Кожний фахівець із обслуговування кузова скаже, що найбільш частою помилкою, яку чинять автомобілісти при мийці машини є якість використовуваного мила. Для цього зовсім не підходять побутові засоби, що чистять, пральні порошки, засоби для миття посуду й навіть туалетне мило!
Деякі засоби побутової хімії дійсно застосовуються на певних етапах обслуговування кузова, але мийка до таких не ставиться. Побутові мийні засоби занадто їдкі для лакового шару автомобіля, гуми й хромованих ділянок – вони можуть зробити фарбування матовим й залишити на ньому світлі розводи. Використовуйте тільки спеціальні засоби, призначені для миття машини. Вони можуть бути придбані в будь-якому магазині автозапчастин або на дилерському складі автокосметики. Ці засоби очищають автомобіль дбайливо й, крім того, продаються в кількостях, що дозволяють заощаджувати на їхньому впакуванні.
Друга найбільш звичайна помилка – мийка машини під відкритим небом у сонячну погоду. Навіть у районах, де водопровідна вода досить м'яка, на фарбуванні залишаться непривабливі плями, що утворюються від швидкого висихання крапель на нагрітих металі й склі. В областях же, де вода тверда ( тобто, у ній високий вміст мінеральних речовин), від цих плям майже неможливо позбутися. Можуть навіть знадобитися порошки з абразивними частками що чистять, використання яких, загалом кажучи, досить небажане.
Мийте машину в закритому приміщенні, якщо можливо, або, принаймні, у тіні. Перш ніж наносити мило потрібно гарненько облити авто водою. Звичайно, колеса й шини миються в останню чергу; кузов слід мити зверху вниз, починаючи з даху. Розведіть у цебрі спеціальний мийний засіб, направивши в нього сильний струмінь теплої води, щоб збити рясну піну. Піна допомагає зменшити тертя при мийці, як би змазуючи поверхню. Нанесіть на кузов мильну воду великою, м'якою губкою або, краще, спеціальною рукавицею.
Якщо нижня частина автомобіля занадто брудна, що часто буває в дощову погоду, надягніть на шланг наконечник і скеруйте наріст бруду вкладишів арок коліс, шин/колісних дисків, бамперів, переднього спойлеру і т.п. сильний струмінь води. У такий спосіб Ви вилучите більшу частину важких відкладань. У жодному разі не розмазуйте бруд по кузову рукавицею для миття – вхідні в неї дрібні камінчики й пісок можуть подряпати фарбування. У цьому випадку рукавицю потрібно обполіскувати якнайчастіше й в окремім цебрі води. Не вмочайте брудну рукавицю в чистий мильний розчин. Воду в цебрі, яку Ви використовуєте для миття рукавиці, слід міняти, як тільки вона стала брудною ( тобто кілька раз протягом мийки, якщо машина особливо брудна). Покритий кіркою бруду позашляховик повинен бути спочатку очищений в автомойці за допомогою води під високим тиском, а лише потім його можна пригнати додому й приступитися до його обслуговування. Використовуйте підходящу подовжену насадку на шланг, щоб вилучити бруд із усіх схованих місць (наприклад, за бамперами, з підвісок, лонжеронів і поперечок). Бруд, що нагромадився, легко адсорбує воду, тому дане місце неминуче зазнає корозії.
Але повернемося до нашої мийки в домашніх умовах. Почніть із даху, капота й кришки багажника, потім перейдіть до дверей і далі – до передніх і задніх крил. Не притискайте рукавицю для миття занадто сильно до кузова. Якщо є стійкі плями Ви зможете зайнятися ними пізніше, застосувавши належний склад. Під час же мийки не слід використовувати рукавицю подібно дрантя для полірування – це лише розмаже бруд і подряпає фарбу.
Як тільки автомобіль вимитий, необхідно ретельно обполоскати його. Ви повинні вилучити з панелей кузова всі сліди мильного розчину якнайшвидше. Навіть спеціальні мийні засоби можуть призвести до потьмяніння фарбування, якщо дати їм висохнути на машині. Крім того мило, що сохне, стає липким, перетворюючи Ваш автомобіль у магніт для пилу. Керуйтеся здоровим глуздом. Ділянки, які сутужніше всього змити, є також ділянками, де можуть накопичуватися бруд і волога, ушкоджуючи фарбу й хромовані поверхні й навіть викликаючи утворення іржі. Так що, при ополіскуванні слід бути особливо ретельним.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.