранці, крім північних та більшості західних областей, помірний сніг, на півдні з дощем, у східних, Кіровоградській та Дніпропетровській областях місцями значний сніг; вдень без істотних опадів.